Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem érzek empátiát?...

Miért nem érzek empátiát? Meg lehet ezt valahogyan változtatni? Ha igen, akkor hogyan?

Figyelt kérdés

Vagy lehet, hogy így maradok örökre?

Miért vagyok én ilyen?

Van olyan helyzet, ahol ez előnyös is lehet?

Soha életemben nem éreztem empátiát semmilyen élőlény felé, mindig is teljesen közömbös volt számomra mindenkinek a szenvedése.

Hogyan tudnék megváltozni?

Vagy ha megváltozni nem tudok, akkor a jövőmet nézve tudnátok nekem olyan munkákat ajánlani, ahol semmilyen élőlénnyel nem kerülök kapcsolatba?

Meg kellene kímélnem magamtól a világot...

Köszönöm a válaszaitokat!



2020. dec. 5. 17:59
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Istresszelni szoktál? Ideges lenni?
2020. dec. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Még nem találkoztam olyan dologgal, ami elborzasztott volna.

Szerintem bármit rezzenéstelen arccal végig tudnék nézni.

Veszélyes nem vagyok, ugyanis elég nyugodt a természetem.

Nem szoktam idegeskedni sem, közömbös nekem minden.

Erőszakos bűncselekményt elkövetni azok az emberek szoktak, akiket túlfűtenek az érzelmek.

Én ilyesmit nem tennék, mert nem lenne semmi hasznom belőle.

Engem csak a logikám és a racionalitás vezérel.

Lopni, okiratot hamisítani és ezekhez hasonló bűncselekményeket végrehajtani azért nem fogok, mert ha elfogna a rendőrség, hosszú évekre börtönbe kerülnék, ott pedig nem tudnám megvalósítani a céljaimat.

Közvetlen veszélyt nem jelentek senkire.

Csak azért zavar, hogy ilyen vagyok, mert vannak emberek, akik ezen átlátnak és keresztbe tesznek nekem érte.

Úgy érzem, hogy én így születtem, mindig is ilyen voltam.

2020. dec. 24. 16:43
 13/26 anonim ***** válasza:
Figyelj az empátiának az az egyik legfontosabb szerepe, hogy egy érzelmi motivációt ad, hogy ne sz@rd le a másik embert. Viszont ezt a motivációt más is meg tudja adni. Ha azt érzik az emberek, hogy nem eszközként tekintesz rájuk, hanem egyenrangú félként és nem őket használod fel a saját céljaidra, hanem közösen törekedtek arra, hogy mindketten nyerjetek, akkor nem lehet gond. Szóval szerezd meg máshonnan ezt a motivációt.
2020. dec. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
59%

Tényleg nem borzaszt el semmi sem? Nyílt törés? Széttrancsírozott emberi tetem?

Sírtál valaha filmen? (mondjuk ehhez érzelmi intelligencia is kell hogy a frusztráltság ne idiotizmusban törjön ki hanem sírásban)

2020. dec. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
50%
Engem az borzaszt el, hogy magukat átlagosnak mondók hogy nem borzadnak el egy disznó halálán, vérzésén. Majd akár esznek is belőle. Ez az igazi pszichopata lélek
2020. dec. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Engem valóban nem borzasztott el semmi, amivel eddigi életemben találkoztam.

Élőben még nem láttam súlyosabb balesetet vagy holttesteket, de az interneten néztem már ilyen képeket. Mindegyik teljesen közömbös volt számomra.

Egyszer, még gyermekkoromban el volt törve a karom. Nem nyílt törés volt, de két helyen is eltörött, kívülről is teljesen jól látszott, hogy el van deformálódva a karom.

Végig teljesen higgadt maradtam, nem tartottam szörnyűnek sem a saját karom látványát, sem a fájdalmat.

Számomra a fájdalom is egy közömbös érzés, akár a hideg vagy a meleg.

Higgadtan megmutattam a karomat anyámnak, aki erre elkezdett sírni és pánikolni, mint akinek elmentek otthonról.

Nem értem, hogy miért csinált ekkora felhajtást.

A mentősök is teljesen nyugodtan tették fel a karomra a kötést, én pedig végig úgy viselkedtem, mintha semmi sem történt volna.

Anyám viselkedését nevetségesnek tartom.

Nem olyan borzasztó dolog egy csonttörés, de ráadásul nem is az ő karja volt eltörve, hanem az enyém.

Nem ő érezte a fájdalmat sem.

Nem tudom megérteni, hogy őt miért érdekelte az én sérülésem.

Ha anyámat baleset érné, engem nem zaklatna fel a dolog.

Kihívnám a mentőket, utána a kórházban ellátnák.

A másik élőlény baja különben sem az enyém.

Boncolós videót is láttam már az interneten. Az sem váltott ki belőlem semmilyen érzelmet.

Az állatok levágása sem érintett meg. Valamit ennem kell nekem is. Egyszer különben is meghal minden élőlény.

Ha valaki panaszkodik nekem, azt idegesítőnek és nevetségesnek tartom.

Nem az én ügyem, engem ne fárasszon vele.

Nekem csak az számít, hogy minél közelebb érjek a céljaimhoz.

Én így gondolkozok.

Csak a logika és az ész vezérel engem. Más emberekhez képest alig vannak érzelmeim.

A filmeken nem sírok.

Általában nem is nézek filmeket, számomra közömbös az ilyesmi.

Kevés dolog érdekel.

A szabadidőm nagy részét edzéssel töltöm.


Azt írtátok, hogy az empátiának az lenne a szerepe, hogy ne szarjam le a másik embert.

Számomra egyszerűbbnek tűnik az a megoldás, ha továbbra sem törődök senkivel, csak ezt olyan módon teszem, hogy ne vegyék észre.


Nem értem, hogy ha a másik élőlénynek rossz, az mit befolyásol az én életemben?

Józan ésszel nézve miért számítana az nekem?

A többi ember miért nem úgy gondolkozik, mint én?


Ha bármi jót is tennék valakivel, azt csak azért tenném, hogy cserébe kapjak tőle valamit.

Vagy pedig azért, hogy dicsekedhessek a jó cselekedetemmel az átlagos embereknek, akik szimpatizálnak az ilyen tettekkel.


Most azok alapján, ahogyan a többi ember gondolkodásmódját megismertem, sejtem, hogy mindenki fel van háborodva, aki ezt a kommentemet olvassa.


Azért írtam le ilyen őszintén, hogy hátha valaki jobban hozzá tud majd szólni a helyzethez.


Miért vagyok másmilyen, mint a többi ember?

Ők miért nem így gondolkoznak?

2020. dec. 27. 23:56
 17/26 anonim ***** válasza:

"ha a másik élőlénynek rossz, az mit befolyásol az én életemben?

Józan ésszel nézve miért számítana az nekem?

A többi ember miért nem úgy gondolkozik, mint én?"

Az emberiséget ez vitte előre! Ez hozta a fejlődést már a majmoknak is, hogy tudtak együtt dolgozni!

Léteznek olyan állatok, amelyek magányosak, pl. a tigris - de már az oroszlánok is összedolgoznak.

Nagyon súlyos betegség az, ha ez neked nem megy, és mindenképpen javasolom, hogy válassz magányos foglalkozást. Olyat, ahol teljesen egyedül kell boldogulnod.


Pszichológus még valamit segíthet ebben.

2020. dec. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Mindig is magányos foglalkozást szerettem volna, tehát ez nem jelent problémát.

Fejlődni egyedül is lehetséges, egy személynek is lehetnek ötletei.

Ha kötelező lenne, tudnék másokkal együtt dolgozni, de nem látom értelmét.

Ez most komolyan betegségnek számít? Mi a neve? =/


Azt nem hinném, hogy pszichopata vagyok, ugyanis vannak bizonyos érzelmeim: boldog, szomorú vagy dühös lenni tudok.


Illetve azt hogyan tudnám "letesztelni", hogy képes vagyok-e szeretni egy élőlényt?

És a pszichológus mit csinál az emberekkel?

2020. dec. 28. 00:57
 19/26 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el, sokat segíthet: [link]

Mondom: pszichológus szükséges!

Ő először is kideríti, hogy pontosan mi van veled, utána pedig megoldási módokat javasolhat.


"Fejlődni egyedül is lehetséges"

Hogyne!

MIUTÁN az emberiség 1 millió éven keresztül fejlődött KÖZÖS ERŐVEL, így MOST MÁR, ezzel a tudással felvértezve, egyedül is boldogulhatsz.

De ugye látod, hogy így semmivel nem fogod előre vinni a fejlődést?

Még a sajátodat se nagyon, csak esetleg életben maradsz.


De teszteld magad: utánanéztél már a tükörneuronoknak, amiről írtam?

2020. dec. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok felháborodva. Azt gondolom, hogy ha ügyes vagy, akkor ez a személyiség is lehet előnyös. Pl kapásból ne légy őszinte, legalábbis ne ebben a formában. Ha nincsenek érzelmeid, mármint nem csak ilyen pszichopata wannabe vagy, hanem tényleg nincsenek, akkor nincsenek. Nem szimpatikus sokaknak, de pl ha valaki süketen születik, soha nem fog hallani, nem lehet vele mit tenni. Gondolom abban egyet értünk, hogy szükséged van másokra. Mármint a céljaidhoz kellenek mások. Azt is észrevetted, hogy ha ezt így őszintén elmondod, akkor az emberek nem szimpatizálnak veled. Viszont neked szükséged van a szimpátiájukra. Mert ha nem szimpatizálnak veled, akkor csökken az esélye, hogy segítenek.

Szóval eső lépésben ne legyél őszinte. Nem hinném, hogy meg kéne mondanod nekik, hogy céljaid elérésére használod őket. Szóval most vagy megjátszod azt a személyiséget, amivel mások rendelkeznek, vagy elmondod milyen vagy, csak szépített verzióban. Az elsőben az a nehéz, hogy ahhoz, hogy jól meg tudd játszani, ahhoz meg kell érteni. Értened kell, hogy az átlag embernek milyen érzelmekre és miért van szüksége. Ezt nagyon ki kell ismerned, mert benned ez ha nincs meg, akkor te nem fogod ösztönösen tudni. A másik meg ha valami olyan stílusban megszépíted, mint amiben én írtam. Nem tudom neked mi a könnyebb. Egyébként az is jó megoldás, ha nem törődsz másokkal, de nem veszik észre. Viszont tényleg nem szabad észre venniük. Azért írtam, hogy keresd meg máshonnan a motivációt, mert úgy gondoltam úgy könnyebb lehet. Pl meg kell hallgatnod valakinek a lelki bánatát. És meg kell hallgatnod, mert a célodhoz kell az a kapcsolat, és tudod, hogy ha nem vagy ott mellette a bajban, akkor elveszíted. Ilyenkor pl lehet egy nem érzelmi motiváció, hogy érdekel az emberek reakciója különböző helyzetekben. Mintha kísérleti egereket néznél. Mert pl ha ez így érdekel valakit, akkor nem csak az van, hogy azért hallgatod, mert tudod, hogy muszáj, hanem azért is, mert neked is van benne valami érdekes. Szóval ezt leginkább magad miatt értettem, hogy ne egy muszájnak érezd. Mert írtad, hogy ez idegesít. De ha neked elég motiváció, hogy a céljaidhoz meg kell tenni, akkor úgy is jó, de tényleg ne érezzék, hogy nem szívesen teszed.

Aztán szerintem minden ember azért csinálja a dolgokat, hogy neki jó legyen. Mármint miért barátkoznak? Mert 1 szükségük van a kapcsolatra, kettő érzelmi támogatásra. Szóval ha úgy veszed, akkor ez is egy érdek dolog. (mondjuk ezt nem így élik meg szerintem, az érzelmek szűrűjén át máshogy látják) Csak ez mindkét félnek jó, mert cserében megkapja a másik is ugyan ezt. És neked is így kell játszanod, hogy ne csak neked legyen jó. Megint azt tudom mondani, ha a puszta színlelés a könnyebb, akkor színlelj, ha meg az nehezedre esik, akkor keresd meg, hogy mit fogsz élvezni a játékban. Amivel vigyáznod kell, az az, ha te eltérted a célod és utána jön oda hozzád valaki az ő problémájával és te nem segítesz neki. Szóval van amikor nem csak addig kell játszani, amíg eléred a célod, hanem utána is. Gondolj bele, az étteremben is ki kell fizetned amit megeszel. Ez nem érzelmi dolog, szimplán így van benne érdeke mindenkinek. Itt is viszonoznod kell, amit neked tesznek. Meg még az a baj a nagy színleléssel, hogy sokszor azt az érzetet kelti a másikban, hogy örök puszitársak lesztek, és utána amikor a célod elérése után te megszűnteted a kapcsolatatot, akkor meglátszik, hogy mit akartál, hiába színleltél. És hát a célod elérése után sem célszerű felfedned, mert ha híre megy, neked az hátrány. Szóval megint csak azért jobb szerintem, ha érzi a másik fél, hogy azért vagy vele mert kell tőle valami, de azért azt meg nem érzi, hogy teljesen kihasználod. Pl mintha közös csoportba osztott volna a tanár, de alapból nem lennéttek barátok, és mindketten ötöst akartok és ezért addig eggyütt dolgoztok, valamennyire jópofiztok is, de valójában tudjátok, hogy nem örök spanok lesztek. De hát meg is játszhatod, de akkor csináld jól.

Az hogy sokkos szituációkban is nyugodt vagy, az kapásból előny, szerintem azzal nem válasz ki unszimpátiát. Persze ha ezt is kicsit megjátszod és nem teljes közönyt, hanem nyugodtságot sugárzol. Szóval ja, érint téged is ha a másiknak rossz, mert neked szükséged van rá. Egy szó mint száz, színlelned és játszanod kell, ha azt akarod, hogy segítsenek mások a céljaidban. Csinálhatod simán megjátszással, de ha megtanulod élvezni a játékot, úgy hogy a másik felét egyenrangú játszótársnak és nem a sakk bábúdnak tartod, akkor szerintem könnyebb és szórakoztatóbb lesz. De nem tudom, mert magamból indulok ki. Ja és ezen tulajdonságait ilyen formában ne hangoztasd.

2020. dec. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!