Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A homoszexualitás gyógyítható?

A homoszexualitás gyógyítható?

Figyelt kérdés
Kb. 14 éves korom óta homoszexuálisnak tartom magam, de érzem hogy ez nem normális és változtatni szeretnek rajta, most 19 vagyok.

2020. dec. 12. 15:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Nem gyógyítható, mivel nem betegség.
2020. dec. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Nem.
2020. dec. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
Gyógyítani betegségeket lehet, nem adottságokat.
2020. dec. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%
Lesznek akik, majd idejönnek "segíteni". Az érzéseid nem választod, hanem érzed. Ha úgy érzed számodra nem normális, göngyöld fel az okát mi miatt van, s ha véletlen amiatt mert mások nem tartják jónak, vagy csak azért mert tudod így nagyon sok akadályba ütközöl miatta, vagy megnehezíti az életed..ettől még nem nem-normális. Ha más, emiatt kiközösít, akadályt állít, megvet..az nem a Te hibád, nem a tulajdonságod rossz mivolta, az csakis az ő tudatos és választott cselekedete ami feléd irányult. Ezt ne vedd magadra. Ha mégis éreznél lányok iránt vonzalmat, majd érezni fogod, ha kell. De, ahogy mondtad, melegnek érzed magad. MINDEN RENDBEN VELED. Természetesen jogod van bármit csinálni, amíg zavaros érzelmi/mentális állapotod ezzel kapcsolatban nem akarja valaki kijátszani és bemesélni a saját "valóságát". (Én konkrétan nem hiszem , hogy jó út, ha változtatni akarsz magadon, mert szerintem nem lehetséges, nagy kockázata van a lelki sérülésnek azon az úton, ahol nem fogadod el önmagad, DE te tudod!)
2020. dec. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Menj el szexuál-pszichológushoz. Nagyon sokat fog segíteni, csak lépj rá egy ilyen útra, különben tönkre mész mentálisan. Én is 19 évesen kértem segítséget, már kb öngyi hajlamos depressziós lettem emiatt(homiság miatt). Amíg nem fogadod el magadat, addig nem leszel boldog és a környzeted sem lesz az, mert látni fogják rajtad, hogy baj van. Segíteni fog szakember, csak menj el.
2020. dec. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
21%

igen, 5 jó tanács: pszichológussal beszélj. Lehet segíteni, nincs genetikai alapja.

[link]

2020. dec. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi tanácsokat!! :)

Nagyon sok olyan videót láttam ahol "ex"homoszexuálisok számolnak be arról hogy győzték le a homoszexualitást okozó "démont" és hogy így találták meg önmagukat Jézus segítségével..

2020. dec. 12. 16:14
 8/18 anonim ***** válasza:
78%

Kedves kérdező, el kell ,hogy szomorítsalak, de ilyen nincs. Ne a negatív, buta, tanulatlan emberek nézőpontjának adj igazat. Jól jegyezd meg az életben, hogy aki basztat téged, meg akar változtatni, az saját magával sincs kibélkülve. Irigy, szegény , csúnya(mármint ezt gondolja magáról), stb. Ezek másokon vezetik le a komplexusaikat. Minden 4. magyar depressziós. A depresszió az mentális betegség, és kezelhető. Mint a függőségek (szexmánia stb). Tekintheted ide a homiságot is, ha annyira akarod, de nem attól vagy bolodogtalan, mert homi vagy, hanem mert a társadalom beléd erőszakolja, hogy az rossz dolog, miközben nem az. Ez ugyan olyan kb, mint mikor a nőkre ráerőszakolják, hogy szüljön gyereket, miközben nem akar. Amíg valaki nem érzi magát készen pl az anyaságra, arra nem szabad ráerőltetni, hogy szüljön. A gyerek is megsínyli az ilyen dologkat. Rengeteg ilyen ember van, és csodálkozunk, hogy depiország ez a szarkupac. :D https://www.gyakorikerdesek.hu/szexualitas__homoszexualitas_..


Ebben a kérdéseben kifejtettem Jézusról dolgokat meg stb, bár igaz, hogy semmi köze nem volt a kérdéshez, de attól még ez az igazság. 4-es,7-es,9-es válasz itt az enyém. Tanulj belőle. Boldogsághoz mentális egészség kell, nem pedig más. Azoknak a tanácsát fogadd meg, akik segíteni akarnak neked, aki ártani, azt meg engedd el. Szakemberhez fordulj, majd ő levezeti neked a dolgokat, hogy hogyan tanulj meg együtt élni dolgokkal.


5-ös voltam.

2020. dec. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
66%
Jézus egy mesekönyv kitalált szereplője.
2020. dec. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%
Ő létezett, csak nem úgy, ahogyan a Bibliában levan írva.
2020. dec. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!