Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak, ha szeretem az...

Mit csináljak, ha szeretem az italt?

Figyelt kérdés
Sokszor vagyok részeg, vagy inkább hulla részeg, teljesen hazavágom magam egy héten 2-3szor. Volt már, hogy a wc-n ébredtem gatya nélkül, ami nem is lett meg és azóta se tudom, hogy hova lett és hogy jöttem haza gatya nélkül a főutcán. A haverok is sokszor meghívnak egy-két pohárra, de néha jól megtréfálnak. Volt, hogy egy heverőn ébredtem a kuka mellett egy bevásárlóközpontnál a környékünkön, mert nem hazavittek, hanem oda raktak le poénból, vagy egyszer egy tó közepén lévő szigetre vittek ki csónakkal éjjel és ott hagytak elaludni és elmentek, persze csónak sehol. Egyszer meg egy vonaton ébredtem, ami ment Kijevbe, még jó, hogy időben leszálltam. Amúgy 5 sör után már jó társaság vagyok, csak hát ha már iszunk szinten is kell tartanom magam, csak van,hogy ez jobban sikerül, mint kéne. Alapjáraton muszáj felkeléskor egy hideg sört innom, mert különben rosszul indul a napom. Lazább napokon azért két-három sör elég, az nem vészes, nem? Még egészséges is, jót tesz az emésztésnek, rám is fér, mostanában kénytelen vagyok gyorskaján élni. Baj, ha szeretem az italt, voltak már vicces helyzetek, de hát ezért élünk, vagy nem?
2008. dec. 2. 00:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Gondolkozz el az életcélodon, mert ez nem az.
2008. dec. 2. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%

......

Hát nekem nem kéne egy ilyen pasi....

miaz h "alap h iszol"?

hát ne haragudj..

annál undorítóbb dolog nincs sztem mint amikor egy pali végighánnya nap mint nap az éccakát,meg folyton holt részeg*-*

2008. dec. 2. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
34%
Ugyes vagy!
2008. dec. 2. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%

Létezik valami picike "izé", amit beültetnek bőr alá, és ha akkor is iszol, rosszul leszel, nem pedig jól, mint eddig. Előbb-utóbb kialakul a pavlovi reflex, és nem akarsz majd inni. Azt hiszem, így működik. Fogalmam sincs, milyen szakrendelésen foglalkoznak ezzel, de hátha tudja itt valaki vagy a házidokitól is megkérdezheted.


Az az érzésem, csak poénból tetted föl ezt a kérdést, olyan vidáman írtál. :( Sajnos ez az életforma semmi jóra nem vezet. Az alkohol nem egészséges, ha nem stimmel az emésztésed, másképp orvosold. A kalandjaid érdekesek, és ha jól sejtem, a barátaid sem voltak épp színjózanok, amikor kiötlötték. Ha nem vigyázol, egy szép napon a síneken ébredsz a feléd száguldó vonat zajára! Mekkora poén lenne! :( Ezt inkább el se meséld a barátaidnak, nem szeretnék nekik ötleteket adni!!!


Gondolkozz el nagyon komolyan, ameddig van mivel. Ezzel az életvitellel nem csak magadnak ártasz, hanem a szeretteidnek is. Tényleg ezt érdemlik?


Szóval kérj segítséget szakembertől, próbálj eljárni valami csoportba, ahol hasonló, megjavulni akaró barátokra lelhetsz és támogathatjátok egymást.


Ismerek valakit, aki hasonlóan kezdte, buszvezető volt. Sejtheted, hogy nem sokáig. Elvesztette az állását, bódultan nem is talált újat, mert még józanul is nehéz. A lakásmaffia elszedte a lakását, könnyű dolguk volt egy részeggel. Miután hajléktalan lett, a gyerekei intézetbe kerültek, azóta felnőttek és szóba sem állnak vele, bárhogy könyörög...


Szedd össze magad, ha igazán akarod, találsz segítő kezet, amiben megkapaszkodhatsz. Nem akarok "szentfazéknak" tűnni, de Jézus mindig megmutatja a fényt ha a gödör alján üldögélsz. Őt is bevonhatnád, semmit sem veszíthetsz Vele. Igaz? :)


Sok sikert a józan élethez! :)

2008. dec. 2. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
37%
Talán van olyan szerencsénk, hogy hamarosan tényleg Kijevben találod magad. Vagy messzebb.
2008. dec. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
92%

Ha poénból írtad, köszönjük, jót nevettünk, de amennyiben komoly a dolog, addig változtass, amíg nem lesz késő!!!

Az egyik ismerősömet 21 évesen temettük el, tragédia lett az ilyen jópofa poénokból, mint amilyeneket a te "haverjaid" csinálnak.

Egyébként az ilyenek nem haverok szerintem. A jópofaságnak is van határa.

Ez az alkohol mennyiség és ez az életforma amit te folytatsz pedig orvosi eset!


Lépj!

2008. dec. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
76%
tudom ajánlani hogy tegyél ellene,nem tom hány éves vagy de a leírtak alapján nem leszel túl hosszú életű,meg mi az hogy ezért élünk?ha neked csak ennyi az életcélod az elég nagy gáz!a másik meg nekem nem kéne olyan pasi aki állandóan trágyaszagú a piától,meg ki tudja merre jár a haverjaival,anyagilag sem vmi olcsó az ilyen tivornya,lehet lepontozni
2008. dec. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Az írásod, fogalmazásod alapján azt mondom, hogy szinte biztos vagyok benne, hogy nem igaz, amiket leírtál...:))

Alkoholistákkal foglalkozom, teljesen szét vannak csúszva, és az egzakt gondolkodásra sem képesek, nemhogy arra, hogy így leírják, megfogalmazzák, hogy alkoholproblémáik vannak.

Remélem, nem tévedek :))

2008. dec. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
35%
Korabban csak annyit irtam, hogy ugyes vagy, mert tudom, hogy az egesz egy unatkozasbol irodott hazugsag. Maskor valami ertelmesebbet irj, azt szivesebben olvasnam!
2008. dec. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
88%

Amíg egyedül vagy, és csak a magad életét teszed ezzel tönkre, semmi gáz!

Ha a leírt helyzeteket nem érzed megalázónak,állatiasnak és kínosnak, akkor igyál amennyi jólesik.

Ha nem számít, hogy így annyira belesüllyedsz, hogy előbb utóbb mindenki elfodul tőled, akkor bátran!

2008. dec. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!