Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak, ha szeretem az...

Mit csináljak, ha szeretem az italt?

Figyelt kérdés
Sokszor vagyok részeg, vagy inkább hulla részeg, teljesen hazavágom magam egy héten 2-3szor. Volt már, hogy a wc-n ébredtem gatya nélkül, ami nem is lett meg és azóta se tudom, hogy hova lett és hogy jöttem haza gatya nélkül a főutcán. A haverok is sokszor meghívnak egy-két pohárra, de néha jól megtréfálnak. Volt, hogy egy heverőn ébredtem a kuka mellett egy bevásárlóközpontnál a környékünkön, mert nem hazavittek, hanem oda raktak le poénból, vagy egyszer egy tó közepén lévő szigetre vittek ki csónakkal éjjel és ott hagytak elaludni és elmentek, persze csónak sehol. Egyszer meg egy vonaton ébredtem, ami ment Kijevbe, még jó, hogy időben leszálltam. Amúgy 5 sör után már jó társaság vagyok, csak hát ha már iszunk szinten is kell tartanom magam, csak van,hogy ez jobban sikerül, mint kéne. Alapjáraton muszáj felkeléskor egy hideg sört innom, mert különben rosszul indul a napom. Lazább napokon azért két-három sör elég, az nem vészes, nem? Még egészséges is, jót tesz az emésztésnek, rám is fér, mostanában kénytelen vagyok gyorskaján élni. Baj, ha szeretem az italt, voltak már vicces helyzetek, de hát ezért élünk, vagy nem?
2008. dec. 2. 00:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
70%

Én sem hiszem, hogy magadról írtál. Bocs.

Ismerősöd, barátod, szerelmed van ilyen helyzetben?


Csak tájékoztatásul... nem a mennyiség, hanem a rendszeresség határozza meg az alkoholistát. Nem az számít mennyi ital az amitől függő, hanem az, hogy egyáltalán függővé válik az alkoholtól. Ami ott kezdődik, hogy "Alapjáraton muszáj felkeléskor egy hideg sört innom, mert különben rosszul indul a napom."

Addig, amíg ő nem látja be, hogy alkoholista, addig semmi sem fog változni. Kívülről nem lehet megváltoztatni ezt a helyzetet csak segíteni leghet neki ha ő változtatni akar. Ha valóban akar aminek az az első jele, hogy belátja, hogy beteg és az alkohol uralkodik rajta és szakember segítségét kéri. Minden más csak ámítás.

De a leírásból... ez az ember nem akar változni. Ha teheted, ne tedd tönkre magad mellette.

2008. dec. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
Naaa,hát ez vicces.:)Miért jó feltenni az ehhez hasonló kamukérdéseket,most komolyan?! :O
2008. dec. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
69%
Lehet h kamukérdés..de azért adnék egy tanácsot ha te vagy bárki ilyen helyzetben van azonnal keress fel egy olyan szervezetet aki akár anonim alapon de tud tanácsot adni! Mert ez a helyzet úgy rossz ahogy van..és a baráti társaságot illendő lenne lecserélni mert akik ilyet tesznek azok nem igazi barátok.mert ugye a viccnek is van határa!!S ezek közül több olyan is van amikor az életeddel játszottak s ha nem állsz talpra az életedbe is kerülhet! Nme ijesztegetés céljából de ez igy van! Van egy nálam jóval idősebb rokonom akit szintén a haverok rángattak bele ilyesmikbe...teljesen tönkretéve ezzel az életét..s hangsúlyozom ő azóta már nem ÉL! ugyhogy ez nem vicc...ha a kérdés komoya azonnal LÉPJ!!! sok sikert!
2008. dec. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
53%

Amikor az alkoholizmusod kezd idültté válni, elfelejtheted a jópofaságot, nem lesz emelkedett hangulatod félrészegen sem. A környezeted szánalmasnak fog tartani, emiatt magadba roskadó, rosszkedvű, tényleg szánni való igazi kocsmabútor leszel. Csak a szégyenérzet késztethet javulásra, anyagi okok nem, mert mindíg lesz pénzed rá valahogy.

Egy idő után a nők is elkerülnek, majd a haverok is.

Gyerekkori cimboráimat nem jó dolog kora este részegen látni, amikor én még az elsőt iszom.

Van kultúrája az ivásnak is, csak ebbe nem fér bele a leokádott ruha és a magatehetetlenség.

Mert az már nem szórakozás.

A középutat kell megtalálni, elvonókúra eszedbe ne jusson.A felismerés segíthet és nem kell antialkoholistává válni.

Született antialkoholista tud normális életet élni.

Gyógyult alkoholista nem. Egy idő után bekattan, nem tudja oldani a napi stresszeket, vagy visszatér az italhoz, vagy véget vet az életének.

Melyik vonz jobban az ivásban?

Az ital íze, vagy a részegség?

Mert ha a részegség, akkor a minőségről hamar áttérhetsz a mennyiségre.


A haverok jópofa ugratása tényleg torkollhat tragédiába. De haverok sem kellenek hozzá, hogy hazafelé télen elaludj egy padon és ujjaiddal, esetleg végtagjaiddal fizess azért az estéért. Vagy az életeddel.

Engem találtak meg hóban haverok fiatalon, ha nem híznak el egyikükhöz a két kezemnél fogva hason (ők is részegek voltak), akkor nem csak az új cipőmtől vettem volna búcsút azon a szilveszteren.(Totál lekopott az orra.) Azóta engem aludni nem látnak szórakozóhelyen, sem utcán.


A szinten tartás pedig eredményes, ha lenyomsz két sör között egy - egy fél literes ásványvizet és eszel valamit.

Nekem bejött, és csodálatos módon a lányok is szóba állnak velem :)

Iktass be egy-két józan estét (menj autóval) szórakozóhelyen, és külső szemlélőként talán megundorodsz a részeg önmagadtól, főleg, ha teleokádják a kocsidat a haverok.

2008. dec. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Az alkoholizmus súlyos betegség. S legtöbbször az illető életébe kerül. Sűrgösen kérd szakember segítségét, mert a vesztedbe rohansz.
2008. dec. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Ezek nem vicces helyzetek, hanem tragikomikusak.
2009. márc. 15. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Jobban lásd, milyen vagy kívülről: képzeld el magad ellenkező nemmel, és gondold végig, lenne-e hozzá gusztusod.
2009. márc. 15. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:

Vicces,velem nem fordultak elő hasonló dolgok(mármint a barátaim részéről),valamilyen módon nagyon bírom az alkoholt,a szintentartás ami írtál az nálam is megvan,de nagyon durva mennyiségeket meg tudok inni,tegnap pl 7,5dl whiskyt benyomtam és még részeg se voltam,utána még randiztam egy csajjal és lett is belőle valami;)!Szerintem az a lényeg,hogy tudd,hogy mennyit bírsz inni,amikor még agyadnál vagy.Mert az ilyen helyzetek tényleg veszélyesek,főleg télen(de nyáron is kirabolhatnak stb).A haverjaiddal meg beszélgess el,mert ezek alapján jókat röhögnek a hülye helyzeteiden de az ilyenek nem igazi barátok!

Üdv és sok sikert a továbbiakban!

2009. dec. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
nem baj
2013. okt. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Ha azt állítod, hogy "alapjáraton" felkeléskor mindig iszol egy hideg sört, mert jólesik, akkor ez már egyfajta függőség, ami alkoholizmushoz vezethet. (Ha ez eddig még nem az) Sürgősen lépj és változtass ezen az életformádon!!

Csatlakozom az előttem szólókhoz abban, hogy azon is el kellene gondolkodnod, hogy ilyen haverokra szükséged van-e. Mert úgy tűnik, úgy csak egy jót röhögnek rajtad, és otthagynak a sz*rban...

2013. okt. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!