Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért érzem irigynek magam?...

Miért érzem irigynek magam? Hogyan tehetek ellene?

Figyelt kérdés

Az a lényeg, hogy a legjobb barátaimmal ugye otthon ülünk, online oktatás, és valamiért olyan rosszul esik amikor látom, hogy együtt kockulnak, én magam lemondtam róla, úgy-ahogy. Mindig azt az érzést kelti bennem,, hogy nem vagyok olyan jó társaság, persze, be szoktak néha hívni lyukasba vagy online órák közbe, hogy beszélgessünk, de nem értem. Azt tudom, hogy az irigység/féltékenység önbizalomhiányra utal, bár örülök a sikereiknek, most kezdem ezt elveszíteni lassan-lassan.Pedig az a baj, hogy örülnöm kéne, azelőtt örültem, most megbuktam év elején és a barátom hajt az ELTE-re, én is szeretnék de egyszerűen a matekkal van bajom amibe segített is. Mindegy, magántanár megoldja, amúgy amikor beszélgetnek néha direkt nem lépek be, meg nem merek, mert azért nem akarom zavarni őket, meg a nyakukon lógni. Miért csinálom én ezt? Amikor a másikkal úgy többet látom Voice chaten mindig az jut az eszembe, hogy nem vagyok jó társaság, pedig jövőhét szombaton találkozunk is végre.


Kérhetnék segítséget?


18 F



2021. febr. 20. 23:59
 1/4 A kérdező kommentje:
Meg sajnos ez van lányoknál is, egy srácot megölel és irigy vagy féltékeny leszek. Mert valamiért nem vagyok annyira híres a körükbe.
2021. febr. 21. 00:08
 2/4 anonim ***** válasza:
Valamiért önmagaddal nem vagy kibékülve, nincs meg a lelki békét. Mondhatod ezt szentbeszédnek, de nekem is volt ilyen időszakom. Azzal hitegettem magam, hogy biztos azért nem hívnak engem sehová sem, mert nem vagyok jótársaság, csak kolonc a nyakukon. Aztán rájöttem, hogy felesleges ezen rágódni. Vagy lefoglalom magam valamivel egyedül, vagy én leszek az, aki beszélget a társasággal, és nem csak ott vegetálok. Igazából ez nem irigység, egy belső harcról van szó, csak arra kell rájönnöd, hogy miért nem vagy nyugodt.
2021. febr. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én igazából 1 éve voltam depressziós, most visszajött, csak durvábban pl: nem vagyok elég jó, kisebbségi komplexus, nem érdemlem meg a barátaimat. Azt hittem leküzdöttem, de úgy néz ki nem. Még mindig ezekkel küzdök sajna
2021. febr. 23. 21:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezt soha nem fogod tudni leküzdeni véglegesen. Mindennap fejlődik az ember személyisége. Azok a gondolatok, hogy nem vagy elég jó, nem érdemled meg a barátaidat, csak egy komolyabb problémából kialakult érzések. Arra kell választ keresned, hogy miért érzed így. nem tetszik a külsőd, a viselkedésed? Ezeken mind lehet változtatni. Ha felismered a bajt és ki is mondod, onnan már könnyebb lesz. Egyre mélyebbre és mélyebbre kell majd ásnod. Ha tényleg túl akarsz lenni ezen az egészen, akkor készülj fel arra, hogy ez egy nagyon kemény és nehéz munka lesz, nem árt meghallgatni egy szakember véleményét is.
2021. febr. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!