Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mitől alakulhatott ez ki?...

Mitől alakulhatott ez ki? Valahogy tudnék rajta változtatni?

Figyelt kérdés

Mitől alakulhatott ez ki? Valahogy tudnék rajta változtatni?

Az utóbbi 2-3 évben teljesen elvesztettem az önbizalmam. És ezzel együtt a legtöbb barátom is :(

Nem tudom mitől lehet ez, de ezelőtt rengeteg barátom volt (nem felszínes barátságok), de lassan kezdtem elveszíteni az összeset. Mára már csak 1 igazi barátom maradt, de az ő összes idejét is lefoglalja a barátja. Szóval itt vagyok 18 évesen és abból áll a nyaram, hogy itthon vagyok. Igazából nem tudom, hogy először kezdett eltűnni az önbizalmam és ezzel együtt a barátaim, vagy fordítva. A lényeg, hogy mostanra annyira zárkózottá váltam, hogy a saját osztálytársaimhoz is csak akkor szólok, ha ők szólítanak meg. A barátom is emiatt veszítettem el, mert elege lett abból, hogy 1 hónap alatt, nem tudtam teljesen megnyílni neki + nem pajtiztam össze az anyjával (mondjuk szerintem ez nem is probléma...) Ez is nagyban hozzá segített a mostani állapotomhoz, teljesen padlóra küldött, és azóta se találok magamnak barátot, mondjuk nem vagyok egy szépség ... de akkor is , szükségem lenne egy megértő párra, de sajnos fiúkkal sem merek ismerkedni, ha megtetszik valaki, akkor várom, hogy ha érdeklődik, akkor örülök meg minden, ha nem akkor inkább ráhagyom, pedig régen nagyon is kezdeményező típus voltam .És emiatt, hogy nincsenek igazán emberi kapcsolataim, szórakozni se járok, tehát még esélyem sincs arra, hogy újabb emberekkel ismerkedjek meg, mondjuk volt, amikor elmentem, akkor sem tudtam szóba elegyedni senkivel, nem volt semmi amit felhozhattam volna, ha kérdeznek válaszolok, de ennyi, nem tudok arra törekedni, hogy fent maradjon a társalgás :/ Amúgy alapjába véve elég érzékeny típus vagyok, tehát ez is érzékenyen érint, hogy szinte teljesen egyedül maradtam, tanácstalan vagyok, hogy mit tehetnék, és folyton azon tűnődöm, hogy biztos én rontottam el valahol, de vajon hol? És nem tudom hogyan változtathatnék a hozzáállásomon, hogy ismét legyen társasági életem, és ehhez elég önbizalmam. vélemény? 18/L

(Boccs, lehet, hogy néha össze vissza írtam)


2010. aug. 17. 23:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Első dolog véletlen sem hibáztasd magad. A felszínes barátságok nem sokat jelentenek. Először is ismerd fel a jó tulajdonságaidat, és arra építs,gondold át mit tennél most másképp.

Azzal, hogy nem pajtiztál össze a barátod anyjával semmi rosszat nem tettél, minden kapcsolat alappílére a bizalom az meg ilyen gyorsan és könnyen.

Ha csak otthon ülsz és sajnálod magad, akkor mehetsz remetének is.

Az önsajnálat helyett rázd helyre az önbizalmad, ha régen társasági ember voltál most is menni fog, csak, viccelj vedd lazán a dolgokat,Ismerkedj, kezdeményezz mint régen.

Meglátod menni fog.

2010. aug. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszi

nem azért ülök itthon, mert sajnáltatom magam, vagy valami ilyesmi, hanem mert nincs senki akivel el tudnék menni bárhova is

azt meg nem tudom megcsinálni, hogy elmegyek egyedül és teljesen idegenekkel haverkodok :S ha lenne legalább egy valaki, akit érdekelne, hogy mit is érzek, könnyebb lenne, mert az a lány, akit a legjobb barátnőmnek hittem (vele jártam bulizni) mostanában egy sms-emre se válaszol, a telefont se vesz fel, ha meg igen akkor valami kis hazugsággal leráz :S szóval ilyen barát szerintem nem kell senkinek.. :S

tehát az a baj, hogy nincs kivel társaságba menni :S

2010. aug. 18. 00:26
 3/9 anonim ***** válasza:
Hol laksz?
2010. aug. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hmvhely
2010. aug. 18. 19:58
 5/9 A kérdező kommentje:
am miért ?:O :D
2010. aug. 18. 20:31
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert én is hasonló helyzetben vagyok,kevés barátom van.Gondoltam lehet egy helyen lakunk és barátkozhatnánk:)

18/L

2010. aug. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
értem :) és te merre laksz ?
2010. aug. 18. 20:49
 8/9 anonim ***** válasza:
kolozsvár
2010. aug. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Csináld amit én, ha társaságra vágyok és sokszor jól is sül el a dolog:)


Menj el sétálni nézd az embereket ki van olyan helyzetben, hogy benne lenne egy beszélgetésben, múltkor példa a buszmegállóban álltam ott ült egy tök helyes - most már tudom, hogy velem egyidős lány:D - és zenét hallgatott és láttam hogy odabent hozzá valami bolond öreg nő és elkezdett minden félét szegény lánynak rikácsolni, mondom szegény lány, össze szedtem a bátorságom - persze hozzá kell adni, hogy majd kiugrott a szívem a helyéről - odamentem a lányhoz odahajoltam és halkan megkérdeztem, hogy megmentsem-e az öreg nőtől, azt mid ad isten, benne volt és eljátszottam, hogy engem várt és kézen fogva elráncigáltam és íme :) a lényeg leszűrhető belőle, hogy azóta is beszélünk és nem egyszer találkoztunk és megszületett egy új kapcsolat :) szóval csak vedd lazán az életet ha kimész az utcára a több 100 ember egyike se idegen, csak nem beszélsz velük fogd fel így:) hát mi a megoldás, menny oda és beszélj, mutatkozz be és a többi jön magától és az tökre jó érzés mikor az emberek nagyot derülnek amikor elkezdek velük beszélgetni és tök jól sül el :D persze nem állítom, hogy ez tökéletes hisz én is fogtam ki 1-2 bunkót :) De vegyél erőt magadon és alakíts kapcsolatot mint E.T. :D

2010. szept. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!