Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lehet azon változtatni, hogy...

Life is beautiful kérdése:

Lehet azon változtatni, hogy az emberek akik így meg úgy viszonyultak hozzám máshogy tegyék azt?

Figyelt kérdés

van pár osztálytársam ,egy csaj ,nem is jóféle különösebben ,de az ahogy néha képes röhögni azon amit mondok(ahogy mondom) ,nagyon zavaró


ugyanis ahhoz hogy valamit magabiztosan adjak elő ahhoz nekem állandóan arra kell gondolnom hogy magabiztos legyek, és ez persze a legtöbbször nem megy... és ezt már ők is megszokták ,hogy nem vagyok magabiztos a társaságukban ,de így ebből nem is tudom hogy hogyan tudnék kikerülni ,ha így viszonyulnak hozzám


most már kezdek eljárni ,külön társaságokban ,sulin kívül ,de ott is ugyanez ,hogy nem tudok magabiztos lenni ,és annyira rosszul esik


vagy ebbe bele kell törődni ,hogy mindig úgy fognak hozzám viszonyulni ,hogy a gyerek aki nem bír kiállni magáért ,nem bír laza lenni...és majd mikor egyetemre megyek ott próbáljak más lenni?

18f


2011. nov. 3. 16:10
 1/10 anonim ***** válasza:

ha ez zavar, neked kell változni, nem nekik


el vagy kényeztetve, járj inkább küzdősportot tanulni, művelődni, vagy járj el bulizni, verekedni, és felveszed a laza tahó stílust.


számomra a kérdés is értelmetlen, eleve nem beszélek olyan emberekkel, akik idiótán röhögnek ha nem mondok semmi vicceset.


egyébként egy másik témában még irtó optimista voltál, nem tudom miért akarsz most beletörődni ebbe (bár én nem is látom a problémát)...

2011. nov. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

azért mer alig van olyan ember aki nem úgy tekint rám ahogy fent említettem..

hozzájuk próbálok közeledni ,de persze van 1000 meg 1000 dolguk , ezért ha sulin kívül akarok találkozni mondjuk heti 1x akkor már túl nyomulós vagyok..


"számomra a kérdés is értelmetlen, eleve nem beszélek olyan emberekkel, akik idiótán röhögnek ha nem mondok semmi vicceset" osztálytársaim ,néha ilyenek ,de gondolom nem látják hogy zavar ,mivel nem közlöm velük, de ha meg a szemükbe mondom mindezt ,akkor meg egy utolsó bunkó vagyok

2011. nov. 4. 12:18
 3/10 anonim ***** válasza:

erről beszéltem. van az kedves felszínes kapcsolatokban élő ember, meg a bunkó sikeres magányos. azt felejtsd el, hogy kedvesen bánsz másokkal és ők komolyan vesznek, törődnek veled és mély kötődések alakulnak ki köztetek.


ha most csajozásról van szó, a nők kifejezetten a bunkó pasikra buknak, mert kihívást kínálnak nekik, az ilyen rajcsávók érzik és tudják hogy képességeik a nőké felett vannak.


bár nyilván a következő buktató ott van, hogy tisztában vagy a képességeiddel, és tudod hogy töketlen vagy - ez az igazság - mert ráadásul még csak szólni sem mersz, annyira félsz a magánytól.

hát hadd segítsek rajtad: hagyd az ilyen hülyéket. tölts el egy kis időt magaddal, képezd magad, előbb te legyél ember, utána akarj kapcsolatokat. ha kicsit értelmesebb és magabiztosabb leszel, rá fogsz jönni, hogy az ilyen ostoba libákra és probléma nélküli problémákra nem érdemes időt pazarolnod.


igaz akkor már nem is fog érdekelni mások véleménye rólad, mert tudod mire vagy képes.

és nyilván itt 1-2 éves átalakulásról van szó, nem hiphop jópasilettem dologról.


továbbá az is gátol a fejlődésedben hogy irtó naiv vagy és önbizalomhiányos, tehát amíg ezeken nem lépsz túl, ne számíts semmire. gyakorlatilag ez az amiért az utcagyerekek sokkal sikeresebbek, mint az otthonülős elkényeztetett stréberek. ha ezek mellett még csak jó tanuló sem vagy, akkor nagyon sötét jövő áll előtted.

2011. nov. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

ez honnan jött le hogy én naiv vagyok? vagy aki nem meri közölni a néppel mi bántja akkor az már naiv?? ezt nem értem... vagy ne bízzak meg senkiben ,de akkor megin csak hülyének néznek..


tegyük fel ,hogy odamegyek és megmondom nekik..a válasz vmi ilyesmi lenne "hát akkor ne gyere velük inni"


egyébként már neki álltam fejlődni, van egy számomra elég parás dolog amit sokáig halogattam http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__agykontroll__2335779..

most meg pénz kell meg idő mire leveszik a fogszabályzóm.(még nincs meg,de kb 200-300e lenne) ,csak az a gáz ,hogy abban a pár évben míg rajtam van ,nehezen tudom elképzelni ,hogy baromi magabiztos legyek ,akkor már igen ha már nincs rajtam..


"képezd magad, előbb te legyél ember, utána akarj kapcsolatokat" .képzem magam, gitározom(már 5 éve) egész jól megy, akrobatikát tanulok(egyedüé,sajnos nem találtam még olyan társaságot ahol önmagam lehetek)..

agykontrollt is tanulok(igaz itt még semmi siker), és kis filmeket is készítek..és többnyire tetszik is az embereknek akiknek megmutatom(osztálytársaknak is) ,de itt meg is akad a dolog hogy "hűű ecsém nagyon király a videód" ..és röhögnek tovább azon hogy jancsi hogy itta le magát péntek este


ha már ennyire emberismerő vagy érdekelne ,hogy te melyik csoportba sorolod magad, a "bunkó magányos", vagy a "kedves és felszínes kapcsolatoktól gazdag"?

2011. nov. 4. 17:26
 5/10 anonim ***** válasza:

ez sugárzik a nevedből, a hozzászólásaidból, a kérdésedből, a kérdésreakcióból, kb mindenből


nem, a félénkséged oka a rettegés a magánytól és az önbizalomhiány, amit naivitással próbálsz kompenzálni. remélem így már érthető a kép


"vagy ne bízzak meg senkiben ,de akkor megin csak hülyének néznek.. "


látod a baj itt van, hogy megint azon töröd a fejed, hogy mások mit gondolnak rólad, és nem azon, hogy neked mi a jó. amíg kifogásokat keresel, problémákat, és mások vágyait lesed, sosem leszel önmagad


"tegyük fel ,hogy odamegyek és megmondom nekik..a válasz vmi ilyesmi lenne "hát akkor ne gyere velük inni" "


tehát társaságfüggő vagy


agykontroll, vizualizálás, úgy érzed hogy bejössz egy csajnak, ezek is mind durva álmodozó jellemre vallanak. nekem mindegy, de te fogsz egész életedben problémázni az érzékenységeden.


tulajdonképp nem tudok mondani ezen felül semmi hasznosat, ez kb a szorongás szintjét üti meg nálam, hogy ilyen számomra kézenfekvő dolgokon sokat problémázol. a pénz meg az idő érzékelhető nehézség, de az hogy rajtad van egy fogszabályzó... komolyan megéri az ostoba nőkért fáradozni, azokért, akiknek annyitól "nem jössz be" hogy fogszabályzós lennél? egy lánynál különben sincs értelme szerelembe esni. igen ez ellentmondásos, de ha jót akarsz magadnak akkor nem hagyod az érzelmeidet uralkodni magadon, hogy 2 hónap múlva rájöjj, kibírhatatlan az illető. először ismerd meg, és ha ő is tud bizonyítani valamit a személyiségével, akkor megengedheted magadnak, hogy szeresd. egyéb hiányában ő is csak egy cukipofa a sok közül.


"de itt meg is akad a dolog hogy "hűű ecsém nagyon király a videód" ..és röhögnek tovább azon hogy jancsi hogy itta le magát péntek este "


ezek után meg végképp nem értem, miért ragaszkodsz ennyire a társasághoz. azon felül hogy társaságfüggő vagy.


szerintem egyértelmű hogy én a bunkó magányos vagyok, mert nem szorulok mások elismerésére. igaz nem vigyorognak annyian rám, vagy ha teszik, tudom mit gondolnak valójában mögötte, de képes vagyok elviselni a valóságot. nem másokat követek, hanem önálló vagyok, nekem akadnak talpnyalóim, vagy őszinte és közömbös emberek. őszinte alatt értem az utálkozókat, és azokat, akik értékelni tudják, hogy őszinte vagyok. megtanultam elfogadni, hogy az emberek hülyék és nem érdemes pazarolni rájuk energiát. ha magadban megtalálod azt a biztos pontot, hogy folyamatosan újabb sikereket érj el, rájössz, hogy a kapcsolatok sokszor csak hátráltatnak. például amíg ott piázol a kocsmában a haverokkal, akik 163adjára is ugyanazt a béna poént sütik el, addig eljárhatnál edzeni, gitározni, vagy dolgozni, tanulhatnál valami olyat, amiből később meg fogsz élni, vagy ismerkedhetnél lányokkal, hogy legyen fogalmad arról, mi közül válogathatsz...


ezért akarlak téged megkímélni az időpazarlástól. nem azt mondom hogy tartózkodj a társaságtól. hanem azt, hogy hogy ugorj fejest. figyeld meg a dolgok hogy működnek, legyen minden nap tanulság a helyzetekből. feszítsd túl a húrt, múld felül önmagad, ilyesmi. az iskola nem az élettered, csak egy eszköz arra, hogy később pénzt keress. legyen életed azon kívül is, ha jobban meg akarod ismerni az embereket. másképp nem fogod magadtól leküzdeni a félénkséged és érzékenységed.

2011. nov. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

tudod,már nagyon régóta küzdök ezzel a gonddal ,de sosem éreztem azt hogy ez így normális,"egészséges" nekem, mert lelkileg nagyon leépít..és egyszerűbb lett vna ha eleve bunkóbbnak, magabiztosabbnak nevelnek a szüleim. de most már ilyen vagyok és ezen próbálok ezerrel változtatni ,de a megszokottság nagyon is visszatart


azért töröm azon a fejem ,hogy vajon a másik mit gondol,mert szép fokozatosan az évek alatt kialakult bennem ez az érzés, amit az utóbbi fél évben kezdtem el,próbálgatom kiölni magamból, de nagyon nehezen megy


irod hogy társaságfüggő vagyok, nos ezt én sem értem ,de egy okra gondolok ami miatt talán kialakulhatott bennem ,kicsit olyan ez hogy van a szar meg a szarabb..a szart vegyük az osztálytársaimból kreált társaságnak, a szarabbat pedig mikor egyedül vagyok(ha jó napom van pár óra gitározással egész jó hangulatot kreálhatok magamnak)..mégis mit ajánlasz, hogy ez változzon ,hogy ne érezzem úgy ,hogy csak emberek között tudom igazán jól érezni magam(ez is csak a megfelelő emberkkel jöhetne szóba)?

mert ezzel én is tisztába vagyok hogy ez így nem okés


jájjj..hát nem tudom te mit gondolnál mikor már a sokadik alkalommal néz rád csillogó szemekkel egy csaj,vagy messziről rádköszön..tudom hogy balf.sz vagyok hogy nem léptem ,de erre is volt okom, mert nem akarom hogy kiábránduljon belőlem, először inkább akarok lelkileg megerősödni aztán utána csajozni.élvezni az életet


"fáradozni, azokért, akiknek annyitól "nem jössz be" hogy fogszabályzós lennél?" ,tök igazat mondasz. racionálisan belátva azt gondolom ,hogy eddig milyen hüye voltam ,hogy nem léptem de ezt is csak az önbizalomhiánynak köszönhetem ,és még mindig attól félek, és most nem is a csajokról van szó, hanem arról a tényről hogy én kiskorom óta, egyre jobban kialakítottam magamban ezt az érzékenység dolgot, mikor más próbál hülyülni velem ,én megsértődök rajta ,hogy ebbe most mi a vicces..de ezen én most változtatni fogok ,illetve azon vagyok hogy változzon ,de mégis ha vki rossz megjegyzést tesz rólam ,nagy zavaromban nehezen tudok jól kijönni belőle


"ezek után meg végképp nem értem, miért ragaszkodsz ennyire a társasághoz. azon felül hogy társaságfüggő vagy. " ezért mert velük vagyok a nap 5-6 órájában ,ezért szeretném ha jó kedvem lenne akkor is ,de ez többnyire szenvedés..


"folyamatosan újabb sikereket érj el, rájössz, hogy a kapcsolatok sokszor csak hátráltatnak."

mégis valami belső hang nekem azt mondja hogy én egy társasági ember vagyok ,azon felül hogy aligha jól érzem magam velük, sőt mint említettem kifejezetten lehangoló ha egyedül kell gitároznom ,edzenem (mindezeket egyedül is teszem)

2011. nov. 4. 21:29
 7/10 anonim ***** válasza:

ez tény, hogy a nevelés meg a gyerekkor sokat számít, de van 1 adagjellem is benne, amit örököltél. például figyeld meg a férfi rokonaidat, hogyan viselkednek.

ezt mondom hogy pont ebből kell kitörni. csak az első lépés nehéz, mert utána már egyre több dologban felfedezed magad. igaz a bunkóság nem erény, de sajnos hasznosabb, mint a kedvesség, sokszor a magabiztossággal jár együtt, még akkor is, ha a magabiztosság a kiváltó ok.


szerintem nem figyelsz eléggé magadra. meg kell tudnod miért fontos az, hogy mit gondolnak mások rólad. félsz hogy egyedül maradsz? hiszen most sincsenek barátaid. félsz hogy összevernek? tanulj önvédelmet, erősíts. félsz a megaláztatástól? tanulj meg büszke lenni, felvállalni magad, és leginkább lesz*ni mások véleményét...


hogy mit ajánlok? sajnos azt kell mondanom hogy kényelmes megoldás nincs. keress olyan embereket, akik hasonlítanak hozzád, akiket el tudsz viselni.

ha ez nem megy(ami elég valószínű lesz) akkor meg kell tanulnod együttélni a magányoddal. először is tudnod kell hogy a magány nem egy rossz dolog, és nem is vagy kivételes benne. csupán nem köti mindenki az érzésvilágát mások orrára. gyakorlatilag ugyanúgy magányos vagy egyedül, mint amikor idiótákkal vagy körbevéve, szóval nincs mit veszíteni. igaz én olyan szinten megutáltam a körülöttem lévő embereket, hogy a társaságuk rosszabb, mint ha magammal tölthetek el időt.

az a baj, hogy nem értékeled és tiszteled magad. pedig tudod, hogy többre is képes lennél. szembe kell nézni a ténnyel, hogy ez az élet számodra küszködésből fog állni, ha nem teszel ellene. sőt, sokszor még akkor is, ha mindent megteszel. meg kell tanulnod a vágyálmaidat és elvárásaidat feladni, nyitottan állni az élethez, hogy élvezhesd amit ad, és ne csak az legyen siker, ha az történik amit te álmodsz. ez a hátránya a kényeztető nevelésnek, hogy utána hatalmas pofáraeséssel nő fel az ember


erről beszéltem, attól hogy rádnéz valaki meg köszön, nem tetszel neki. majd ha olyat tesz veled, amit mással nem, akkor tényleg kellesz neki. és ha még úgy is lenne, semmi értelem nincs benne, mert nem ismer téged, te sem őt, aztán 2 hónap múlva kiderül hogy nem működik. amíg a párkapcsolatról csajozásként gondolkodsz, nem is lesznek hosszútávú kapcsolataid. ha tudnád hogy egy lány és egy nő közt mi a különbség, hogy egy nő mennyi energiát és figyelmet igényel, akkor nem kósza érzésekre hivatkoznál. aki magabiztos férfi, az vagy A megdugja őket mert mást nem akar vagy B elkötelezi magát valaki mellett, de akkor kitart mellette


a jókedv rajtad is múlik, bent magadban, bár igaz nekem nincs is ilyen kényszeres jókedvmániám.

ha tegyük fel az iskolában sok időt töltesz velük, attól még lehet 1 értelmes ember, akivel délután találkozol, és így már nem is fog zavarni annyira a napi 5 óra semmi


mert ez egy alapvető társasági ösztön, ami hátráltat téged. még 5-10 ezer évvel ezelőtt valószínűleg jól jött,

de manapság egy ilyen túlnépesedett bolygón tele kétszínű emberekkel semmi értelme. a párzási ösztön is csak addig oké, amíg az életed a vegetációról szól, de ha már várakat építesz, zenélsz, és összefüggően beszélsz, mint értelmes lénynek, kicsit nagyobb igényeid vannak, amik valóban boldoggá tudnak tenni.

erre az a megoldás, hogy keress olyan embert, akivel együtt csinálhatod ezeket. járj el koncertekre, és haverkodj ott. ha nem jön be, nem kell őket nézned napi 6 órában, ha meg igen, akkor lehet hogy lesz köztük gitáros. vagy egy dobos, és a végén lesz egy hobbizenekarod. később meg felléptek... ennyi a siker titka. utána kell járni a dolgoknak. ugyanez, ha te sporttársakat keresel, akkor járj edzőterembe, vagy pályára, vagy menj olyannal futni, labdázni, kajakozni akármi, akit érdekel. de már az is sokat jelent ha beiratkozol egy tanfolyamra, ott mások is lesznek. egy önvédelmi kurzust mindenképp ajánlanék, inkább valami japán stílust, amiben van önuralom is meg filozófia, egy jó mester megtanít neked olyan dolgokat is, ami nem csak a fizikai harcról szól, mert a jó harchoz is szükség van kitartásra, nyugalomra, magabiztosságra, összpontosításra, stb, tehát jellemfejlesztő is (ezt az oldalt ajánlom kezdésnek, budo menüpont alatt sok iskola/stílus megtalálható, az ott található címszavaknak keress utána. értelemszerűen ne fegyvereset válassz először)

2011. nov. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

" tanulj önvédelmet, erősíts. félsz a megaláztatástól?"

rettegek ,attól ,hogy megaláznak --> sokszor is van részem benne

erre már én is gondoltam ,és ebben nagyon jól meg is erősítesz ,hogy önvédelmi sport, köszönöm mindenképpen kipróbálom

a büszkeséget hogyan tanuljam? ilyen pl ,ilyenre gondolsz? hogy szakít veled a barátnőd ,és te leszarod, mer könnyen túllépsz rajta..nálam ez úgy megy ,hogy vissza tudom fogni magam de akkor is nagyon fáj


"az a baj, hogy nem értékeled és tiszteled magad" ,mert kialakult bennem a sulis évek alatt ,mikor magam alatt vtam senkit nem izgatott h mi a baj, és most rájöttem ,hogy továbbra sem izgat senkit(vagy ha unatkozik meglát és észrevesz) ,ezért próbálom a legjobbat kihozni a napjaimból, hülyülni velük ,ha nem is őszinte hülyülés ,de legalább nincs szar kedvem


"..párkapcsolatról csajozásként gondolkodsz" ,csajozás mint leszarni a csajt, és a saját testi vágyaimat kielégíteni- így érted?

sosem voltam "énközpontú", mindig fontos volt számomra a másik(sajnos túl fontos is) lelki állapota... akkor inkább a "B"-be kategorizálnám magam


nekem nincs ilyen igényem hogy megdugjam ,azt jöhet a következő...



sulin kívül ,max heti 1x találkozok az egyik legjobb barátommal..

ma pl találkoztam egy másik jó haverral ,jól elvagyunk ,az viszont nagyon zavar ,hogy tudja hogy hogyan hozhat zavarba, ha látja rajta hogy nem vagyok magabiztos ,akkor kiröhög...nem akarok ilyenért bedurcizni és azt mondani ,hogy lív mi álón..hanem olyan akarok lenni ,akit nem tudnak zavarba hozni..tyűűűha ,mondhatni régi vágyam teljesülne ,ha sikerülne megtanulni


hogy keress olyan embert, akivel együtt csinálhatod ezeket...találtam ilyen embereket ,a zenész haver, cigizik,piál, ha ketten vagyunk tök jót dumálunk ,de ha a züllött néppel lazul ,kellemetlenül érzem magam, ugyanez van a sportban is(parkour) ,találtam csávót, csapatba eddz, mikor 2en dumálunk ,semmi gond ,tök jókat beszélek vele, de ha jönnek a haverjai ,nagyon nem kellemes a szitu.


bocs a késői válaszért, remélem azért reagálsz vmit


" jó harchoz is szükség van kitartásra, nyugalomra, magabiztosságra, összpontosításra, stb, tehát jellemfejlesztő is" ...kitartás,nyugalom,összpontosítás legalább annyira jó vagyok ezekben mint amennyire önbizalmatlan is egyben:\

2011. nov. 11. 22:10
 9/10 anonim ***** válasza:

a büszkeséget hülyeségnek tartom, nem is érdemes tanulni.


engem érdekel, mi van veled, ha nem így lenne, nem írnék. de ezt tanuld meg, hogy az életben senkit sem fogsz érdekelni, amíg nem kell nekik tőled valami.


ez a baj, hogy nálad a szerelem teljes megalázkodáshoz vezet, ami elveszi a férfiasságod. a nők ösztönből megérzik ezért hogy a lúzer pasival nem érdemes összejönni, mert könnyű préda.


szerintem logikai csapda van az egészben, mert ha magabiztos lennél, nem kellene bunkó haverokkal lógnod hogy jól érezd magad.


tudom, eleve ilyen érdeklődésű embereket is nehéz találni, de tovább kell keresned. olyat kell találnod aki megfelel az elvárásaidnak. ne legyen sok elvárásod, és nem lesz nagy láw első látásra, az igazi kötődés évekkel alakul ki, mert lesznek közös emlékeitek. a lényeg csak az ha valakit el tudsz viselni, tölts minél több időt vele. kettesben. én eleve nem is járok társaságokba, mert ott csak az ökörködés megy, ez birkaösztön, ami bekapcsol ha nagy a tömeg.

2011. nov. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"hogy az életben senkit sem fogsz érdekelni, amíg nem kell nekik tőled valami. " na igen ez érdekes, sokszor elmélkedek erről..tulajdonképpen mondhatjuk úgy is, hogy ha barátságra vágysz akkor te igényeidet szeretnéd kielégíteni azzal hogy barátkozol ,tehát csak magadra gondolsz...mennyire "szörnyen" hangzik ez


tehát ki kell ölnöm magamból ezt az érzékenységet vhogy, hogy ne kelljen megjátszanom azt hogy mennyire jól bírom a szakítást, erre gondolsz? vagy megin csak arra akarsz rávezetni hogy jobb egyedül nekem ,ha már ilyen a személyiségem


ők nem bunkók ,nem szarnak a fejemre, csak hogyha nem vagyok vicces és jópofa, akkor nem vesznek figyelembe, aztán mikor jó kedvem van ,ömlik belőlem a hülyeség akkro jókat röhögünk ,de ez is nagyon ritkán fordul elő


keresek továbbra is, mint ahogy előbb is írtam van egy nagyon jó barátom ,akivel szinte mindig megértjük egymást, havi 3-4x találkozunk is-suli miatt többre nem ér rá

2011. nov. 12. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!