Valaki : kérdése:

Hogy változtassa?

Figyelt kérdés

A legpesszimistább ember vagyok. Eddig jól elvoltam így, jó volt pesszimistának lenni. Viszont nemsokára el kell kezdenem az életemet, munkakeresés, önálló élet.

Nagyon várom, de ellenem fordult a kényelmes és biztonságos pesszimizmus. Folyamatosan azt érzem, nem fog sikerülni és úgy végzem mint azok, akikre elrettentő példaként tekintek: 40 évesen is otthon, a szüleim nyakán.

Nem tudom elképzelni, hogy találok munkát, nem tudom elképzelni, hogy bemenjek egy állásinterjúra és pont én kelljek.

Ahhoz, hogy el tudjak indulni, kell egy nyári munka alaptőkénet. Rá se merek gondolni, hogy találok ebben a helyzetben nyári munkát mikor senkinek nem vagyok a senkije.

Ez kezd kiakasztani... Plusz azért se ártana változtatni, mert ha találok munkát, ott nem biztos, hogy szimpatikus egy pesszimista ember.

Jó tanács? Könyvek, videók is érdekelnek, vagy mások történetei. Változtatni akarok.



2021. ápr. 7. 17:44
 1/1 anonim válasza:
Nagyon nehéz erre a kérdésre hasznos választ adni, én is csak azért írok mert eddig nem kaptál választ. Szerintem kezdetnek az is valami ha elkezdesz ismerkedni, keresd meg azokat az embereket, akik kimozdítanak a komfortzónádból. Nem vagy egyedül, az emberek főleg így a vírus alatt eléggé megviseltek. Ha konkrét dologra vagy kíváncsi szerintem kezd kisebb munkával például korrepetálj fiatalabbakat vagy önkénteskedj (szórólapozz, sétáltass kutyát vagy szedj szemetet) és máris hasznosabbnak fogod érezni magad, jót fog tenni az önbecsülésednek és eggyel több dolgot írhatsz bele az önéletrajzodba vagy nem tudom. A lényeg hogy ne stresszelj rá, és kezd kisebb célokkal kisebb munkákkal. Gondolom nem az ilyen Szabó Péter féle motivációs csodákra vagy kíváncsi szóval nem is írok nagy bölcsességeket. Megan Kaye: Siker: a teljesítmény pszichológiája-című könyv a mai ajánlott olvasmány.
2021. ápr. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!