Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Rajtam kívül van itt még...

Rajtam kívül van itt még valaki, aki az eleve elrendelés (Qadar) híve?

Figyelt kérdés

Csak mert az a tapasztalatom, hogy Magyarországon az emberek többsége a Szabó Péter-féle nézőpontban hisz.

Mi a különbség a kettő közt? A szabópéterizmus szerint ha te egy mozgássérült vak emberként egy kongói nyomortelepre születsz, akkor ha nagyon erősen akarod akkor akár new yorki bankigazgató is válhat belőled. Ha pedig mégsem válik belőle annak csak az az egyetlenegy oka lehet, hogy nem akarta elég erősen.

Ellenben az eleve elrendelés szerint a kongói vak mozgássérült nem lesz pusztán az akarata miatt new yorki bankigazgató.


Ha én nagyon akarom, hogy holnaptól kezdve a Nap ne keleten keljen fel, hanem nyugaton majd ez nem sikerül és megkérdezem a Szabó Pétert, hogy miért nem sikerült, akkor az lesz a válasz "Nem akartad elég erősen!".

Ellenben az eleve elrendelés szerint az, hogy a Nap hol kel és nyugszik már előre el lett döntve és nem megváltoztatható pusztán az akaratommal.


Magyarországon nagyrészt szabópéterista nézőpontú emberekkel találkoztam, akik komolyan elhitték, hogy szabad bölcsészként ugyanannyi munkalehetősége lehet valakinek mint egy informatikusnak, csak nagyon akarnia kell és próbálkoznia.


Azonban ilyen szempontból én nem nagyon egyezek mentalitásban a magyarországiakhoz, mivel én a Balkánon születtem, illetve éltem kint Észak-Afrikában és részben ott szocializálódtam. És ott sokkal többen az eleve elrendelést (Qadar) tartják valószínűbbnek.



2021. júl. 5. 20:54
A kérdező szavazást indított:
Nem hiszek az eleve elrendelésben. Pusztán erős akarattal BÁRMIT el lehet érni
Az eleve elrendelést tartom valószínűbbnek
6 szavazat
 1/4 meszike91 ***** válasza:
76%
Két szélsőséges opciót vázoltál fel. A valóság a kettő között van.
2021. júl. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem elég erősen hinni, tenni is kell a célért, vagyis cselekedni. Attól hogy én királykisasszonynak hiszem magam, nem válok azzá, ez teljesen fals hozzáállás. Az agykontroll a Titok a Vonzás törvénye stb irányzatok arra jók, hogy hiú reményeket keltsenek az egyszerű emberben, aminek az az alapja hogy elég csak ha erősen gondolnak valamire, és az fog történni csupán a gondolat és koncentráció által. Lehetsz bármi bárki csak akarnod kell! Ez nagyon jól hangzik, de eleve nagyon különböző fizikai és lelki alkattal rendelkezünk, más az intelligencia szintünk, adottságaink, családi háttér ami mind merőben befolyásolja, hogy mivé válhatunk... Vannak persze kivételek, amikor nagyon messzire kerül a gyümölcs a fájától de az a valószínűbb, hogy azt az utat járjuk, mint szüleink családunk. Kb. ezekben a tanokban hinni annyira realis, mint az aktuális draga fogyókurás csodaszer, nem fogyaszt le, de valaki megint bedőlt egy jó kis marketingnek.
2021. júl. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
26%

A “Ha hiszel magadban, bármit elérhetsz” csak részben igaz, inkább úgy lenne helyes, hogy “Bármi, amit meg lehet valósítani te is megtudsz, ha eleget teszel érte”.

A Napos példádat meg lehet valósítani, ha valahogy sikerül megváltoztatnod a bolygó forgásának irányát, mondjuk felszíni robbantással (persze, ahhoz előbb szükséged lesz a megfelelő eszközökre, amiket megszerezhetsz, ha mindent megteszel érte).

2021. júl. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha valamit erős akarattal elérsz, az is eleve el van rendelve.
2022. máj. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!