Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha sokféle különböző stílusú...

Ha sokféle különböző stílusú és típusú filmet szeretek, akkor nincs ízlésem?

Figyelt kérdés
Egy beszélgetés során elég sok film szóba jött(művészfilm, vígjáték, akció, stb), és nekem (majdnem!) mindegyik tetszett, vagy a kedvenceim közé tartouik...Fejemhez vágták, hogy nincs ízlésem, ha van is, rossz... Például nekem nagyon tetszik Goda Kriszta új filmje a Kaméleon, amit a kritikusok nagyon lehúznak. De azóta is emlegetik, (mint óriási sikert) a Csak szex...-t ami nekem nagyon-nagyon nem tetszett.Tényleg ízléstelen vagyok?
2008. dec. 8. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Nekem 3 kedvenc filmem van: Pillangohatas, Titanic es Joszomszedi iszony. Egy komoly muveszfilm, egy romantikus drama es egy vigjatek. De nalam jol megfernek egymas mellett. Inkabb jo, hogy tobbfele mufajra nyitott vagy, es nem skatulyaban tarolod az izlesedet.
2008. dec. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ízlésed biztosan van, mint mindenkinek, hiszen nem tetszett a Csak szex..., más vígjátékok pedig tetszettek. Az beszűkült látókörre vall, ha valaki csak egy bizonyos kategóriájú filmeket hajlandó megnézni. Az ízlésed pedig attól még nem rossz, mert különbözik azokétól, akik leszóltak.
2008. dec. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én is ízléstelen vagyok? Se kedvenc filmem, se kedvenc zenei stílusom. Minden jöhet, ami jó! Nem tudok egy konkrétumot kiemelni...

Szerintem ezt hívják sokoldalú ízlésnek, egyesek széles látókörnek...

2008. dec. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Sokan szeretnének mindenkit beskatulyázni egy csoportba, vagy stílusba, és ha ez nem megy nekik, akkor biztos stílustalan lúzer az illető. Az ilyen embereket hívják csőlátású idiótáknak.
2008. dec. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi! :)
2008. dec. 9. 15:29
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy van ízlésed! Hiszen van véleményed a filmekről, van ami tetszik, és van ami nem. Nekem a kedvenceim között vannak vígjátékok, művészfilmek, filmdrámák, sőt, tini-vígjátékok is. Annak nincs ízlése, akinek tök mindegy mit néz.
2008. dec. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hahó! Ha láttad az Apácashow 2-t, ott is mondja Whoopi a gyerekeknek, hogy szereti ezt a zenét is, meg a másikat s, mert eklektikus. Ez valami olyasmit jelent, mintha azt mondanád, vegyes. Egy kicsit ebből, egy kicsit abból. Én például a zenékkel nagyo így vagyok. Szeretem a Linkin Parkot, Within Temptationt és az Evanescence-t és Nickelbacket, de lazán megfér mellettük Cyndi Lauper vagy a Nox és a Crytal. Sokszor hallgatok musicalt is. Ha sok mindent hallgatsz, és az szerinted jó minőségű, akkor igenis, van ízlésed. Én például fizikailag rosszul vagyok a techno zenére, mert ki nem állhatom...


A filmekkel kapcsolatban pedig én is hasonlóképp vagyok, mint te. Míg filmeknél simán megnézem az Ollókezű Edwardot és a Halott menyasszonyt, a Falut és a Lány a vízben-t, addig gyakorlatilag utálom a horrort, pedig ezek szinte mind abba hajlanak sokak szerint. Vagy ott vannak a vámpíros filmek... Én könnyeztem a Drakula 2000 végén, holott örülnöm kellett volna, hogy hurrá, megdöglik a vámpír. És bár bizonyos jeleneteket nem kedveltem benne, rám mégis másképp hatott a film, mint másokra, mert én megértettem a pasast és nem gondoltam feltétlen rossznak...

Amúgy Sci-fi és Fantasy mániákus vagyok, könyvben, filmben egyaránt szeretem. Az egyik nagy kedvencem a Jodie Foster-es Kapcsolat, a másik meg a Híd Terabithia földjére. Ezen kívül amúgy rengeteg kedvencem van, de nem sorolom, mert elfoglalná az egész oldalt.

Itt pedig csendben hozzátenném, hogy imádom a Bűbájt és a Hirtelen 30-at, sőt, amúgy meg a Szépség és a Szörnyeteget vagy az Oroszlánkirályt is bármikor megnézném.

De persze a drámákat is nagyon szeretem. Kedvencem a A jövő kezdete és korábbról még a Ha eljön Joe Black...


Sorozatoknál pedig egyártelmű a káosz. Ki vagy doki? , Vámpír Akták, Halottnak a csók, Született Feleségek, Vészhelyzet...


Szóval nyugi, nem vagy egyedül a Vegyesfelvágottal, mert itt vagyok én is, ugyanígy, tehetetlenül, a magam kárán :)


17 éves lány

2008. dec. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
egyetértek az előttemszólókkal, ha több stílust szeretsz, az a széles látókörre utal.:) én pl a titanic-tól elkezdve a mátrixon át a harry potterig mindenféle filmet szivesen megnézek. abszolút kedvenc: amerikai história x, pillangó-hatás, pulp fiction, bajos csajok:D erről beszéltem:P
2008. dec. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!