Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet megbocsátani...

Hogyan lehet megbocsátani magunknak életünk nagy mulasztását? Főleg úgy hogy a mai napig kihat az életemre

Figyelt kérdés

Már ugyan nem hibáztatom magamat nyiltan, de legbelül mégis nyomaszthat egy régi mulasztás emléke, amikor nem tettem semmit életem szerelmének meghódítása érdekében

Szerelmes azóta sem tudok lenni igazán, és bár az érzés konkrétan elmúlt már, a következményei tovább élnek

Érthetetlen hogy miért tartok még mindig ennél a kapitális hibánál, és miért nem tudtam túllépni ezen teljesen

Tenni már nem tudok semmit hogy helyrehozhassam amit régesrég mulasztottam, úgyhogy gőzöm sincs mivel hozhatom helyre

Főleg hogy képtelen vagyok már egy kapcsolat kialakítására, pont ugyanannyira mint régen voltam



2021. júl. 22. 23:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Még mindig ezt a nőt szereted a lelked mélyen és a tudatalattidban.
2021. júl. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Magad írod, hogy már helyrehozhatatlan.

Akkor győzd meg magad arról, hogy ha lekésted a vonatot, buszt, repülőt, akkor a következő járattal folytathatod.

A földre kiöntött tejből már nem csinálhatsz tejeskávét!

2021. júl. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

1-nek talán még igaza is lehet, azonban nem ez volt a kérdés

2-es tetszik a válasz, csak az a baj hogy semmiféle következő járat nincs. Ha lenne biztosan nem jutna már eszembe sem hogy ebből a régi emlékből fakadóan nekem problémáim vannak

Talán nem is ebből ered a problémám, de azért felmerült hogy mégis. Néha elgondolkodik ilyenen az ember

2021. júl. 23. 10:07
 4/15 anonim ***** válasza:
Ott látom a hibát, hogy nem akarod észre venni a következő járatot. Egyedül akarod leélni az életed? örökké gyászolni akarod a múltat? ha egyiket sem akarod, akkor tegyél valamit. Mi csak tanácsot adhatunk, de nem helyettesíthetünk egy lánynál, fiúnál.
2021. júl. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

"Ott látom a hibát, hogy nem akarod észre venni a következő járatot"

Én is ott látom, képtelen vagyok észrevenni azt

Nyilván nem akartam leélni egyedül az életem, de az alternatíváját nem találom a dolognak, legalábbis elfogadható módon nem.

Rágódni ezen a dolgon amúgy csak ritkán szoktam, egy fájó emléknek érzem csupán, és nem ez szokott a fejemben kattogni. De azért ki tudja mennyire meghatározó ez tudat alatt. 10 éve nem láttam a lányt, és egy kezemen meg lehetne számolni hányszor beszéltem vele pár szót az alatt a 4 év alatt amíg osztálytársam volt

Nem az fáj hogy ő nem lehetett az enyém, hanem csak az hogy nem volt bennem akkor annyi hogy randira vigyem vagy akár csak flörtölgetni próbáljak vele. Mivel amíg érte voltam odáig addig más lánnyal nem tudtam foglalkozni, és amíg nem próbálkozok, addig nem tudok túllépni rajta, és ez határozta meg az akkori helyzetemet.

Semmi probléma nem volna ma ezzel, ha azóta akadt volna bárki akivel érdemesnek látszott volna komolyan ismerkedni. Érdekes, de a lányt azóta sem találtam meg facen, és gőzöm sincs mi van vele, megkérdezni sem mertem osztálytársat róla.

Köszönöm a tanácsokat!

2021. júl. 23. 10:40
 6/15 anonim ***** válasza:

Adtál nekem egy tippet, amit kibővítek: vegyél annyit bátorságot, hogy valamelyik egykori osztálytársadnál érdeklődj a lány felől. Lehet, hogy találkozhattok is, de ha csak aműlt fájó emlékeinek élsz, akkor semmi pozitív nem fog történni. Ha erre is bátortalan vagy, akkor jó szívvel ajánlok egy pszichológust (nem egy látogatásról lenne ám szó!!!).

Egyébként racionálisan gondolkozol, ami engem kellemesen meglep, de valahogy nem tudod levetkőzni az emlékét.

Ismétlem: érdeklődj felőle egykor barátnőjénél, aki bizonyára tud számot, címet... adni.

2021. júl. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

6#

Ezen én is gondolkodtam már, hogy felkeresem vagy ilyenek, csak éppen az értelmét és célját nem látom ennek. Mit akarnék neki mondani? Miért kéne vele találkoznom, mit oldana ez meg?

Mivel nem tudtam válaszolni ezekre a kérdésekre, ezért nem erőltettem a dolgot. Nem szeretnék már tőle semmit, talán a szégyen miatt sem amit a saját egykori tehetetlenségem okán érzek

Talán arról kéne vele beszélgetnem hogy mennyire viccesen gázul viselkedtem vagy mi?

Az akkori tehetetlenséget erővel leküzdöttem később (azóta kötelességből kezdeményezek ha adottak a feltételek), de az akkorit ez nem egészen feledteti

2021. júl. 23. 12:05
 8/15 anonim ***** válasza:
Hogy érted azt, hogy "kötelességből kezdeményezek"?
2021. júl. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Gondolkozz el azon, hogy mi értelme szégyenkezned és egyáltaán mi értelme van annak, hogy ennyi év után szégyenkezel olyan miatt, ami az emberek millióival meegsik, de túl teszik magukat rajta. Vegyél erőt magadon és gondold át ezeket a mondatokat.

Ha érettségiztetek, bizonyára lessz találkozótok is. Menj el oda, hátha ő is ott lesz. Hogy mit mondj neki? Semmit, illetve azt, amit más lányoknak is elmondasz. Tekints rá úgy, mint a többi lányra. Akár ki is alakulhat még valami, ha ő is szabad és egyúttal akarja is...

2021. júl. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Lehet hogy nem ez volt a kérdés. Viszont a megoldás csak akkor lesz meg, ha megvan a diagnózis. Ehhez tudni kell, hogy érzel a lány iránt mostanában... Utána lehet eldonteni, merre tovább... 😉
2021. júl. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!