Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Akinek volt öngyilkossági...

Akinek volt öngyilkossági hajlama meg gondolatai, azok hogyan kezelték?

Figyelt kérdés

Régen sokszor voltam lelki beteg vagyis úgy éreztem magam mint egy élő-halott: nincsenek érzéseim, csak egy testem.

Kíváncsi lennék arra, hogy mások hogyan kezelték ezt ami velem is megtörtént vagyis hogy öngyilkosságon gondolkodtam, az egész story-t nem szeretném elmesélni hogy miért, mert nem az a kérdésem és le is zárnám, hogy "miért voltak ilyen hajlamaid?" stb.

Akinek vannak jó tippjei, tanácsai azokat várom mert nagyon kíváncsi vagyok mások véleményére ezzel kapcsolatban.



#öngyilkosság #öngyilkossági hajlamok, gondolatok
2021. aug. 6. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Önállóbb lettem, kapcsolatokat építettem, megtapasztaltam jó dolgokat új emberek által, nagyobb lett a hitem magamban és jobban megbíztam másokban, kikerültem abból a környezetből, ami megbetegített, pszichológiai könyveket olvastam, előadásokat hallgattam, terápiára jártam/járok. Valamint elmúlt a kamaszkor, így, ha a hormonok szerepet játszottak a depressziómban, akkor azok elcsitultak valamelyest mostanra. A családi kapcsolatokat lehetőségeimhez mérten rendeztem, igyekszem határokat szabva, de gyengéden viseltetni mások iránt. De mindig van valami bonyodalom, van, hogy rossz döntéseket hozok. Néha elkeserítő, hogy sosem érzem magam "késznek", egy egész élet munkája az önismeret.
2021. aug. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Sehogy, sajnos a mai napig velem van
2021. aug. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom a kettes válaszolóhoz.
2021. aug. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden nap csak egy szenvedés, mindig arra gondolok, hogy egyel kevesebb nap van a halálomig
2021. aug. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
65%

Érdemes vezetni hálanaplót, minden este írj le három dolgot, aminek aznap örültél, amiért hálás lehetsz. Ez lehet olyan apróság is, hogy szépen sütött a nap.

Ha szeretsz emberek közé járni, vagy mozogni, akkor csináld, kapcsolódj ki.

2021. aug. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sheila válasza:
100%
Minden napom pokol már vagy 7 éve...
2021. aug. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!