Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem nézem magamat...

Miért nem nézem magamat szarba se?

Figyelt kérdés

Alulértékelem magam.

Ha valamiről meg van a véleményem, akkor nem veszem komolyan, mondván úgyis csak én gondolom ezt, mit számít az.

Mit csináljak, hogy ne legyek ilyen???



2021. aug. 18. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
28%
miért nem veszed magad sz@ba se?
2021. aug. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Te vagy az aki minden áldott felteszi valamilyen formában ezt a kérdést? Ilyenkor várod, hogy valaki megsimogassa a buksid?
2021. aug. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2/2 értékelhetetlen válasz.

Nem, nem én teszem fel, de nagyon örülök, hogy tereled a témát a kérdésről. Értetlen.

2021. aug. 18. 18:00
 4/7 anonim válasza:
48%
Miért értékeled alul magad? Van, amit annyira nem szeretsz magadban, hogy emiatt az egész önképed összeomlik?
2021. aug. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen vagyok én is, teljesen alul értékelem magam. Nem tudom mért, pedig nincs rá okom, gondolom gyerekkori rossz dolgok lehetnek a háttérben. Nagyon rossz, próbálok tenni ellene, de annyira be van ez rögzülve, hogy nem megy..
2021. aug. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert gyerekkorodban nem néztek téged szarba se. Pszichoterápia az, ami kihoz ebből.
2021. aug. 20. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A kérdés, amit ilyenkor felteszek magamnak: mit nyerek ezzel? Jelen esetben mit nyerek azzal, ha lenézem magam? Ha valaki értéktelennek gondolja magát, vigasztalásra vágyik. Nem ezt a vigasztalást szeretnéd kiprovokálni a környezetedből?

Nézd, senki sem értéktelen. Az sem, akit annak mondasz. Minden embernek értéke, hogy jobbá tud válni. Ha más nem jut az eszedbe. Így senkire, azaz magadra sem mondhatod, hogy értéktelen vagy.

Hamis dologban hiszel, így tényleg az a kérdés, hogy mit nyersz ezzel.


Én csak tippelek. Egy pszichológus többet tudna segíteni.

2021. aug. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!