Irigység ellen?

Figyelt kérdés

Tudom hogy ez nem jó érzés, de egyszerűen azt érzem irigy vagyok a kortársaimra. Valakit eljegyez és elvesz a párja, akkor arra gondolok hogy őt a párja jobban szereti, mint engem. Ha valakinek jó munkahelye van, akkor arra irigykedek hogy neki mennyivel könnyebb neki, mint nekem.


Mások dicsekednek azzal, hogy városon milyen jó házat tudtak venni, mi a párommal nem tudunk, mert nincs elég pénzünk.


2021. okt. 2. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:

No erre mondom azt ateistaként, hogy a kereszténység mint pozitiv szellemi eszme, segíthet abba hogy egy magasabb szellemi síkra helyezd magad.


Amugy az irigység egy ősi és természetes érzés (majmoknál is megfigyelték már.)Amit te látsz az csak egy kis szelete annak az életnek amit irigyelsz. Honnan tudod hogy a gazdag ismerösöd párja mondjuk nem-e csalja meg? akkor is irigyelnéd? Az ilyen gondolatokkal nincs értelme foglalkozni, azon agyalj miképpen tehetnéd a magad, és családod életét könnyebbé :)

2021. okt. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha egyenlőtlenséget érzel és nem tudsz változást elérni, nem nagyon tudsz mást csinálni, mint 1 elfogadni, hogy neked rosszabb. 2 végiggondolni, hogy mi az, ami meg neked jobb, hogy megnyugtasson.
2021. okt. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A boldogsag nem az adminisztrative elonyokben rejtozik ... akinek a szemedben jobb munkahelye van, azt az embert valojaban szetszivatja a fonoke ... akinek debaromi jo haza van, annak siman lehet egy barom szomszedja aki megkeseriti a napjait :)))
2021. okt. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2021. okt. 9. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne becsüld alá a saját dolgaid értékét!
2021. okt. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!