Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Valaki adjon valami tanácsot...

Valaki adjon valami tanácsot kérem!!?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 26 éves vagyok. Kb 19-20 évesen utcára kerültem és rászoktam a drogokra. Kokain függő lettem, intravénásan használtam és nagyon sokat. Rengeteg próbálkozás és visszaesés után lejöttem a szerről egyedül. Egzisztenciát építettem magamnak. Azóta egyszer 2018-ban ismét tűhöz nyúltam mondván úgy is egyszeri alkalom. Később kiderült hogy hepatits c fertőzésem volt. Elkezdtem undorodni magamtól ezért újabb 2 évre teljesen megszabadultam tőle. Aztán idén már legalább 5 alkalommal belőttem magam (legutóbb tegnap háromszor is)

Nagyon félek hogy újra ráfogok szokni és megint elveszítem mindenem amit azóta elértem.

Minden alkalom után rettenetesen érzem magam es rohadtul undorítónak tartom amit csinálok, de egyszerűen ha elkattan nálam valami egyszer csak kitalálom, hogy most akarok és csak úgy megyek. Anélkül, hogy annyit kérdeznék magamtól “biztos jó ötlet ez?”

Biztos vagyok benne, hogy segítségre lenne szükségem de teljesen egyedül vagyok ebben a világban. Nem tehetem meg, hogy terápiára járjak megint csak elveszíteném a munkám.

Ha valakinek lenne egy két jó tanácsa mit tehetnék kérem ne tartsa magában. Köszönöm


L 26



2021. dec. 12. 12:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ennél sokkal kisebb függőségem volt.Nem hasonlítható a tiédhez.De az sem volt egészséges.Úgy tudtam abbahagyni hogy egyik napról a másikra.Ha nincs itthon,akkor képtelen vagyok hozzá nyúlni és használni.Nekem ez segített,elfogadtam,és megtanultam nélküle élni.

Mondjuk jó dolog ha az embernek van akaratereje...valamint céljai.Határozd el magad.Írtad hogy saját egzisztenciát építettél ki,az tök jó ilyen probléma mellett.Tűzzél ki további célokat,normális élet,párkapcsolat,család.Vagy amire vágysz.De ne szerepeljen benne a drog.

2021. dec. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát most kell erősnek lenned, és nem csinálnod semmit. Azt te is látod hogy ez az egész tulajdonképpen nem vezet sehova. Ha benne maradsz, akkor nagyon hamar elveszíthetsz mindent, és megintcsak tönkremehet full az életed. Már van mögötted több évnyi kemény munka amit most pusztán szórakozásból kockáztatsz. Ráadásul ha újra-újra érez pl a kólát (főleg belőve) akkor hónapokig tuti nem tudod elfelejteni. Viszont már benne vagy (bár nem írtad h kólával-e újra?) és emiatt most extra erősnek kell lenned. Várhatóan sokkal nagyobb lesz a sóvárgás is most egy ideig, és ezt csak tudatosan tudod féken tartani. Azt kell mérlegre tenni hogy a felépített életed fontosabb annál - mint hogy 20 perekre a lebegést válaszd (és aztán tönkremenjen minden). Tehát ha kell erővel, ha kell bármi mód, de akadályozd meg hogy újra elinduljon a körforgás. Most még jó vagy! Most még nincs veszve semmi! Most még nem omlott össze az életed. Még akárhogy dönthetsz. Ráadásul van egy jól bevált rutinod, egy életed amit eddig is éltél. Térj vissza ehhez a korábbi szermentes élethez, mert hosszú távon csak abban lehetsz igazán boldog...

Van amikor úgy érzi az ember hogy egyedül van ezzel az egésszel. Van amikor nincs kivel ezekről beszélni. Ezért jó lehet egy terápiás csoport is (pl NA) ahol elmondhatod másoknak is hogy mit érzel. Ez ilyenkor sokat segíthet. Ez is mindenképp megérne egy próbát.

2021. dec. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Anonim és Remete 37!


Igen sajnos megint a kola.

A terapias csoportnak utana fogok erdeklodni!

2021. dec. 12. 14:00
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyu, akkor nézd a pozitív oldalát. Ha kibírtad tegnap a lecsúszót, akkor ma már semmi különös "erős" utóhatás nincs. Nem az van mintha pl sp-vel, vagy dizájner drogokkal estél volna vissza, és most napokra működésképtelenné tenne. (Szóval lehetne sokkal rosszabb is.) Most már csak a mentális részével kell valamit kezdened. Ne gyötörd magad, vagy ne legyen utólag bűntudatod azért ami eddig történt. Egyszerűen vállald fel önmagad, és folytasd az életed úgy ahogy ezelőtt. 1-1 naptól még nem dől össze a világ, de itt az ideje hogy végleg felszámold ezt az egészet magadban. Tudatosan, pillanatról-pillanatra próbáld követni a látszólag nehezebb utat.., ami vezet is valahová az életben. Ez most eleinte nehezebb lehet, mert megint energiát adtál a régi mintázatoknak. De ne hagyd hogy ezek átvegyék az irányítást. Te döntesz! Minden percben. Minden nap. Tehát Te vagy az erősebb! Ha megfelelő a hozzáállásod, akkor nem bukhatsz el. Kitartást tehát a továbbiakban ;)
2021. dec. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az NA (narcotic anonim) csoportok sok helyen vannak. Nézz utána hol van ilyen a környezetedben. Mindenképp megér egy próbát. (Ne hagyd hogy gondolataid eltávolítsanak a célodtól.) Ezek olyan csoportok ahol szinte bármit elmondhatsz. Egy olyan társasában ahol valóban megértik azt hogy min mész keresztül. Nagyon hasznos lehet, ha úgy érzed egyedül maradtál ezzel az egésszel ;)

Sok sikert :)

2021. dec. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Dzsoki ***** válasza:
Írd ki,hogy privátra is válaszolsz.Így,esetleg többen is lesznek,akik írásban lelket öntenek beléd.
2021. dec. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm sokat segítenek a szavaid :)
2021. dec. 12. 18:45
 8/12 anonim ***** válasza:

1-essel értek egyet.

Én is így tudtam egyszer úgymond talpra állni.

Ne sajnáld magad, legyél határozott, kicsit szigorú magaddal, és állj meg egyik pillanatról a másikra.

Valahogy a múlt így sem tűnik el teljesen, legalábbis esetemben, de már csak egy nagyon távoli emlék, ami távol került tőlem, és többet nem engedem, hogy hatalma legyen felettem. Én döntöttem így. Nem más.

Legyél te is saját magadnak a legerősebb, és kíméletlen segítője, aki parancsol neked, hogy most fejezd be végleg. Te persze úgy érzed, lehetetlen, de erőltesd magad úgy, ha meghalsz is, betartod.

2021. dec. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ha megindulsz, hogy kolázni akarsz és magadtól sem kérded meg, hogy "jó ötlet-e", akkor mindegy, hogy egy weboldalon névtelen emberek mit mondanak vagy tanácsolnak. Valószínűleg valami teljesen más dologban van a kulcsa annak is, hogy miért csinálod és annak is, hogy hogyan hagyd abba. Mivel pedig nem ismerünk téged, így ezt csak te tudod kideríteni.
2021. dec. 15. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Függők esetében csak a teljes absztinencia segít. Nagyon sajnálom hogy nincs senkid. De ha drogozol nem is lesz.


Csak az tud leszokni aki akar. Aki nem annak semmilyen szakember nem tud segíteni. Ez a kiindulási alap.


Először is lehetetlenítsd el hogy droghoz tudj jutni! Vagy nehezítsd meg! Pl ne tarts otthon kézpénzt. Bár aki függő az mindenre képes hogy átjusson az akadályokon.


A testi reakciók meg fognak viselni. Ahhoz erő kell hogy ilyenkor ne nyúlj a szer után. Ehhez belső erő kell.


Egyébként engem érdekelne az életed és h hogy jutottál ide. Ha leírod, szívesen elolvasom. Akár privátban is.

2021. dec. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!