Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Megelőzhető, illetve kezelhető...

Megelőzhető, illetve kezelhető-e az öngyilkosság jógával?

Figyelt kérdés
2007. ápr. 10. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A jóga önfegyelemre nevel.Megfelelő meditációval biztosan kezelhető a probléma.
2007. ápr. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Az öngyilkosság és a jóga nem tartozik egy lapra. Szerintem nem előzhető meg. Érhetik az embert olyan dolgok, amit a jógával nem lehet megoldani.
2007. ápr. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem!! Egy öngyilkosság vagy eltervezett, vagy pillanatnyi elmezavar.
2007. ápr. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Jógával és meditációval mindenképp,ha ilyen gondolataid vannak minél előbb menj el valahova jógázni ott megtanulhatod a problémáid elengedését.A pozitív gondolkodás megtanulásában sokat segít 1 agykontroll tanfolyam,csak ajánlani tudom.Meditálni otthon is tudsz,én úgy szoktam hogy kényelmesen leülök,fontos,hogy a gerinced egyenes legyen,és a karok ,lábak ne keresztezzék egymást csak a jóga vagy a török ülés megengedett,a kéznél pedig a jobbkéz a balban úgy,hogy a hüvekujjak vége összeér.Három mély levegőt veszel orron be szájom ki.Miközben a levegőt veszed gondolj arra,hogy tisztító energiát lélegzel be,színe legyen fehér ,kilégzésnél pedig gondold azt az energia megtisztisztított és gondold el hogy a kilégzett levegőnek szürkés feketés színe van.Azután lazítsd el tested fejtetőtől a lábujjadig.Gondolatban láss egy ajtót magad előtt,állj fel és lépj át az ajtón.Egy gyönyörű mezőre érsz érsz tele virágokkal illatokkal,enyhe szellő a nap süt amit akarsz.Indulj el a mezőn egy ösvényen,ami egy folyóhoz vezet,a folyó melett látsz egy tüzet,ülj le mellé és azokat a gondolataitad vagy amik bántanak téged csomagold egy dobozba és hajítsd a tűzbe.Minnél több gondod belehajítod annál kisebb lesz a tűz,amik elégtek nem bántanak többé.Ha ezzel megvagy állj fel és térj vissza a mezőre mondd el magadnak ,hogy sokkal jobban érzed magad egészséges és boldog vagy,majd térj vissza az ajtóhoz,azon át a szobába.Néha minen nem oda illő gondolat beúszik a képbe azokat gondold buboréknak és pukkants szét,vagy felhőnek ami jön és aztán megy is,néha megzavarják az embert a meditációban.Remélem segíthettem ,mindent bele és felejtsd el az öngyilkot csomagold be dobd a tűzbe had égjen el.
2008. febr. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az öngyilkosság nem kezelhető semmivel...főleg, ha sikerült...
2008. máj. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%
Ha az öngyilkosság utáni vágy depresszióból ered, akkor szerintem igen.
2008. jún. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
89%
nekem volt öngyilkossági kísérletem, és most naponta jógázom. nekem kellett pszichológushoz járnom utána(mondjuk nem meghalni akartam csak baleset volt) és azóta bármi gondom van a jógába menekülök, pedig hajlamos vagyok ilyen gondolatokra, szóval én tapasztalatból mondom hogy IGEN segít
2008. júl. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!