Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nagyon szomorú vagyok..mit...

Nagyon szomorú vagyok..mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem nagyon tudom kinek elmondani a problémámat,remélem itt meghallgattok. Sajnos 8 évesen elvesztettem apukámat,anyukámmal rettentően rossz a kapcsolatom,úgy érzem hogy senkit nem érdeklek,nincsennek barátaim,igyekszem mindenkivek kedves lenni de nem viszonozzák,az osztályom folyamatosan bánt engem,pár tanárral együtt.Van egy fiú akibe úgy érzem hogy szerelmes vagyok,de nagyon összezavar,sokszor fura és nagyon nagy hatással van sajnos a hangulatomra. nemtudom mitévő legyek,folyamatosan öngyilkos gondolataim vannak,mindentől ideges leszek,nem birok lenyugodni,van gyógynövény alapú nyugató,de nem hat. segítsetek kérlek:(

2022. febr. 25. 01:09
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
+ az egész családom felbomlott,csak anyukám van nekem,akivel meg szörnyű a kapcsolatom,nemtudom mit tegyek,kikészülök,és a legrosszabb hogy még csak 14 vagyok,elköltözni sem birok
2022. febr. 25. 01:11
 2/12 anonim válasza:
16%
Próbáltad már a Bibliát?
2022. febr. 25. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérj valakitől segítséget. Itt több probléma is van egyszerre, amit már egyedül baromi nehéz lenne megoldani.

Ahogy én mennék sorba ezeken: gyász feldolgozása, anyámmal egy kapcsolat kialakítása, kommunikáció fejlesztése, határok meghúzása. De sajnos vagy nem ehhez kell egy nagyon jó szakember.

Mindenképp beszélj az osztályfőnököddel és vedd igénybe az iskola pszichológus segítségét.

Kamasz vagy, kavarognak benned az érzések. Most kezd kinyilni a világ. Itt a legkönnyebb "elcseszni", ha nem vagy észnél.

Egy tanácsot még tudok adni, ami picit segíthet amíg el nem jutsz a szakemberhez: ne vedd magad komolyan. Persze, fontosak az érzelmek, de nem kell mindent véresen komolyan venni. Szuper, szerelmes vagy. De ez nem kéne, hogy az egész napi hangulatod befolyásolja. Csak vedd lazábban.

2022. febr. 25. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A #3 válaszolótól (04:53) nagyon jó tanácssokat kaptál.

Fiatalként - Te korodban - bizony nehéz az édesapa elvesztését feldolgozni. Ugyanakkor édesanyád nyakába szakadt minden gond és baj a családban. Ezt vedd úgy, hogy aki megszületik, az előbb-utóbb meg is hal, persze nem mindegy hogy mikor.

Én is azt tanácsolom, hogy leges-legelső sorban anyukáddal rendezd a viszonyodat. Mikor romlott meg ez a viszony, hány éves voltál? Tudatosítsd, hogy a megözvegyülés neki is (akárcsak Neked) traumát okozhatott, ingerültebb lett, nehezebben viseli el, ha a lánya ellenkezik, dacol vele, ingerültté váltok mindketten. Te most éppen ennek a dackorszaknak a küszöbén vagy, tehát jól gondold meg, ha anyukádnak visszafeleselsz. Tudatosítsd magadban az a tényt, hogy nem akar rosszat Neked. Az is lehet, hogy problémái vannak a munkahelyén is, tehát vergődik.

Hidd el nekem, hogy a legrosszabb, amit tehetsz - az öngyilkosság. A magad baja ugyan megszűnik, de édesanyádnak és a többi rokonodnak szomorúságot okozol (nem akarom elhinni, hogy nincsenek rokonaid, legfeljebb nem tartotok fenn intenzív kapcsolatot).

Megértem, hogy szerelmes szeretnél lenni, hiszen vágyódsz egy szerető emberre. ARRA VISZONT NAGYON VIGYÁZZ, nehogy a fiúk kihasználják a helyzeted és visszaéljenek vele, kihasználjanak, aztán eldobjanak, mint a szennyes rongyot (ne haargudj, ha számodra illetlen kifejezést használtam).

Én is azt tanácsolom, hogy ha egyedül nem tudsz túljutni a problémáidon (ami meglehet), akkor fordulj az iskola pszichológusához. Megkérheted az osztályfőnöködet is, hogy hallgassa meg a problémáidat a tanárokkal és az osztálytársakkal szemben is. A tanáriban felhozhatja, hogy mit mondtál el neki (neveket ne említsen!), majd az osztályfőnöki órán is beszélhetne (anélkül, hogy a neved megemlítené) a jóbaráti viszonyról a közösségetekben.

Csak érdekességként írom, hogy amikor érettségiztem, az osztálkyfőnökünk egy évvel volt a nyugdíjazása előtt (mondjam azt, hogy régi gondolkodásmódú volt?), de úgy összekovácsolta az osztályunkat, hogy még a 60-éves találkozókon is szeretettel tekintettünk az emlékére és egymásra. A házastársaink csak irigyelik azt az összefogást, amivel mi rendelkezünk. Nemelyikünk házastársa még özvegyen is el-eljön a találkozóinkra.

Minden jót és ne akarj elköltözni még évek múlva se!

2022. febr. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
1:31 es válaszoló,nem hiszek istenben. nem szeretnék bibliához forddulni,de köszönöm azért
2022. febr. 25. 11:35
 6/12 A kérdező kommentje:

4:53

a gyászt úgy gondolom hogy nagyjából feldolgoztam,nem ebbol indulnak a problemak,voltam gyaszfeldolgozo szakembernel es o is mondta hogy nem ez a baj,a csalad hianya nagyon elszomorit,anyukamat meg egyszerzen nem tudom elviselni,annyira másak vagyunk..elvileg járnj fogok pszihologushoz,csak sajnos az idegessegemen nemtudom hogy o tud e segiteni mert,ez mar tenyleg nem normalis,nagyon beteg gondolataim vannak,anyukam pedig nagyon ellenzi a nyugtato szedeset

2022. febr. 25. 14:12
 7/12 A kérdező kommentje:

9:03

Sajnos az iskolamban senkihez nem fordulhatok,az osztalyfonok is ellenem van,az igazgato sem szeret,iskolapszihologus meg elvileg van de nincs.sajnos nagyon szeretethianyos vagyok,es ettol enis tartok hogy kihasznalnak,de igyekszem elovigyazatos lenni. anyukam azt hiszi hogy csak nekem kell valtoznom,es megsertodik ha azt mondom hogy mindkettonknek kell,egyszeruen nem tudom megerteni a gondolatmenetet. az onygilkossag..anyukam biztos szomorú lenne viszont a tobbi csaladtagom vagy meghalt vagy az van mintha nem is ismernenk oket,igy oket nem nagyon erintene meg,mindig eljutok MAJDNEM addig hogy megtegyem,de valamiert mindig visszatart valami. elkoltozni viszont nagyon szeretnek,onallobb lenni,es nem azt hallgatni hogy iranyitanak,viszont ahogy magamat ismerem nagyon rossz iranyba mennek el

2022. febr. 25. 14:22
 8/12 anonim ***** válasza:
64%
Anyukáddal kell rendezni a viszonyod! Ne feleselj vele, inkább légy szófogadó, ne ellenkezz mindig vele. Tedd meg, amire kér. Segítesz neki odahaza?
2022. febr. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
17:16 beismerem van hogy pl nem csinálom meg azt amit kér,a szobámban nincs rend viszont a ház többi részében segíteni szoktam,elpakolok magam után,sokszor főzök otthon
2022. febr. 25. 19:06
 10/12 anonim ***** válasza:

Igyekezz elkerülni a civakodások okát és - hidd el - minden rendbe jön!

Ha valamilyen oknál fogva nem tudod teljesíteni a kérését, akkor közöld vele.

Néha vedd észre azt is, amire nem kért meg (és csináld meg, ill. kérdezz rá, hogy jól gondolod-e).

2022. febr. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!