Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van ez? Halálfélelem lenne?

Miért van ez? Halálfélelem lenne?

Figyelt kérdés

Ha belegondolok hogy megfogok halni..vagy a barátom..akkor elkezdek zokogni..és nem érzem értelmét hogy boldog vagyok vele..és egyszer csak piff nincs többé..nem lesz...De a házi állataimmal is ez van..vagy bárkivel akit szeretek...!

Nagyon rossz érzés:(

kérem normális válaszokat kérek

15/L


2010. szept. 13. 23:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez halálfélelem. Bármilyen furán is hangzik, de meg kellene értened a halál lényegét. Nem tudom milyen vallási beállítottságú vagy, avagy hogyan neveltek, de mindegyikben megtalálhatod azt, amitől el tudod fogadni a halált. Arra vigyázz, hogy pont az ilyen hozzáállás miatt nem fogod tudni kiélvezni azt az időszakot, amikor minden szép, és mindenki veled van. Más sem szívesen gondol bele, hogy mi lesz, ha majd elveszít valakit, aki fontos neki. De most nem ennek van itt az ideje, hanem, hogy élvezd az életet. A félelem a legrosszabb választás.
2010. szept. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
halt már meg valakid??
2010. szept. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

nem halt meg még senkim.

De a Bátyámékat elvesztetem..mert ők apunál..én anyunál..

meg,kiskoromba mindig búcsúznom kellet a nagynénémtől.mert mindig jöttünk haza.szeretem vele lenni de ő is elköltözött..és csak -2-3 évente látom egyszer..

2010. szept. 14. 00:17
 4/10 anonim ***** válasza:

Engem egy nagyon egyszerű és rövid gondolatmenet belátása segített át ezen az időszakon (amin egyébként szerintem minden tini átesik): vannak dolgok, amiken nem tudunk változtatni. Ilyen pl. hogy kik a szüleink, mennyire születtünk okosnak, és az is, hogy az élet után a halál jön. Mivel ezeken nem tudunk változtatni, el kell fogadni, hogy ez a dolgok rendje. Magadban a helyére kell tenni, hogy igen, ez lesz. És mivel nincs ráhatásod, meg kell értetni magaddal, hogy teljesen felesleges még csak rágondolni is.

Mondjuk én azóta továbbfejlesztettem a dolgot, a halál nem csak hogy elfogadandó dolog, de valójában az ad értelmet az életnek. Mert ha végtelen időd volna, soha nem csinálnál semmit, mondván, ráérsz még. Látod, az, hogy tanulsz, dolgozol, stb. mind azért van, mert egyszer az életnek vége van. Innen nézve tulajdonképpen jó dolog. Abszurd, de tulajdonképpen ez ad értelmet az életnek.

2010. szept. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Meg próbálók én is így gondolkodni...és jobb belátásra bírni!

nagyon szépen köszönöm a válaszokat:)

2010. szept. 14. 00:25
 6/10 anonim ***** válasza:

Velem ugyanez van. Rossz dolog.

13/L

2010. szept. 14. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tényleg rossz..és elszomorító dologi
2010. szept. 14. 12:28
 8/10 A kérdező kommentje:
-i
2010. szept. 14. 12:28
 9/10 anonim ***** válasza:
A halált egyszerűen el kell fogadni, előttem valaki leírta, hogy nem lehet rajta változtatni, ez ad értelmet az életnek. És valóban így is van. Próbáld meg a jó dolgokat észrevenni. Most 19 éves vagyok (fiú) pár éve nekem is volt hasonló időszakom, mondjuk nekem volt okom is rá (sok rossz dolog történt velem, és a rokonaimmal is). Szóval csak azt akarom mondani, hogy igazából szemléletmód kérdése, hogy hogy viszonyulsz ehez a témához. Ha mindig a jó dolgokat veszed észre, és a jó dolgokra emlékszel, akkor máris jobban el tudod fogadni az elmúlást. Valahogy pesszimista hajlamod lehet, próbálj ezen változtatni.
2010. szept. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ne arra gondolj, hogy meg fogsz halni!! Az ráér még. Arra gondolj, ami MOST történik: most még itt van neked a barátod, háziállatod stb. Most még velük lehetsz, örülj neki :)
2011. jún. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!