Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lehetséges önállóan (orvosi...

Lehetséges önállóan (orvosi segítség nélkül) legyőzni a kényszeres kézmosást és a baktériumoktól /fertőzéstől való félelmet?

Figyelt kérdés
Érdekelne aki ilyesmiben szenved vagy szenvedett hogyan küzdötte le? Mennyi idő alatt sikerült? Ha orvosi segítséget is igénybe vett hány alkalom után érzett változást?

2022. márc. 24. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Szintén OCD-s vagyok, persze ha neked diagnosztizált ez a dolog. Elvileg ez egy life longness illnes azaz(életed végéig tartó betegség) a külföldi doktorok szerint, van amikor valakinek vannak bizonyos időszakok, amikor gyengül a dolog/erősödik főleg stressz hatására, de jelen állás szerint teljesen nem tűnik el, csak meg lehet tanulni kezelni. Én pszichoterápiára járok, ami igazából segít is valamelyest, bár nem találomn túl érdeklődőnek a pszichológusom sajnos mostanság nehéz jó dokit taláni, árban meg lehetetlen szinte. Szedtem továbbá eddig 3 fajta antidepresszánst amiről vegyes tapasztalataim vannak, mert a kényszergondolatokat/cselekvéseket csökkentették, de a mellékhatások miatt gondolok itt: érzéketlenség, motiválatlanság, alvászavar, koncentrációs gondok, libidó csökkenés stb.. nekem nem fértek bele. Csomó fajta gyógyszer van valakinek különösebben mellékhatások nélkül is segíthet, csak mindenkinek más gyógyszer válik be/valakinek sajnos egyik sem. Amit talán tudok javasolni, bármennyire röhejes hogy próbáld meg néha a "félelmed" leküzdeni úgymond ellenállni neki, és kis lépesekbe, de segíteni tud, vagy ha kiteszed magad egy ilyen helyzetnek abból is tud tanulni az agyad az én tapasztalataim szerint. Borzasztó nehéz ezzel együttélni, pedig alig 1 éve tart nálam ez. Ajánlom magyar közösségeket pl facebookon ki lehet beszélni velük a dolgokat, és segíthet megnyugodni is sokszor, ha tudod hogy nem vagy egyedül. Jobbulást, és sok sikert!
2022. márc. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :) nincsen konkrét diagnózis de az utóbbi hetek elég stresszesek voltak és az amúgyis jelen lévő tisztaság mániám úgy érzem már "beteges" szinten jelen van az életemben. Igyekszem legyőzni ellenállni neki,hálistennek a férjem is rengeteget segít ebben. Bízom benne, hogyha csökken a stressz akkor ez is alább hagy.

Minden jót kívánok Neked is! :)

2022. márc. 25. 02:03
 3/6 anonim válasza:
100%
Sziasztok! Kisfiam 14 éves. Másfél hónapja tapasztalatuk az első tüneteket. Nekünk azt mondták ez a pszichiáter szakterülete, mert erre mindenképpen gyógyszer kell. Nagyon sok rossz tapasztalatot olvastam fórumokon a hatásairól,hogy nem tudják abbahagyni,mert akkor sokkal rosszabb, durva dolgokat írtak, így próbálunk más úton segítséget vagy javulást keresni. Egyelőre az iskola pszichológushoz jár, és MORA terápiára. Valaki említette a Neurofeedbacket. Én is azt szeretném tudni, hogy mi lehet az oka ennek az egésznek, és mitől múlik el?! Anyaként, nagyon rossz látni, hogy szenved! Szerintem a hormonális változásnak köze lehet hozzá, mert sok helyen ezt a kort írták az egész kezdetének. Ha valaki talált megoldást, jó lenne ha megírta mi volt az?! Köszönöm!
2022. márc. 26. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
#2 Mindenképp kérdezz meg legalább egy pszichológust meséld el neki a tapasztalataidat nem fog elítélni, se bedobni a gyogyi osztályra (én is ettől féltem anno) hozzáteszem már magától nyugtatólag hat egy szakértő véleménye. És ne feledd nem ciki pszichológushoz járni sok olyan ember is jár, akiből ki se néznéd hogy bármi problémája lehet.
2022. márc. 26. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Dzsoki ***** válasza:
Lehetséges,de minek? Nem ártasz vele senkinek. a baktériumoka betegségtől való félelemnek vesszük,akkor enyhén mentálisan beteg,a Gálvölgyi,de inkább a Csonka Pici. Ettől még fellépnek.
2022. márc. 27. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

A kényszeres cselekvésekkel igenis lehet kárt tenni magunkban. Megakadályozni a cselekvést tilos, mivel a feszültség csak nő az egyénben.


Sajnos a legtöbb mentális betegség/tünet serülőkorban jön elő. Nem feltétlen a hormonok hibája. Egész idáig sok-sok idegpálya alakult ki az agyban. A serdülőkor hatására ennek ⅓ része hirtelen megszűnik. Ezért káosz valóban tinédzsernek lenni.


A terápia igenis fontos (gyógyszeres, nem gyógyszeres), mert ez a félelem be is hálózhat teljesen. Szociális kapcsolatok elvesztése, illetve képes vagy magadban is kárt tenni (pl bőr ledörzsölése, felmarása).

2022. ápr. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!