Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 30 évesen elkéstem volna?

30 évesen elkéstem volna?

Figyelt kérdés
30 évesen nem igazán tudom mit gondoljak. Korán önállósultam, 18 évesen már kirepültem otthonról, a szüleim anyagilag sosem tudtak támogatni. Önerőből elvégeztem az egyetemet, jogosítványt szereztem, nekivágtam nyelvtudás nélkül a külföldi életnek egyedül. Baromi nehéz diplomával “rangon aluli” (takarítás, vendéglátás- nem lenézően, de nyilván nem ezért tanultam annyi éven át) munkákat végezni, de szorgalmasan tanulom a nyelvet és találok mindig jobb munkalehetőségeket. Szóval igazából elégedettnek kellene lennem, hogy sikerül megállnom a helyem. De itt jön mindemellett a pánik, hogy már 30 vagyok, annak a határán, amikor már elkellett volna érnem valamit, és családot is kellene alapítanom. Fiatalnak lenni nehéz azalatt az elvárás alatt, hogy 20-30 éves korod között tanulj, építs karriert, teremts egzisztenciát, házasodj meg és vállalj gyereket. Kérdezem én, hogyan? És Mikor? Örülök, ha a saját életem menedzselni tudom, és mindemellett a külföldi fizetés ellenére sem tehettem meg eddig, hogy “éljek”, esetleg utazzak vagy bármi. Nem élek rosszul, félreértés ne essék, de nagylábon sem, örülök, hogy egy kis megtakarítást összeraktam és a nyelvtanulásra költök sokat. Évek óta azért küzdök, tanulok, hogy egy kicsit feljebb jussak a ranglétrán. Elkéstem volna ennyi idősen már? Másnak nincsenek ilyen “aggodalmai” ?

2022. márc. 31. 15:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek vannak ilyen aggodalmai. Egyszer vagy huszonéves az életben. Az én húszas éveim nagyrészt munkanélküliségben teltek, hiába tanultam, képeztem magam sose tudtam sehol sem elhelyezkedni, mert a vállalkozóknak nem kellett a pályakezdő. Rohadtul fáj és mindig ott az az érzés, hogy "mi lett volna, ha".
2022. márc. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
nem késtél el nyugi
2022. márc. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kedves Első, igen ismerős, nekem leginkább a társadalmi elvárás miatt alakultak ki a kérdéseim, mert irreális elvárásnak tartom, hogy 5-10 év leforgása alatt legyen diplomád, beszélj több nyelven, legyen minium 5 év munkatapasztalatod a diplomád átvétele napján, mert egy pályakezdő nem kell.. építs egy csodás karriert, vegyél egy lakást, menj férjez, szülj gyereket is, mert ez az élet rendje.
2022. márc. 31. 15:46
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mondom nem vagy elkésve.

Ha szerenél családot, gyereket akkor még bőven lehet. 35 évesen sem vagy öreg ahhoz, hogy elkezdd. Mi volt 5 éve? Azt sem tudtuk mi az a kovid, meg a háború. Szóval 5 év múlva bármi lehet, akár 2 gyereked is lehet addigra.

Ha nem szeretnél gyereket azzal sincs semmi gond. Nem való mindenkinek.

Élj úgy ahogy szeretnél.

Ne úgy, ahogy mások szeretnék.

2022. márc. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 after stroke ***** válasza:
100%
Én boomer vagyok és qurvára nem irigylem a mai fiatalokat. Egyfolytában azt kapják a médiából, hogy sose élj a mának, hanem építs karriert, takarékoskodj, hogy majd a jövőben jó legyen az életed. 100 éve a vallás is ugyanezt tanította; majd a túlvilágon jó lesz neked. Eleve elcseszett szemlélet! A boldog élet egyik szükséges velejárója, hogy a korodnak megfelelően élj. Gyerekként játssz, kamaszként feszegesd a határaidat, csinálj hülyeségeket, csajozz%pasizz ezerrel, ismerd meg a másik nem gondolkodásmódját és lelkivilágát (ami merőben más, mint a tiéd!), fiatal felnőttként alapíts családot, stb. Akármelyik marad ki a sorból, vagy tevődik későbbre, kárt fogsz szenvedni miatta. Látom a saját csemetéimen, micsoda stressz ez nekik, mert hiába intettem őket, túl gyorsan nőttek fel, és felnőttként baromi nehéz talpra állni olyan pofon után, amit normális esetben kamaszkorban gyűjt be az ember. Szóval elkésve nem vagy, csak ne vedd olyan komolyan az életet. Vedd be néha a Leszarom tablettát, és hagyd, hogy a dolgok menjenek a maguk útján. Aztán úgyis megint beindul a vezérhangya, és harcba szállsz megint az idővel.
2022. ápr. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nézd, én 60 éves elmúltam már, de még nekem sincs olyan érzésem, hogy valahová meg kellett volna érkezzem. Mivel és buddhista vagyok, én úgy tudom neked megfogalmazni, hogy Úton járás a lényeg. Az, hogy a hegyre feljutás a cél, az csak egy dolog. De ha állandóan elégedetlen vagy mászás közben, hogy még mindig nem vagy fent a csúcson, akkor semmi értelme hegyet mászni. Akkor túrázzál az alföldön, vagy ússzál egy tóban.

Szóval olyan célokat kell kitűzni, aminek a megvalósítását is élvezed.

2022. ápr. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!