Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy csinálják azok, akik...

Hogy csinálják azok, akik könnyen túllépnek dolgokon?

Figyelt kérdés

Ha Te is ilyen vagy, magyaráz el kérlek, hogy a "beveszem a lesz*rom tablettát"-on túl mi az, amivel meg tudnám nyugtatni magam akármilyen/bizonyos helyzetekben, és félre tudom tenni a dolgot úgy, hogy ne idegeskedjek miatta.

Remélem érthetően írtam le.


2010. szept. 15. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
én, hála istennek, nagyon gyorsan túlteszem magam a dolgokon. Nem tudom, igazából semmit nem teszek, először engem is bánt, meg zavar, mindenről az a bizonyos dolog jut eszembe, aztán alszok egyet, és el is felejtem. Én ilyen vagyok, te pedig nem, nincs mit tenni. :S Talán próbáld meg, hogy elmész a barátaidhoz, beszélgettek, stb. hogy ne legyen lehetőséged rá gondolni. Mást nem tudok írni, mindenki más, sajnos te ilyen vagy :/
2010. szept. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Látják magukat a jövőben ahogy leszarják a dolgokat.

Ez a kép lebeg előttük, csak nem tudják hogy jussanak el odáig, de aztán eszükbe jut hogy le kell szarni, másképp nem megy.

2010. szept. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Megtörtént, ez van. Ha sokáig depizel miatta, nem lesz jobb.
2010. szept. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is sokat agyalok a dolgokon, de ezek segítenek annyira, hogy már 'leszarom' a történteket:

hangosan magamba kibeszélem vagy éneklek , lemegyek egyet futni vagy valamilyen fizikai munkát végzek(olyan jó fárasztót)ami úgy kiveri a fejemből a gondolatokat, hogy nem igaz.

2010. szept. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
Leszar*m.
2010. szept. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Belátod, hogy nincsen okod idegeskedni. Belátod, hogy az idegeskedés egy hátráltató pótcselekvés, aminek baromira nincsen értelme, hiszen előrébb nem jutsz vele, és a "gond" sem javul meg általa...sőt a problémákat csak higgadtan és ésszel lehet megoldani. :)


2 drasztikus példa.

Valaki az autódat megkarcolja...alapvetően elkezdesz idegeskedni...de minek? Megjavul a kocsi? Megbánja tettét az elkövető? Ha belátod ezeket a dolgokat, minden ugyanaz marad, csupán nem idegeskedsz.

Ha valaki csúnyán leszól, akkor automatikusan idegeskedsz...De attól megváltozol? Vagy ő(aki beszólt) megváltozik? Higgadtan és nyugodtan is el tudod neki mondani, hogy te nem ilyen vagy(meg tudod magad védeni)...sőt ha nem vagy olyan, akkor okod sincsen idegeskedni...te követtél el "bűnt"? NEM...tehát okod nincsen idegeskedni...de még ha te is voltál a vétkes, és azért hurrogtak le...az Ő szemétségük ez(lenéző bánásmód)...tehát megint csak nincs okod mérgelődni...hiszen nem te voltál a bunkó, te csupán hibáztál tévedésedből, hiszen ily módon senki nem tökéletes...viszont mindenki képes tanulni a hibájából, hogy azzá váljon. Tedd meg te is, mert tudom, hogy képes vagy rá. :)


ui.: Csak úgy tudsz megszabadulni ettől(idegeskedéstől), ha belátod, hogy értelmetlen, felesleges dolog. Belátod, hogy mi okozza...ami pedig az ember "tudatlansága"(ezt nem sértésnek szántam).


üdv és sok sikert

25/F

LastOne.Left

2010. szept. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, különösképpen az utolsónak! Sokat segítettél. Azzal, hogy nem azt mondod: márpedig le kell szarni. Aki nem olyan, annak nem megy.. sokkal jobb, és ezért is tettem fel a kérdést, ha valaki el tudja magyarázni, tanácsot tud adni, milyen úton induljon el az ember.

Köszönöm :-)

2010. szept. 16. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!