Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egy szociális fóbiás fiatal...

Egy szociális fóbiás fiatal felnőttnek hol lenne jobb élni, életet kezdeni: Budapesten vagy vidéken?

Figyelt kérdés

27 éves fiú vagyok. Mindkét helyen éltem, van tapasztalatom. Vidéki nagyvárosban nőttem fel nem túl távol Budapesttől, aztán Pesten éltem 5 évig, majd ott dolgoztam még utána közvetlenül 2 évig. Most megint vidéken élek, itt dolgozom egy munkahely váltás után.

Mondhatni hazatértem, de nekem a főváros után hiányérzetem van "itthon". Szinte minden ismerősöm, volt osztálytársam, régi haverom a fővárosba költözött, és emellett úgy érzem, túl kicsi ez a hely, beszorítva érzem magam ide. Pesten szerettem a tömegközlekedésen utazni, imádtam, hogy van metró, villamos, troli stb. Egyik hobbim a tömegközlekedés. Ez egyfajta aspergeres vonás.


Szociális fóbiásként engem pont a főváros nyüzsgése vonz inkább, hogy el tudok ott vegyülni, másrészt a fővárosban rengeteg érdekes dolog van, ahova egyedül is elmehetek (sok múzeum, hegyek, Margitsziget, vár, Városliget, rakpart, stb...), nem unalmas, sokkal több választási lehetőség van, hogy valamilyen közösséget találjak magamnak. Új életet kezdhetek. Itt vidéken viszont azt érzem, hogy csak egy dobásom van, mert itt az emberek ismerik egymást, megjegyeznek minden sérelmet, nézeteltérést, megy a pletykálkodás, stb.

Ezzel szemben elég nagy lokálpatrióta vagyok, szeretem a városomat minden hibájával együtt, továbbá vidéken nyugodtabb is az élet, olcsóbb (hamarabb tudnék lakáshoz jutni), és kevesebb lezüllött ember van, és még a szüleim közelsége is a vidéken maradás mellett szól. Sajnos itt viszont kevesebb van mindenből ugyebár, ahogy fentebb írtam. Kultúrából, sportolási lehetőségből, szabadidős kikapcsolódási lehetőség terén, mindenből. Aztán meg úgy érzékelem, elöregedett a városom lakossága, és innen kihalt az értelmiség. Rengetegen elmentek a fővárosba, és a még nagyobb megyeszékhelyekre (pl. Szeged, Debrecen).


Érzem, hogy ki kéne mozdulnom, és itt vidéken már több társaságban voltam járatos iskola alatt, de nem tudtam beilleszkedni. Pesten még nem írtam le magam. És ott lehetne válogatni a közösségekből.


Nem igazán tudok dönteni. Lélekben mindkét helyhez kötődöm. Pesten születtem, laktam és dolgoztam is ott, közeli rokonaim is ahhoz közel élnek, viszont a szüleim vidéken maradnának (bár nem túl messze Pesttől). Az itteni vidéki munkahelyem nem tudom, meddig lesz még meg, mert csak határozott időre szól a szerződésem, nem tudom, hogy meghosszabbítanak-e.


Pesten azt érezném, hogy valahogy mégis egy idegen, vidéki ember lennék, itthon viszont a hazai pálya ellenére is elvágyódnék innen, mert valami hiányérzetem van. Emberi kapcsolatok hiánya az oka persze, de a dilemma, hogy hol találni könnyebben barátokat. Vidéki megyeszékhelyen vagy Budapesten?



2022. ápr. 27. 20:06
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
U.i.: ha mindegyik hely vonz, lehet a város széle lenne jó (?)
2022. máj. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!