Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Kész vagy meghalni? Fel lehet...

Kész vagy meghalni? Fel lehet készülni a halálra? Ha eszembe jut az elmúlás olyan mint valami rémálom, pedig az az igazi valóság?

Figyelt kérdés

2022. máj. 5. 22:17
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
82%
A halál, az élet része. De felkészülni nem lehet rá.
2022. máj. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Furcsa gondolatok kavarognak bennem. Például Te is kedves első válaszoló, 2 mondatot leírva, ennyit látok az életedből, a lényedből. Mégis mennyi tartalom, érzelem van a te saját életedben és egyszercsak vége. Tényleg nem lehet erre felkészülni. Szomorú milyen kicsik és jelentéktelenek vagyunk. :(
2022. máj. 5. 22:24
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Az elsönek igaza van, a halál az élet része.

Én nem tartom szomorúnak, egyszerüen csak tudomásul veszem. Az életem úgy éltem eddig, hogy ne bánjam meg, amiket tettem vagy nem tettem, megpróbáltam pár fontos dolgot átadni a gyerekeimnek, utána meg a magam életét teszem olyanná, ami nekem örömet okoz.

Elvileg ha most meghalnék, akkor sem érezném, hogy nem volt értelme, de ha még 20 évig élek, van még lehetöségem tartalmasabbá tenni.

Viszont azt tudom, hogy meg fogok halni, reálisan fel vagyok több téren készülve erre, de nem is akarnám siettetni.

2022. máj. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
88%
Talán nekro fóbiád van kérdező. Nekem több évig volt és talán ez a lehető legrosszabb érzés a világon, álmodból arra kelsz hogy megfogsz halni. De már elmúlt. Viszont fiatalon sokat győtrődünk hogy mi lesz ha majd meg kell halni, de ha majd idősebb korba jutunk odáig és már sok minden van mögöttünk, akkor könnyebben elfogadjuk ezt a tényt. Amit tanácsolni tudok, hogy az embernek legyen egy társa, akivel boldog és próbálj meg nem gondolni erre.
2022. máj. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Semmi problémám az elmúlással. Még nem szeretnék menni, de ha menni kell, akkor menni kell. Az az igazi valóság mondatod nem értem. Alapvetően megnyugtat, hogy véget fog érni, volt eleje, volt közepe, számomra lassan vége. Jó így.
2022. máj. 6. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Újra elolvastam a kérdésed, késő van.....már értem....nem álom...

Sorry

2022. máj. 6. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
15%
Mind meghalunk. Egyrészt brühühü, másrészt meg tessék tartalmasan, hasznosan, értékesen élni. Meg odafigyelni filozófiaórán, és akkor kontextusba kerül élet és halál. Tudom, a titkokon táncoló fingópanda viccesebb, de nem ad választ az emberi lét dilemmáira.
2022. máj. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Nekem korábban sokkal könnyebb volt a kapcsolatom a halállal, de azóta annyi trauma ért, hogy a komplett személyiségem is megváltozott, nem csak a halálhoz fűződő viszonyom.
2022. máj. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim válasza:
46%
ma halt meg a két példaképem, a gyászt hogy viseljem el?
2022. máj. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
73%
Hát nem lehet rá felkészülni. Mert nem tudod a pontos halálod időpontját (kivéve a halálra ítéltek akiknek közlik hogy mikkor végzik ki) Meghaltál akkor már nem fogsz ezzen agyalni mert nem tudsz. A másik ne ezzen törd a fejed egész életedben mert felesleges egyszer mindenk megfog halni te is én is mindenki.
2022. máj. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!