Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy lehet feldolgozni a...

Hogy lehet feldolgozni a rossz döntéseket?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz döntést hoztam nemrégiben, olyan súlyú témában, ami hosszú időre is meghatározza majd az életemet (nem vagyok kész, hogy beszéljek róla, milyen döntés, kérlek, ne kérdezzétek).


Nagyon fáj, azóta szinte gondolkodni sem tudok, folyamatosan agyalok, mi lesz most, pánikrohamokat kapok. Vissza csinálni meg vagy lehetetlen, vagy irgalmatlan összegbe kerülne.

Ezért gondoltam arra, hogy egy út van, elfogadni a döntést és megbékélni vele.


Hogy lehet feldolgozni egy rossz döntést, hogy tudnám feldolgozni?

(Nem és nem tereli az életemet jobb irányba, nem fog a döntés okán valami jobb várni, ezt elb*sztam és ennyi a magyarázat.)

És meddig fog tartani, el tudom valaha engedni?



2022. máj. 6. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Gondolom a döntést is úgy hoztad meg, hogy akivel beszélhettél volna azt lekoptattad, hogy ne kérdezgessen róla. Az ember azáltal lesz okosabb, hogy jobb döntéseket hoz. A megváltozhatatlan döntéseket felismeri, igyekszik ilyenekbe nem belemenni. HA priviben leírod miről van szó, akkor lehet, hogy tudok jót mondani.


A nem vagyok kész rá szöveg tipikusan a lúzerek dumája. Amikor döntést kell hozni, akkor igenis meg kell hallgatni másokat is.

2022. máj. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
BESZeltem róla a döntésem előtt másokkal, de az oldalra nem akarom kiírni.
2022. máj. 6. 17:40
 3/6 anonim ***** válasza:

írjad meg priviben!


Akkor nem a te egyedüli döntésed volt. Mit mondtak a többiek?

2022. máj. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt pár ilyen. Lehet, hogy hülyeség, de nekem sokszor az segít, ha arra gondolok, hogy még jó, hogy nem valami sokkal rosszabb történt, akár ezzel a dologgal kapcsolatban, akár ettől függetlenül bármi más. Pl. egyszer volt egy koccanásom, amiben nem 100%-ig én voltam a hibás, de a másik, agresszív fél elismertette velem, így elég sokba került a biztosítás ellenére, mert kifizettem az önrészt, plusz megugrott a kötelezőm (károkozói pótlék), nagy szívás volt, lehet, hogy máshogy végződött volna, ha nem ismerem el, rendőrt hívunk, stb., több napig rossz volt, meg ráadásul a károkozói pótdíj miatt még évekig jóval többet fizettem, viszont arra gondoltam, hogy senki sem sérült meg, jól vagyok, a családtagjaim is, oké, ez egy veszteség, de ki tudom fizetni hitel felvétele nélkül (csak valamin meg kell spórolni). Szóval muszáj volt nézni a pozitív oldalát, meg a jó dolgokat, amik megmaradtak.
2022. máj. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fogadd el a helyzetet, ha megváltoztathatatlan. Igyekezz okulni belőle, hogy a jövőben jobb döntéseket hozz. Aki nem hibázik, az nem is ember. Tökéletesek nem lehetünk, de fejlődhetünk.

Jelenleg: ismerd fel a helyzetben magadat és mások részét. Fogadd el, hogy a múlt megváltoztathatatlan. A jövő még nincs itt, de a jelenben mindig cselekedhetsz. Beszélj róla valakivel. Az érzéseidről beszélj.

Kezdetnek jó, hogy itt megosztod, de pont az a megküzdés, ha konkrétan leírod a dolgokat vagy elmondod valakinek. nem föltétlenül nyilvánosan.

Mindenki hozott már rossz döntéseket, aki nem, az nem is ember, vagy túl nagy az egója, hogy beismerje a tévedését. Viszont ha megosztod másokkal a tapasztalatod, azzal segíthetsz, hogy mások egy hasonló helyzetben egy jobb döntést hozzanak meg. Lehet, hogy a te döntésed megváltoztathatatlan, de más még ott állhat ugyanazon döntés előtt és talán a te történeted hallatára hozza meg a megfelelő döntést. Mert ha megosztod a tapasztalatod és abból más okulhat, akkor már nem hiába hoztad meg a rossz döntést, hanem más hasznára. Ha pedig azt látod, hogy a te döntésed rossz, de más tanult belőle, akkor a lelked is megnyugvást lelhet. Minden rosszból származhat másnak valami jó. Ha ezekkel megvagy, akkor megkönnyebbülsz és az élet ismét édesebb, ízesebb lesz.

2022. máj. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolsó: szerintem ezt nem tudodm elfogadni, hogy nem tudok már változtatni rajta.

"Legközelebb ne hozzak ilyen döntést", pont ez a problémám egyébként, nagyon rosszul döntök a legtöbb dologban, sokáig agyalok, tipródok, de nem tudom felmérni a következményeket rendesen, mert utána döntök valahogy és azt meg megbánom. Nem tudom, hogyan tudnék megtanulni jól dönteni, mindig nem kérhetek meg mást, hogy kb. helyettem döntsön (mondja meg, mit tegyek), mert magamtól nem megy.


(Értem ezt úgy,hogy van egy döntés, előtte napokat, heteket, hónapokat is agyalok, majd döntök mondjuk A opció mellett, utána megbánom.)

2022. máj. 10. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!