Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az iskola megöli a személyiség...

Az iskola megöli a személyiséget. Mi szól ellene, és mi mellette?

Figyelt kérdés
2010. szept. 18. 17:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A kreativitást, egyéni tehetséget biztos. 12 osztályon át mindenféle témát kell tanulni a gyereknek ahelyett, hogy minél előbb megkeresnék a gyerek igazi erősségeit és csak arra gyúrhatna, hogy minél nagyobb sikereket érjen el ahelyett, hogy 95%-ban olyan kelljen tanulnia ami a későbbi jövőjében (karrier, család) egyszerűen nem hasznosítható mint tudás....
2010. szept. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
a magyar oktatásra igaz lehet
2010. szept. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Úgy is mondhatnánk, hogy egy egyetemes öntőformába teszik a gyereket mikor az általánosba beíratják és megy tovább gimibe majd felsőoktatásba... Kiképeznek egy munkást, talán felvesznek egy munkahelyre és ott talán el tud dolgozgatni az ember, míg nyugdíjba megy. A baj ezzel az, hogy nagyon ritkán csinálja azt az ember amit szeret, és ehelyett azt csinálja amit tanult. Sokkal nehezebb az önmegvalósítás.
2010. szept. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem kész paneleket kéne kapniuk a gyerekeknek, majd ezt a sok gyakran fölösleges dolgot egy az egyben számon kérni rajtuk, hanem tényleg az alapokra szorítkozni, a többit hagyni nekik játékos formában maguk felfedezni, rugalmasan tág keretek közt. Persze nem otthon, hogy az már az iskolában senkit nem érdekel, hanem órák keretében kiválaszthassanak érdekes témákat a tananyaghoz kötődően, amit egyéni módon feldolgozhatnak, majd bemutatnak az osztálynak mondjuk.


Ez fejleszti a személyiséget, a visszaböfögés kevésbé...

Pláne előre megszabott, egyen módon.

Több haszna is van.

2010. szept. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy sok köze lenne a személyiséghez, az sem mindig jó, ha szakbarbárrá nevelik az embert.
2010. szept. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Barátocskám, majd akkor mond ezt mikor végzel és elmész robotolni, akkor lesz-e személyiséged... Hát nem nagyon! ENNYI!
2010. szept. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy "nyugaiti individualista társadalomban" a lónak már réges rég a másik oldalán járunk: a személyiség egyszerűen feleslegesen túl van misztifikálva.

Olyannyira, hogy az már frusztráló a többség számára, mert mindenhonnan az folyik, hogy átlagosnak lenni valami szörnyű, rettenetes, elviselhetetlen és lenézendő dolog. Pedig lássuk be, semmi meglepő, rettenetes, elviselhetetlen vagy szörnyű nincs abban, ha az emberek többsége átlagos :DDD. Mindenki nem lehet legfelül, vagy legszélen.


... Ráadásul ez az individuum-kultusz egy jó kis globalizált világgal van összekombinálva, ami csak tovább nehezíti a szerencsétlen "átlagosok" helyzetét, illetve bővíti a körüket. Nem elég, hogy olyan az embereszményünk, hogy mindenáron ki kell tűnnünk a többiek közül, de ráadásul a "többiekbe" nem csak a környező falvak párszáz lakója tartozik bele, hanem gyakorlatilag mind a hatmilliárdan... bocs hét...


Lehet, hogy száz éve te lettél volna a legszebb lány hét határban, de ma Angelina Jolie-vel kell versenyezned. Lehet, hogy te lettél volna a falu mesemondója, de Harry Potterrel nem nagyon szállhatsz ringbe. Hiába van olyan hangod, hogy leszakad az ég, még ha megnyered is a kis háztömb körüli megasztárunkat, sem fog rád szinte senki emlékezni, mert már tele van a porond még nálad is jobb és profibb hangúakkal, és mindenki őket hallgatja.


És ez mindenben így van.

Miközben egyre nehezebb kiemelkedőnek lenni, egyre jobban hajtogatjuk, hogy "de mindenki valamiben kiemelkedő, csak meg kell keresni hogy miben".

Na és ha nem, akkor mi van? Az miért olyan szörnyű? Szerintem a többségünk sokkal boldogabban élhetne, ha nem érezné magán állandóan ezt a nyomást, hogy ó jahh de még nem is vagyok senki különös, még nem valósítottam meg önmagam, óóhh akkor nekem nincs is mostmár értelme az életemnek...


És ennek az individualista "találd meg hogy miben tudsz kiemelkedni" mániának az oka többek közt az oktatásban is keresendő.


Úgyhogy én inkább a másik irányba tolnám az oktatást, nem az egyéniség sulykolásának az irányába. Nem mondom, hogy poroszosítanám, mert szerintem lehetne ezt sokkal praktikusabban és örömtelibben is, például sokkal nagyobb hangsúlyt fektetve a mentálhigiénés dolgok akár tudatos és explicit oktatására is... a tehetségek úgyis megtalálnák az útjukat, a többieket meg minek nyaggatni.


Szerintem.

2010. szept. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyon jókat mondasz, kedves utolsó!

Valóban a legtöbb ember az "átlagember" így bennük nem kell keresni semmi egyéniséget. Sőt az államnak is általában átlagemberre van szüksége. Ha egyszer lesz egy nagy vállalkozásom, a legtöbb alkalmazottam nekem is átlagember lesz, nekem is rájuk lesz szükségem és csak néhány egyéniséget keresek magam mellé, akiknek az egyedi tudására szükség van egy ütős céghez...


DE. Egy pontodat légy szíves támassz alá 1-2 példával, ha lehetséges:


Ezt írod: "És ennek az individualista "találd meg hogy miben tudsz kiemelkedni" mániának az oka többek közt az oktatásban is keresendő."


A kérdésem, HOL? Milyen okokról beszélsz? Arról a szabadságról hogy lehet dönteni milyen középsuliba menjen a gyerkőc? Vagy hogy melyik egyetemre? Ennél több "kiemelkedési lehetőséget" nem látok a közoktatásban. Ezt a két pontot kivéve gyakorlatilag mindenki egy csővezetéken, szalagon megy át és ugyanazt az bemenetet kapja az agyára és ugyanazt a kimenetet (megszerzett tudást) várják el tőlük.

2010. szept. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az iskolában folyton versenyeztetik a gyerekeket, szerinted nem??

:)

már művészetben is...

2010. szept. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!