Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mindent elrontottam! Mit tegyek?

Mindent elrontottam! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, idén érettségiztem... Pontosabban érettségizek, még javában folynak a szóbelik.


Az elmúlt 1 hónapot végig keményen tanultam, annak érdekében hogy a mai napon jól teljesítsek és sikerüljön az egyetemi felvételim. Elhanyagoltam a családomat, a barátaimat és még saját magamat is. Minden időmet a tanulásnak szenteltem. Az egész felvételim ezen a napon múlott és elrontottam. Olyan tételeket húztam, amikhez alig tudtam valami érdemlegeset hozzáfűzni. Egészen délutántól mostanáig sírógörcseim vannak, folyton szidom magamat. Már néha az is eszembejutott hogy megölöm magamat, pedig ennél nagyobb butaságot nem is követhetnék el...


Egyébként persze, tanulhattam volna többet, de már lelkileg kimerültnek éreztem magamat és volt (pont az a 2) olyan tétel, aminek a megtanulására kevesebb időt szántam... Nem értem hogy másnak hogy lehetett mákja. Egyik barátom összesen a 40 témakörből alig tudott 4-5 tételt és simán belehúzott kettő olyanba amiről volt fogalma és sikerült is szépen elmondania.

Folyton az jár a fejemben, hogy nekem miért nem volt szerencsém pedig 100x annyit tanultam mint Ő.


Annyira tanácstalan vagyok és elveszettnek érzem magam. Nem tudom mit tegyek. Ha nem vesznek fel, a szüleim is nagyon ki lesznek akadva...


Motivációm már szinte a nullához van a legközelebb, a köszépszintű szóbelikre már semmi kedvem sincs tanulni, hiszen úgyis felesleges...


Ti mit tennétek abban az esetben ha nem vennének fel az egyetemre?



2022. jún. 1. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Lehet ismételni, pótfelvételi, és olyan szerencsétlen már nem lehetsz, hogy kétszer is ez jöjjön ki.
2022. jún. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is nyugodj meg! Tudom, könnyű ezt mondani, de tényleg nyugi. Én is kihúztam pár éve az egyetlen olyan (középszintű) tételt az egyik tárgyamból, amit nem tudtam. Igyekeztem a forrásból infót kinyerni, de mindenki tudta, hogy csak rizsázok a semmiről, főleg a tanárom, aki jó tanulónak ismert meg. Picit rontottam az írásbeli százalékán, de így sem volt vészes. Arra akarok ezzel kilyukadni, hogy volt ám írásbelid is, a végleges eredmény pedig a kettő összegéből származik.

Aztán meg ott van az ismétlés, amit az első is mond. Értem, hogy a szüleid lehet, hogy kiakadnak, ha ez most nem sikerül elsőre, de nem határozza ez meg az életedet. Bárki bármikor javíthat az érettségin, te is, akár már ősszel. Persze, akkor a felvételi is csúszik, de ha más nem, addig dolgozhatsz, nyelvet tanulhatsz, önkénteskedhetsz, jogsit csinálhatsz, vagy akármi mást, amire máskor nem lenne időd. Közben szépen ismételsz, és októberben vagy májusban elmész érettségizni megint. Hidd el, egy év nem a világ vége. Van ismerősöm, aki abszolút jó tanuló volt, nagyon konkrét célja volt a továbbtanulást illetően, de nem érte el a kiszemelt szak ponthatárát. Újra érettségizett (többször is egyébként), közben csinált más képzést, ami később is jól jöhet számára, és nyelvet tanult. Végig optimista és motivált maradt, pedig voltak a környezetében, akik már kezdték hülyének nézni, hogy még mindig próbálkozik. Tudom, hogy ez nem opció mindenkinek, de ez az ismerősöm jó példája annak, hogy nem mindig jönnek össze elsőre az ember tervei, de attól még nem áll meg a világ.

A szerencséből fakadó igazságtalanságok pedig mindig lesznek. Ez ilyen. Ennél igazságtalanabb dolgokat is tapasztaltam már az egyetemen, de nem lehet velük mit kezdeni. Az a lényeg, hogy te megtegyél minden tőled telhetőt, a többi meg majd alakul valahogy. Ha jól, akkor király, ha meg nem, akkor ez van sajnos, de tudod, a szerencse forgandó. :)

Szóval tényleg nyugi! Vegyél egy nagy levegőt, most egy picit pihenj, aztán jöhet a középszintű. Ne érezd feleslegesnek az arra való tanulást, mert nem az, de nem is ezen múlik az életed. Hajrá! :)

2022. jún. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%

Kellemetlen, de ne csüggedj!

Leírom, ami velem történt:

A 6. szemeszter végén geodéziából (földméréstanból) vizsgáztunk. Az egyik fiú a tanszéken dolgozott, mint kisegítő tudományos munkaerő. Egy nap azt látja, hogy a tanszékvezető asztalán egy dossziéra ez volt írva: "Vizsgatételek a X osztály számára Y tanévben. Munkaidő vége volt éppen, fogta a papírokat és hozta a kollégiumba, ahol aztán mindenki gőzerővel másolt. Másnap észrevétlenül visszavitte.

Volt egy bonyolult tétel, miszerint egy 7-jegyű logaritmustáblázat (csak a szovjeteknek volt meg) segítségével lehetett egyb pont helyzetét meghatározni a Földön. Maga a végső képlet levezetése is 3-4 oldalon volt a könyvben. Gondoltam, ezt nem tanulom, úgysem húzom ki. Na, nem ám! Úgy repültem a vizsgáról, mint Gagarin az űrbe.

A nyaramat kissé beárnyékolta a tanulni való, de hát egy tétel megtanulása nem lehetett probléma. Mentem pótvizsgára. Na, mi történt? Kihúztam ismét!

Jelesre vizsgáztam.

Tudom, hogy az én esetem számodra nem vigasz, de bátoríthatod magad azzal, hogy bármi megtörténhet, ezért fel a fejjel és nyomás - előre. Sok sikert!

2022. jún. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
90%
2 éve ugyan ezt éltem át nem vettek fel. Most pedig újra megpróbálkoztam 5öst írtam az írásbelin, de szóbelin lehet meghúznak, na ez a ciki :D. De ha nem sikerül akkor újra próbálkozok jövőre van munkám, terveim és szeretnék egy nyelvvizsgát. Ahogy a 2es mondta az a két évet meg kitöltöttem rendesen, 2szakmát csináltam, sok mindent megtapasztaltam és pénz kerestem, szóval az egyetemre nincs is szükségem csak egy presztízs dolog, úgy egy kicsivel komolyabban vesznek a szakmámban. Én is gondolkoztam öngyílkosságon, más dolog is történt velem az érettségi előtt nagyon nehéz volt az a kétév az biztos, ha nem múlik ez a hajlam, menj el magán psziológushoz ha van lehetőséged én gyáva voltam nem mentem, de hidd el sokkal gyorsabban túl lendűlnél rajta.
2022. jún. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!