Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Memória fejlesztése tudatosan...

Memória fejlesztése tudatosan 20 éves kor fölött?

Figyelt kérdés
Nem jó a memóriám. Hamar elfelejtem a dolgokat, így nehezen tudok tanulni is. Ezt tudatosan hogy tudnám fejleszteni?

2022. jún. 9. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen jellegű dolgokat felejtesz el hamar?
2022. jún. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez mindig is probléma volt, vagy csak mostanában?

Mik azok, amiket el szoktál felejteni? A rövid-, vagy inkább a hosszútávú emlékezetedet érinti?

2022. jún. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Rendszerint mindenkinek elfelejtem a nevét, aki bemutatkozik. Emiatt már kerültem kellemetlen szituációba is.

Nehezen tudok tanulni. Ezalatt azt értem, hogy pl. egy témán belül van 5 szempont. Elolvasom 3x, akkor vissza tudom mondani az ötöt, de 5 perccel később már csak 1-re, vagy max. 2-re emlékszem.


Ha elhívnak valahova, mondom, hogy ráérek, ezután szervezhetem át az egész napomat, mert későn jut eszembe, hogy már van programom.


Egyetemista vagyok, van több tárgy, ami egy korábbira épül. Amikor van egy tárgy, ami ráépül egy előzőre, akkor tudom, hogy már tanultam korábban, de szinte semmi lényegi dolog nem maradt meg.


Középiskolában mindíg óráról órára készültem, de soha nem emlékeztem arra, hogy van e bejelentett dolgozat, vagy nem

2022. jún. 10. 14:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg egyáltalán nem érdekelnek ezek a dolgok. Azt is elfelejted, amit te magad érdekesnek vagy fontosnak tartasz?
2022. jún. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Nehezen tudok tanulni. Ezalatt azt értem, hogy pl. egy témán belül van 5 szempont. Elolvasom 3x, akkor vissza tudom mondani az ötöt, de 5 perccel később már csak 1-re, vagy max. 2-re emlékszem."


Ez nálam is így szokott lenni.

Ha egy komplett könyv épül az öt szempontra, akkor megjegyzem, de ha egy 2-3 oldalas cikkben felsorolnak vagy más módon említenek 5 szempontot, akkor azt gyorsan elfelejtem. Ha meg kell tanulnom, akkor marad a memorizálás. Akkor meg nem 3x, hanem 52x el kell olvasnom. De ha találok logikát a pontok között, akkor könnyen megmarad.

Vagy ha a kezdőbetűkből mozaik szót gyártok.


Az én észrevételem szerint az a lényeg, hogy minél több információt köss a megjegyzendő információhoz, így könnyen megragad.

2022. jún. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!