Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csinálok rosszul ?

Mit csinálok rosszul ?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok.

Azért is írom le a problémám , mert lehet,hogy én vagyok a hibás teljes mértékben csak ezt nem tudtam/tudom felismerni. Ebben szeretném kérni a véleményeteket.

Körülbelül 4 éves koromban édesapám elhagyott minket, nem igazán vett részt a nevelésemben.Míg kisebb voltam 1-2 évente elvitt magához,de ez mára pár Facebookon való reagálásra redukálódott.

Így édesanyám egyedül nevelt fel. Mindent megadott nekem,neki köszönhetem ,hogy ma ott vagyok ahol. Sajnos a kapcsolatunk sosem volt tökéletes , mindig is volt egy távolságtartás felém, pedig én nagyon igényeltem/igénylem a közelséget,szeretetet.

3 évvel ezelőtt mikor megismertem a vőlegényem , édesanyám még jobban eltávolodott tőlem , bármit is próbáltam tenni semmi sem segített. Próbáltam beszélgetni , nyitni de Ő egyre jobban elzárkózott. Aztán hagytam időt,távolságot hátha úgy jobb lesz de az sem segített. Néha beszélünk ,aztán észre veszem , hogy egyszer csak kitöröl engem és a vőlegényem facebookról. Ez már csak azért is durva számomra mert ilyet 15-16 évesen csináltam ….

Aztán újra ír nekem,hív ,keres s egyik napról a másikra arra leszek figyelmes,hogy letilt teljesen mindenhonnan.

Nagyon nehezen tudom ezt feldolgozni , általában a beszélgetés segít. És ebből adódik a következő probléma. Nagyon szeretem a vőlegényem viszont egyre nagyobb feszültséget okoz, hogy az én problémáim szinte sosincsenek “kibeszélve” . Ha szólok , hogy baj van , nem érzem jól magam, megint megbántott anya , akkor elintézzük 1-2 szóval es azzal annyi. Ez csupán azért is zavaró ,mert ezzel szemben a párom lelke és egója pátyolgatva van, 1000x is meghallgatom ugyan azt a problémáját , támogatom a karrierjében ,segítem amiben csak tudom.

Azt érzem egy örökös második vagyok. Sosem voltam én a “legfontosabb” mindig volt valami ami előttem állt.

Ez ment édesapámmal, édesanyámmal és most a párommal is.

Három ember után , komolyan elgondolkodtam , hogy valamit biztosan rosszul csinálok , rosszul építem a kapcsolataim. Vagy csak túl sok figyelemre vágyom? Esetleg rossz emberekhez próbálok közeledni ?



2022. jún. 11. 23:46
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Dehogyis,nem vágysz te túl sok figyelemre. Csak épp kölcsönösségre ,gondolom. Csak az egyforma bánásmódra, figyelemre, szeretetre. Ez NORMÁLIS.Talán 24 évesen nem kellene vőlegény.Még nincs itt az ideje. Nézz szét a világban, találd meg a helyed benne, legyél boldog, először egymagadban. Ne más létezésétől függjön a te boldogságod.Ha ezek mennek, előbb utóbb lesz olyan is, akinek épp olyan fontos leszel, mint ő neked.
2022. jún. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Ez a letiltogatás ez nagyon gyerekes. Vagy valamilyen mentális problémája van édesanyádnak. Sajnos ez ellen te nem tudsz semmit tenni, ez az ő dolga lenne. Én ezek után nem beszélgetnék vele, ezzel is csak magadat teszed tönkre. A vőlegényedről meg annyit, hogy ha nem hallgat meg, nem késő ott hagyni, hálistennek még csak a vőlegényed. Válni nehezebb lenne. Te nem csinálsz semmit rosszul.
2022. jún. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Keress magadnak olyan párt, aki valóban egyenrangú félként bánik veled, nem egy anyapótló cselédet keres. Időben vagy, nincs még gyerek.

Ne félj attól, hogy esetleg egyedül maradsz, nem fogsz. Ráadásul egyedül élni ezerszer jobb, mint egy olyannal, aki kutyába vesz.

2022. jún. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Mindkét oldal gyerekes.
2022. jún. 12. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

anyukád kicsit sérült, ha letilt, meg féltékeny (?) a vőlegényedre.

de ehhez neked nincs közöd, ő benne van hiba.

Viszont az, hogy így teszed fel kérdést, hogy valami rosszul csinálsz. Ha négy éves korodban elhagytak, arról nyilván nem tehetsz, és egy kisgyerek ilyenkor sok esetben magában keresi a hibát. Lehet, hogy ez munkál benned máig, ez a veszteség, és erre ráerősít az anyukád hülyesége.

Nem bírja elviselni, hogy felnőttél, leváltál róla?

A párod nem tökéletes. Azt el tudom képzelni, hogy ezek után te érzékenyebb vagy a másodikságra. De a párok képesek változni és változtatni egymást, tán beszélj róla erről. Nem csak miattad lenne jó, ha ő is érdeklődne irántad.

2022. jún. 12. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet anyukádnak férfi-hiánya van és rád irigykedik mert "te átélheted a párkapcsolatot most", lelkiállapota hullámzó és ez "ilyen módon nyilvánul meg", hol kitöröl, hol letilt, hol meg ismételten keres stb...

Sajnos ha pároddal nem tudsz megbeszélni bizonyos dolgokat, vagy pár szóval vannak elintézve problémáid, akkor problémás a párkapcsolat. A házasságban, az életben lesznek gondok, problémák, döntési helyzetek, amelyeket kölcsönösen kell megoldani. Konfliktusok is lesznek, amelyeket szintén.

Ha lelkileg az egyik fél túl sokat ad, a másik meg semmit, ez nem vezethet jóra, párterápiát is meg lehet próbálni: "kinek mi a baja" "hogyan lehetne ezen segíteni" stb.

2022. jún. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!