Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy lehet a depresszióból...

Hogy lehet a depresszióból kijönni önerőből?

Figyelt kérdés

2022. júl. 22. 23:04
A kérdező szavazást indított:
Önerőből nem
Igen
21 szavazat
 1/4 anonim válasza:
95%

Drága kérdező,


ezt megválaszolni borzasztóan nehéz, hiszen mindenki a saját útját járva esik depresszióba, vagy éppen jön ki belőle.

20 éves vagyok és sokan azt mondják, hogy ennyi idősen még nem tud eleget az ember ahhoz, hogy tanácsokat adjon ilyen komoly témákban. De én 3 évvel ezelőtt a 11 éves öcsémtől kaptam anno az első löketet ahhoz, hogy megpróbáljam kihúzni magam a mélyből. Sokszor a fiatalabb emberek nyíltsága és egyszerűsége kell ahhoz, hogy meglásd a dolgok szebb, pozitívabb oldalát.


Nem tudom, hogy mi a gyógyszer a te szituációdban, de egyben biztos vagyok. Meg tudod csinálni. Már az, hogy kiírtad ezt a kérdést azt mutatja, hogy SZERETNÉL változtatni és ki szeretnél mászni a gödörből.


Azoknak, akik megtalálták ezt a kérdést: Már az, hogy megkerested, hogy hogyan tudnál segíteni magadon, megfelel egy lépésnek.


Szépen lassan, idővel, egyik lábat a másik után téve menni fog. Ha esetleg szükséged van segítségre, mert úgy érzed most éppen az esne jól, akkor pedig ne félj kérni.


Bízz magadban és a jobb jövőben. De a jelenben kell cselekedned ahhoz, hogy a jövőd szebb legyen.


Ügyes vagy,

F

2022. júl. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

A legbiztosabb módszer, ha orvost keresel.

Lehetséges, hogy nem csak lelki tényezők vannak bene, ehhez pedig jól jön egy vizsgálat.

2022. júl. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A megoldást hitelesen nem tudnám megmondani, szerencsére nem volt ilyen gondom, de az irány jó, amit az #1-es írt.


Szorítok, kitartás! :)

2022. júl. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
68%
mivel a depresszióba önmagadtól kerültél, az egód tesz róla, hogy benne is maradj. amíg nincs, aki kirugdos belőle, addig nagyon nehéz lesz kapaszkodót találni saját magad ellen, mert mindig lesz egó felől érvelés, hogy miért ne, és miért ne most, és miért csak azt.
2022. júl. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!