Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet önerőből teljesen...

Hogyan lehet önerőből teljesen kigyógyulni a depresszióból?

Figyelt kérdés
Sajnálatos módon eddig 2 alkalommal voltam nagyon depressziós, nagyjából 10-11 éve kezdődtek a gondok. Akkor még nagyon fiatal voltam, de le tudtam szokni különféle gyógyszerekről, amiket önerőből tettem le. Ezután volt 3-5 év 'kihagyásom' (nagyjából 6-8 évvel ezelőtt), majd ismét előjött a depresszió hatalmas egy baráti és egy párkapcsolati csalódás miatt. Az előbbit teljesen fel tudtam dolgozni, az utóbbit csak egy részben. Azóta, hogy nagy részt elmúlt az az időszakom, nagyon jó az életem. Amióta párkapcsolatban vagyok, azóta végre tudok úgy tükörbe nézni, hogy ne egy visszataszító ellenséget látnék személyemben. Sikeresen lett önbizalmam. Viszont nagyon félek attól, hogy a párom elhagyna és, ha tegyük föl egy 5-6 óráig nem írna vagy reggel nem beszélnénk, csak délután, akkor a beszélgetésünk kezdetéig magamat ostorozom legbelül és, ha nem miattam nem beszélünk akkor sem. Ilyenkor rettenetesen ideges leszek, elkezdek félni, hogy szakítani akar velem és nem jut semmi sem az eszembe azon kívül, hogy ez esetben visszatérne a depresszióm és talán cselekednék is. Meg akarok szabadulni a szorongásaimtól, a függőségeimtől, szabad akarok lenni! Nagyon szépen kérlek titeket, hogy, ha tudtok segítsetek! Köszönöm szépen a segítőkész válaszokat! Egy elkeseredett 22 éves srác voltam!

2018. szept. 1. 00:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálad is azt kellene tudni(gondolom te tudod csak nem írtad) hogy először mitől alakult ki a szorongás, miért kezdtél gyógyszereket szedni.Ha szembenézel a valódi okokkal le is fogod tudni győzni, akármilyen sablonosan hangzik.Ne keseredj el inkább gondold át.
2018. szept. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az első depresszióba esésem is egy párkapcsolati csalódás miatt történt. Azt sikerült feldolgoznom teljesen. Oda is kellett egy kis idő, nagyjából másfél év után jöttem rá és kezdtem el kilábalni belőle. A gyógyszerezést senkinek nem volt szabad elmondanom, így teljesen magamra maradtam. Ezután közös gimnáziumba jártam azzal a lánnyal és ott ő is úgy tett, mintha nem ismerne engem, illetve én is ugyan így tettem. Szóval ez nem volt annyira fájdalmas, csak az első depressziót úgy éltem meg, mintha nem lenne az alatt, de a 2. alkalommal rá kellett jönnöm, hogy mindig van lejjebb!
2018. szept. 1. 10:42
 3/6 anonim ***** válasza:

És biztos hogy feldolgoztad már az elsőt?

Vagy utána is lehetett még valami.. Csak azért mert a tudat alatti elfojtott gondolatok, érzések a "legkedvezőbb táptalaj" a szorongás felé vezető úton. Ha ez nincs megoldva akkor ugye jön a pánik, innen meg egyenes az út klf. fóbiák felé.De ha túl vagy rajta akkor máshol keressük a bajt..

2018. szept. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, az első teljesen ki van zárva. A 2. depressziómkor a szerelmi csalódás nem zárult le még bennem teljesen.
2018. szept. 1. 11:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor valahogy azt kellene elengedned.. De ahhoz hogy többet segíthessek nem tudok eleget sajnos..Ezek miatt alakulhatott ki nálad ez a dolog,talán Eremofóbia (magánytól való félelem)..de mondom kevés az info, remélem kicsit így is segítettem.
2018. szept. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem a változás segített! Új munkahely,új lakás/költözés, megismertem a páromat,minden megváltozott körülöttem. Ettől jobb lett. :)
2018. szept. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!