Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kilábalni a depresszióból...

Remenyvsvalosag kérdése:

Kilábalni a depresszióból önerőből?

Figyelt kérdés
Közel 9 ève vagyok pánikbeteg ès akut szorongásos depressziós hol jobban hol rosszabbul èlem a napjaim. Gyógyszert szedek de nem igazán segít. Aki már sikeresen meggyógyult vagy a környezetèben valaki, szívesen fogadnèk ötleteket hogy mit tehetnèk. Most èpp a mèlyponton vagyok, nem azt kèrem hogy rúgjatok rajtam mèg egyet. Köszönöm

2016. jún. 20. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia,

Nehéz helyzetben vagy, de azt nem írod, hogy mi okozza a depressziót,sem azt hogy hány éves vagy. Milyen a fizikai állapotod. így nehéz tanácsot adni.

2016. jún. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Autogén tréninget javaslok. Jómagam nagyon ritkán javasoltam szorongásos zavarokra, depresszív zavarokra gyógyszert, autogén tréninggel nagyon j eredményeket értünk el. Természetesen ez függ az adott szorongásos/depresszív zavar természetétől. Amikor egy súlyosabb kórképpel állunk szemben, akkor gyógyszeres terápiára is szükség lehet, a tünetek enyhítése céljából.
2016. jún. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én kényszeres pánikbeteg és depreszios vagyok hát jó szar mondhatom, de legalább neked telik orvosra/gyógyszerek-re és innen feltételezem hogy a munkádban sem akadályoz olyan szinten..
2016. jún. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat tènyleg nem írtam a korom, 50 èves vagyok egy közèpvezetői állás idejèn lettem beteg, azóta sajnos hosszútábon dolgozni nem tudok mert mèg a közlekedès is gond. A konkrét ok nem derült ki eddig a diagnózis állandó, pánikbetegsèg ès szorongásos depresszió. Nèha teljesen jól vagyok de elèg sok a mèlypont amikor az önellátásom is nehèz. Van egy 10 èbes fiam, a párom külföldön dolgozik, ami mèg növeli a lelki bajom.
2016. jún. 20. 16:37
 5/8 anonim ***** válasza:

Páromnak is van ilyen és őt itt meg máshol hipochondernek hordták le. Örülök hogy még vannak értelmes emberek.

Amúgy a depresszióból csak is saját magad tudsz ellene tenni. A pszichológus csak segít de mindent te magad teszel meg hogy kilépj belőle. Ez persze nem könnyű. Remélem sikerül neked :)

2016. jún. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy jó szakember kéne neked (pszichológus), mert úgy tűnik egyedül a gyógyszer nem segít.

Pánikbetegségre és szorongásos depresszióra ahogy egy korábbi válaszoló mondta autogén tréning jó, de a kognitív viselkedésterápia is.

2016. jún. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én közel 40 éve küzdök szorongással,egybekötött depresszióval.Genetikailag is örököltem a hajlamot.

Jobb és rosszabb periódusok váltakoznak az életemben.

Próbáltam pár antidepit régebben,de a mellékhatások miatt úgy döntöttem,hogy inkább szenvedek nélkülük.

Illetve mostanában kb.fél évig szedtem Brintellix-et.

Még idáig magasan ez volt a legjobb antidepi amivel találkoztam.A mellékhatásokat is beleértve.

De sajnos pár hete mintha elfogyott volna a hatása.

Azóta nem is szedem.

Számomra leginkább a sport,helyes táplálkozás az ami bevált.

F40+

2016. jún. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A kémiának komoly köze van az ember lelkiállapotához, de a szorongás és depresszió nem csupán rendetlenkedő molekulák játéka. Más szóval, mindenki tudja, mitől fél, mitől bánatos. Olyan nincs, hogy ne tudja, legfeljebb nem akar szembe nézni vele. Hozzáteszem, szorongást okozhat az unalomtól, az örömtelen élettől való félelem is.

Nincs kedved megírni, milyen veszélyeket látsz és mi bánt? Mert a veszélyeket és a bánkódást kellene valahogy semlegesíteni illetve megoldani.

Jó szándékú válaszokat kaptál, írhatsz többet is magadról.

2016. jún. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!