Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan jöhet ki az ember...

Hogyan jöhet ki az ember önerőből a depresszióból, ha az olyannyira a részévé vált az évek folyamán, hogy azt sem tudja, mit kellene éreznie "egészségesen"?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 6. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Olvasson a pszichológiáról, bármiféle személyiségpszichológiai könyvekből. Abból nagyjából kaphat egy képet, milyen egy viszonylag egészséges személyiség. Össze tudja hasonlítani, pontosan ő ettől miben tér el.

Mondjuk aki ilyen helyzetben van, nem tudom, minek ragaszkodik hozzá, hogy "önerőből" jöjjön ki ebből az állapotból.

2019. ápr. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Őnerőből szerintem sehogy.

De segitséggel se.

Ha már ilyen szinten vagy akkor elvesztetted a lehetőséget a normális élethez. Én legalábbis igy vagyok.


Esetleg akkor ha találsz valami elérhető életcélt amiért dolgozol. De az legyen kêzzel fogható , záros határidőn belül megvalósitható , konkrét és boldoggá tevő.

Ha ilyen nincs akkor teljesen mindegy...

2019. ápr. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Pár éve én is így voltam vele. Annyira mélyre süllyedtem és annyira elképesztően rossz volt a mentális állapotom, hogy konkrétan el sem tudtam magamat képzelni a depresszióm nélkül.

Végül orvoshoz fordultam. Kaptam gyógyszereket, amelyektől fokozatosan sokkal jobban lettem. Elmentem otthonról, mert tudtam, hogy az otthoni körülmények nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy ilyen állapotban legyek. Elkezdtem sportolni, rendesen enni, aludni, és ma már azt nem tudnám elképzelni, hogy milyennek kéne éreznem magam depressziósan.

2019. ápr. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!