Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 20on túl még lehet az embernek...

20on túl még lehet az embernek igaz barátja?

Figyelt kérdés
Sok barátomba csalódtam, és akik számítottak azok nagy részét elvesztettem vagy meghalt vagy elköltözött messze. Most én is úgy döntöttem hogy változtatok az életemen és új helyre költöztem ahol nem ismerek senkit. Sok haverral tartom a kapcsolatot,de szeretnék itt is új barátokat szerezni esetleg valakit akire tényleg mondhatom hogy barét nem csak haver barát. De 20on túl mindenkinél kialakul egy megszokott társaság és nehéz bekerülni ráadásul akik benne vannak már nagy részének van olyan barátja akihez hosszú múlt fűzi és én már úgy se férnék bele.
2010. szept. 23. 13:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az tény és való, hogy nehezebb, de nem lehetetlen. Ugye középsuliba egész álló nap kénytelen vagy együtt lenni az osztálytáraiddal, így ha akarod ha nem kialakulnak különböző kapcsolatok. Ha már egyetemista vagy úgy egy fokkal nehezebb, mert az emberek zömének ilyenkor már van egy kialakult baráti köre, ahova elég nehéz beférkőzni, ráadásul naponta csak egy két órát vagytok együtt. Nekem az egyik legjobb barátom (20 éves) iskola mellett elment dolgozni. Elkezdett beszélgetni a fiatalokkal és egyből megtalálta velük a közös hangot. Azóta szinte nap mint nap találkoznak és közös programokat szerveznek. Már van 2 olyan ember is akit a barátjának tekint.

Szerintem annyi a lényeg, hogyha új munkahelyre mész legyél nyitott és közvetlen. Ha hallod, hogy a munkatársaid este el akarnak menni valahová, menj el velük Te is. Mosolyogj sokat, hisz ne feledd az első benyomás sokat számít.

2010. szept. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Természetesen lehet igaz barátot szerezni minden korban. Neked csak annyi a dolgod hogy te is barátként álljál az emberekhez.
2010. szept. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azzal nincs probléma velem könnyű kijönni csak sokan kihasználnak mert túl jóhiszemű vagyok ezért is nehéz olyat találni aki nem akar kihasználni vagy rám eröltetni az akaratát.
2010. szept. 23. 15:33
 4/11 anonim ***** válasza:
Erre azt mondom hogy a zsák megtalálja a foltját. Ha szaglik rólad hogy ki lehet használni, akkor a hajlamos emberek meg is találnak téged. Jó érzékük van hozzá :) Szal kicsit szedd össze magad hogy ne legyél balek.
2010. szept. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én sajnos nem találok olyan embert, akire azt mondanám, hogy barátom.22 éves lány vagyok, az összes baráti kapcsolatom megszakadt.Vagy másik városba/országba költöztek, vagy durván összevesztünk, vagy csak egyszerűen nem kerestük egymást.Utóbbiban nagy része van a pasimnak is, de nem ez a lényeg.Sajnos most úgy vagyok, hogy nem igazán mondok senkit sem barátomnak, illetve 1 embert, aki történetesen fiú.Vele tudok megbeszélni mindent, ami nyomja a szívem.

De nem adom fel, te se tedd, szerintem az ember még 40 évesen is találhat igaz barátot!

2010. szept. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok.

Ha van kedved (bár lány vagyok) barátkozhatunk így neten keresztül is. Lány vagyok, de nekem csak fiú barátom van, így ha van kedved beszélgetni, csak nyugodtan írj.

2010. szept. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
MSNezni szívesen msnezek bárkivel de nekem most ami fontos lenne az egy olyan társaság és barát akikkel legalább heti rendszerességgel találkozni tudok. Meg aztán én nem hiszek a fiú lány barátságban,de msn az más :)
2010. szept. 23. 21:46
 8/11 anonim ***** válasza:
Fiúként én viszont hiszek a fiú lány barátságban. Van lány barátom. Igaz jól néz ki és meg is dugnám ha úgy adódna, de tökéletesen barátként kezelem, nem várok el tőle semmit, és ő is így van velem. Én ahogy látom a lány-lány barátságok nagyon instabil dolgok, állandóan összevesznek, aztán kibékülnek... Mi fiúk ezt jobban kezeljük. Ha hosszabb idő után valakit barátunká fogadunk, akkor azt komoly okkal tesszük és nincs az a veszekedés(kemény fiúk között inkább verekedés :) ) ami miatt megszakadna a barátság... Valahogy a barátságokban jobban otthon vagyunk...
2010. szept. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem mondom hogy nincsenek kivételek de összeségében akkor sem hiszek benne. Nekem is vannak csaj barátaim de egyik se közeli,de ha a kapcsolat elér egy pontra ahol már tényleg közeli barátok vagytok nem hiszem hogy egyikben nem alakulna ki valami, legalább is én magamról tudom hogy én nem tudnék megállni barátságnál mert már megtörtént velem és ha egy lánnyal jól érzem magam együtt, és jól ismerem emellet fizikailag is vonzódom hozzá akkor nincs az az isten aki megállítana hogy bele ne szeressek :) de ez lehet az én hibám.
2010. szept. 23. 22:18
 10/11 anonim válasza:

Én is olyan vagyok, mint te.

Az én jóhiszeműségemet és naivságomat is sokan kihasználták. Lényegében ezért nincsenek barátaim, és nem merek senkiben sem megbízni. Félek hogy ismét kihasználnak és nem tudom hogyan akadályozzam ezt meg.

22f

2010. szept. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!