Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen pszichológiai magyaráza...

Milyen pszichológiai magyarázata van annak, hogy az összes fiúba akivel találkozom beleszeretek?

Figyelt kérdés

Nem teljesen idegen utcán szembejovo emberekre gondolok,hanem volt már olyan akivel együtt nyaraltam vagy csak kicsit több ideig együtt beszélgettünk vagy egy napot együtt töltottunk,de ezeket mind ismerősökkel együtt,tehát nem kettesben.

Rengeteg ilyen eset volt már. Nem történik semmi különös,de mindig várnám a folytatást az adott ember részéről. Persze eddig még sosem volt folytatás,ezután mindig nagyon csalódott vagyok és teljesen összeomlok lelkileg mintha egy nekem nagyon fontos személyt veszítenék el. És tényleg,úgy érzem mintha szerelmes lennék,állandóan az adott emberre gondolok. Most is ez történt,és most tudatosult bennem hogy valószínű nem lesz köztünk az illetovel semmi. Ilyenkor egy senkinek érzem magam,mintha már élni sem lenne értelme,tehát rendesen depresszióba esek.

18/l



2022. aug. 10. 23:34
 1/7 A kérdező kommentje:
Volt már egy évekig tartó kapcsolatom,ezért tudom,hogy ez nem csak annyi hogy valaki megtetszett vagy vonzódtam hozzá.
2022. aug. 11. 00:00
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok pszichológus,de akár az is lehet az ok, hogy családon belül nem kapsz olyan figyelmet, törődést,amire szükséged lenne.

Ez lehet szélsőségesen elhanyagoló esetleg alkoholista szülő/szülők miatt, sokgyerekes családban a megosztott figyelem miatt, lestrapált dolgozó szülők mellett, esetleg sérült beteg testvér miatt kevesebb idő jut rád.

Kisebb nagyobb tesó mellett kialakuló komplexusok miatt vagy gazdag szülők mellett, akik anyagilag túl tolják a törődést,de idejük nincs rád.

Az indokok között van a sajátom is.

30 éves kor fölött kezdtem rájönni, hogy mi lehet az oka.

Nem volt könnyű.

2022. aug. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
10%
Lenne kedved találkozni ?
2022. aug. 11. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Az első válaszoló nagyon jól megfogalmazta , én is erre gondolok , hogy otthon kevesebb figyelmet kapsz. És vágysz a szeretetre , törődésre, hogy tartozz valakihez. Vágysz arra, hogy szeressenek figyeljenek rád.
2022. aug. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Jól leírta az első és négyes válaszadó!

Amúgy én is ilyen vagyok-voltam, csak jó 10 évvel idősebb nálad. Nekem is szeretet és önbizalom hiányom van, szüleimmel nem rózsás a kapcsolat (anyummal dolgozunk rajta).

A komoly, több éves kapcsolataim sem működtek hosszútávon, főleg hogy valamiért hideg, megközelíthetetlen férfiakkal jártam (mint faterom). Az áhított melegséget, intimitást, szeretet nem igazán éltem át, maximum ideig-óráig az udvarlási szakaszban. A szexuális életem is csak két emberrel volt nagyon jó, a többiekkel csalódás, szerencsétlenkedés.

Sokat kell dolgoznom magamon, az biztos, bár amióta felismertem ezeket és sok más dolgot is, már nem szeretek bele a kerti székbe is😅

2022. aug. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Eljössz velem nyaralni? :D
2022. aug. 21. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Mintha csak magamról olvasnék.

Csak az ellenkező nemben vagyok.

De a kor stimmel.

2022. aug. 26. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!