Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beleszerettem a pszichológusom...

Beleszerettem a pszichológusomba. Jobban járok, ha abbahagyom a terápiát?

Figyelt kérdés

Nagyon megtetszett, mint nő. El tudnék képzelni vele normális párkapcsolatot. Viszont tudom, hogy ebből semmi nem lehet. Ő is mondta meg a neten is utánaolvastam. Nagyon zavar!

Ilyenkor mi a teendő? Beszéljem vele át századjára, vagy csak simán mondjam le a terápiát?

Valami hasznos ötletet szívesen fogadnék.



2021. júl. 9. 20:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld át vele, úgysem lesz belőle semmi. Ha nem tudod elfogadni, feldolgozni, akkor új terapeutat keresnék, mert lehet h a további munkát befolyásolná nem szerencsés irányba. De ez csak az én véleményem.
2021. júl. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

minden második páciens beleszeret a pszichológusába, emiatt kár mást keresned, mert semmi nem garantálja, hogy nem leszel majd szerelmes belé is, ha ez egy kifejezett probléma vagy minta nálad

vidd be ezt az egészet a terápiába, és dolgozzatok vele, ez a legjobb megoldás

2021. júl. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el neki az egészet, azt is, hogy mennyire zavar ez téged. Legyél vele teljesen őszinte, ne csinálj úgy, mintha ez csak egy apróság lenne, hiszen az itteni kérdésedből is látszik, hogy számodra nem az. A pszichológus pedig el tudja dönteni, hogy ezek után tudjátok-e folytatni a terápiát, vagy célszerűbb lenne-e átirányítania téged máshoz.
2021. júl. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nagyon nehezen tudok róla beszélni neki. Iszonyatosan fáj a lelkem, majd beledöglök.
2021. júl. 9. 20:43
 5/14 A kérdező kommentje:
Ha abbahagyom a terápiát el fog múlni ez a szerelemérzés/fájdalom?
2021. júl. 9. 20:45
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
Ezt hívják érzelemáttételnek. Beszéljétek át elég gyakori a terápia egy pontján.
2021. júl. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Pont azért nem abbahagyni kéne a terápiát (legalábbis magadtól biztos nem), hanem felhozni a témát a pszichológusnak, hogy átbeszélhessétek. Hidd el, valószínűleg találkozott már hasonló helyzettel, tudni fogja, mi a helyes lépés.
2021. júl. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt hogy érted, hogy beszéld-e át vele századjára? Ezek szerint 99-szer már átbeszélted?

Amúgy ez teljesen normális jelenség, áttételnek hívják, állítólag nem ténylegesen a terapeutába vagy szerelmes, hanem rávetíted a kívánkozó szerelem érzését. A jövőbe nem lát senki, lehet, hogy ha abbahagyod a terápiát, akkor elmúlik ez az érzés, viszont egy másik pszichológussal érdemes akkor is folytatni a megkezdett munkát az elérendő célért. De akkor ne nő legyen, hátha akkor megúszod ezt, de még arra sincs garancia. Végül is a pszichoterápia a személyközi kapcsolaton alapul, az működteti.

2021. júl. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Eleg gyakori jelenseg. Velem is megtortent, mert kedves szep szimpatikus no volt, de lezarult a terapia, sokaig naponta gondoltam ra, de lassan elmult.
2021. júl. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%

Anno én is beleszerettem a pszichológusomba, aztán szerintem rá is jött magától. Meg el is mondtam neki. Mondtam neki, hogy majd elnyomom ezt magamban. Erre ő azt felelte:Nem kell elnyomni, meg kell élni...

Nem tudom, hogy értette ezt,mert erre már nem mertem rákérdezni. Én abbahagytam a terápiát de az tuti biztos, hogy a vonzalom kölcsönös volt. Ezt érzi az ember.

2021. júl. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!