Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek? Mióta meghalt a...

Mit tegyek? Mióta meghalt a barátom, nem tudok mihez kezdeni.

Figyelt kérdés

Közel egy éve meghalt a nagy szerelmem. még 14 évesen ismertem meg a középiskolába... Minden percre,pillanatra emlékszem. Az első csókra... szóval mindenre.

Viszont szörnyet halt egy motorbalesetben 10 hónapja. Én azóta teljesen összetörtem. Iskolába sem jártam majdnem 2hónapig. Teljesen elhanyagoltam magam... volt,hogy egész nap a szobámba ültem, a közös képeinket nézegettem és addig sírtam míg el nem ájultam.

Hétvégén elvittek barátaim bulizni. Hogy ismerkedjek már, mozduljak ki, mert ez így nem okés. Egy fiúval beszélgettem, és megakart csókolni. Egyszerre eszembe jutott a barátom... és úgy éreztem mintha megcsalnám és inkább mondtam a srácnak,hogy nekem barátom van, és nem lehet. Elmentem a szórakozó helyről és hajnali 3:15kor kimentem a temetőbe.

Tudom hogy ez így nem normális de nem tudok mit tenni. :( Egyszerűen nem megy, hogy rá nézzek más fiúra. nekem csak Ő kell!:(

Mit tegyek szerintetek?

18L


2010. szept. 23. 22:41
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon az idő kérdése.

De ő sem szeretné szerintem, ha boldogtalannak látna.

18 éves vagy még csak, előtted az élet!

Nem kell róla elfelejtkezned, és nem kell az emlékét sem elfojtanod magadban, egyszerűen csak nyiss neki egy külön részt a szívedben, ahol megőrzöd az emlékét, de esélyt adsz másnak is.

Hidd el, ő is így szeretné.

Ő elment, de te itt maradtál. Legyél nyitottabb a pasik felé, és biztosan lesz valaki, akit újra tudsz szeretni.

2010. szept. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Elsővel egyetértek.


Először is ne hibáztasd magad. Én nem tudom min mentél keresztül, de abban biztos vagyok, hogy semmi meglepő nincs ezek után a viselkedésedben. Tehát először is, fogadd el a helyzetet. Aztán valamit ki kéne találni hogy rájöjj, most hogyan tovább. Annyi biztos, hogy élned kell tovább. Hiszek benne hogy még boldog leszel az életben. Hiszek benne hogy ha az elhunyt barátod nem is pótolhatja senki, akkor is találni fogsz egy társat, akivel boldogok lehettek. Nem azért élsz még mindig, hogy innentől elzárd magad a társadalomtól. A szüleid is azt akarják hogy légy boldog, nekik mindig is a legfontosabb leszel.


Ha nem hiszel a lélek létezésében, akkor elvileg könnyebb lezárnod a dolgot, mert már nem tartozol felelősséggel Ő felé, hiszen már nem létezik. Ha viszont hiszel a lélekben (és miért ne hinnél) akkor bizonyára ismerted annyira barátod, hogy tudod - ha most is pl miközben a soraim olvasod - ott van lelke melletted, akkor ő mit szeretne, mit tegyél. Biztos vagyok benne, hogy ha akar valamit, akkor az az hogy légy boldog. Te sem szeretted látni ha szomorú, hát ne okozz fájdalmat ily módon neki Te sem...


Hogy praktikus tanácsot is adjak az elmélet mellé, szerintem kezdj el valami meditációt gyakorolni. A lelkedben most túl nagy a zavar hogy élni tudd az életed. Gyakorolj meditációt, és hidd el, ez tisztába fogja tenni a dolgokat. Hónapokba telik várhatóan, de nagyon fontos hogy a lelkedben keletkezett sebeket most rendbe hozd és szinkronba kerülj az élettel újra. A meditáció segíteni fog feldolgozni ezt az egészet, segíteni fog más megvilágításból látni a dolgot. Nem eltereli a figyelmet a problémáról, hanem tényleg belülről, a legmélyebb tudati szintről fog segíteni továbblépni. Hidd el, a belső megnyugvás az első amire szükséged van, utána tudsz csak újra önmagad lenni.


22F

2010. szept. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
de annyira nehéz! mindent együtt képzeltünk el. Terveztük a közös lakást... közös jövő. és hirtelen elment :( mindenről ő jut eszembe.. Minden este rá gondolok. annyira hiányzik, hogy az hihetetlen. Párszor már az is eszembe jutott, hogy utána megyek.. Csak egyszerűen soha nem volt erőm megtenni.
2010. szept. 23. 23:06
 4/26 anonim ***** válasza:
90%
nemhiába találták ki a pszichológus szakmát, ők tudnak segíteni. Saját magadat egyedül nem fogod tudni meggyógyítani. Miért nem próbálod legalább meg? Ezt az egy tanácsot adom.
2010. szept. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

23:06

Persze. ő mindig is azt akarta,hogy boldog legyek. Mindig meg tudott vigasztalni bármi történt... De most nincs itt.

Hiszek benne :) Mindig érzem,hogy velem van, csak valahogy soha nem úgy ahogy én szeretném. :( Rengetegszer éreztem,hogy ő segít nekem.


Szüleim közül édesapám nem velem él. Ő kinn van Amerikába. Azt se tudja,hogy most min megyek keresztül.

Anyu segített nekem, de mostanában mikor felemlegetem neki, mi a bajom, mindig csak azt mondja, hogy: "Tudom, hogy fáj, lépj túl. Annyi fiú van..." Csak hogy ő nem fogja fel,hogy nekem ő volt a nagy Ő. :(


Köszi a tanácsot, és hogy írtál. Ki fogom próbálni :)

2010. szept. 23. 23:14
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

23:06 vagyok.


Remélem tudod, hogy anyukád is segíteni szeretne neked, és csak azért azt mondja amit, mert sajnos nincs jobb ötlete. Hogy is tudhatná ő vagy bármelyikünk milyen nehéz neked most és főleg azt hogy mi lenne a legjobb segítség... Talán fogadd meg az utánam író válaszát is. Ha el tudsz menni pszichológushoz, ő tényleg egy hasonló helyzetekre kiképzett szakember, aki azért tanult, hogy továbblendítse az embereket azokon a helyzeteken amikkel nehezen küzdenek meg.


Egyébként meg kettő mosolygást: :) ilyet elejtettél a válaszodban. Komolyan szívből örülök neki ha tényleg kicsit pozitívabb irányba sikerült a hangulatod elmozdítanom :) már megérte írnom.

2010. szept. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Persze, tudom, hogy segíteni szeretne..csak teljesen úgy érzem mintha nem érdekelné, hogy hogy vagyok, és teljesen elege van belőlem. Volt olyan szituáció, hogy sírtam a szobámban, és bejön és ilyet szól, hogy: "most mi bajod van?" meg volt olyan, hogy nem volt étvágyam, nem mentem le enni, és elkezdi: "megint bőgsz, vagy csak lusta vagy lejönni?"

Tehát van,hogy semmibe veszi. Viszont néha meg tök megértő.. Rajta sem lehet kiigazodni..


Persze,hogy segítettél. Nem is keveset. :) Nagyon jól esik, télleg. :) köszi még egyszer. :)

2010. szept. 23. 23:35
 8/26 A kérdező kommentje:
Ja, és amúgy voltam pszichológusnál...5hónap után azt mondta, nem kell mennem, mert meggyógyultam...
2010. szept. 23. 23:38
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus barátnőm tudod mit mondana, vagyis mit tanácsolna. Menj el kondi terembe vegyél fel egy boxkesztyűt és boxold azt a zsákot ahogy csak bírod. Rengeteg feszültségtől és fájdalomtól szabadít meg. A gyász egy hosszú folyamat,főleg, hogy a lelki társadat veszítetted el. Ne gyorsítsd, hogy minél előbb ki szeretnél belőle jutni. Teret kell adni a fájdalomnak, hogy aztán szép lassan gyógyuljon a lelked. Sok erőt kívánok neked tiszta szívemből.
2010. szept. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Először is a fiú dolgokat ne eröltesd. Ne hagyd magad ha a barátaid rá akarnak beszélni. A dolog e részének időt kell adni, hogy magadtól kezdjél el érdeklődni valaki után, és ne azért mert a barátok így szeretnének segíteni.

Viszont a mindennapi dolgokat ne hanyagold, próbáld "rendesen" élni a napjaid, tenni amit kell. Nem szabad hogy teljesen begubózzál, akkor csak egyre mélyebbre süllyedsz lelkileg.

Lehet hogy jó lenne ha elkezdenél vagy egy sportot, vagy egy hobbit, vagy valamit ami leköti a figyelmed.

A pszichológus is jó gondolat. Az csak jót tehet ha van lehetőséged kibeszélni magadból ami fáj. Viszont bogyókat ne kezdjél el szedni sztem, hiába is ír fel. Neked, "tiszta aggyal és "tiszta" lélekkel kell rendbe tenned az életed, nem pedig bogyókkal elnyomni az érzéseid.

Na persze és a meditáció is segíthet.

2010. szept. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!