Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Teljesen üresnek érzem magam,...

Teljesen üresnek érzem magam, nincsenek emberi kapcsolataim, a családom sem foglalkozik velem, szinte láthatatlan vagyok számukra. A motivációm is nulla már hónapok óta. Mit kezdjek magammal?

Figyelt kérdés

Igazából sokat gondolkodtam, hogy kiírjam-e ezt a kérdést, hisz rengetegen ehhez hasonló problémát vetnek itt fel, de már pár hete iszonyat rosszul érzem magam, és muszáj kiírnom magamból, plusz beszélgetni valakivel.

A problémáim fő oka, hogy durván önbizalomhiányos vagyok, plusz még aszociális is. Egyetlen egy személy sincs az életemben, akit a barátomnak hívhatnék. Az középiskolában próbáltam ismerkedni, de szinte sose volt közös téma, csak a szokásos sulis dolgok. Emiatt a középsuli 4 évét teljesen egyedül töltöttem. Alig beszéltem valakivel. Mindig egyedül üldögéltem, és olvastam, zenét hallgattam. Bár jobb volt mint az általános iskola, ahol még folyamatosan piszkáltak is, meg gúnyolódtak rajtam. Párkapcsolatom még sosem volt. Tavaly egy pár hetes diákmunkán volt egy srác aki tetszett, és akivel nagyon jól elvoltam, sokat röhögtünk, meg beszélgettünk, de aztán a munka végével teljesen megszakadt a kapcsolatunk, plusz ekkor történt egy nagyon szomorú dolog a családban ( ezt most nem részletezném ), és azóta sem tudok róla semmit. Nyilván már nem is fogok. A dolgomat az is nehezíti, hogy elég csúnya vagyok. Konkrétan utálom magam, amikor a tükörbe nézek.

Hobbim sincs, semmihez nem értek. Az érettségim is épp hogy meglett, emiatt továbbtanulni sem tudok. Mostanában beadtam pár munkára a jelentkezésem, hogy legalább pénzt keressek, de sehonnan nem válaszolnak, vagy ha igen, akkor csak közlik hogy nem tartanak rám igényt ( plusz vidéki város, így alapból nincs túl sok lehetőség ). Most "kapunyitási pánikba" is vagyok egy kicsit, mert kikerültem az iskolapadból és semmit nem tudok kezdeni magammal. Fogalmam sincs mi lesz a jövőben. Nincs semmilyen tervem, pedig nem akarok örökké anyám nyakán maradni...

Most mégis mit csináljak? Szinte már fáj a tanácstalanság. El akarnék indulni valamerre de fogalmam sincs, hogy merre. De tényleg semmi...



2017. júl. 19. 16:28
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
18/F (meleg)
2017. júl. 19. 16:30
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom megmondani neked, hogy mit kellene tenned, mert én is hasonlóan vagyok és nem tudok elidulni előre...de ha szeretnél valakivel beszélgetni akkor én itt vagyok. :)
2017. júl. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy pár tipp címszavakban, nem fontossági sorrendben. Szedjél ki belőle párat, és csináld! Idegen nyelvek tanulása, hangszeren való játék tanulása, sport, bicajozás, úszás, kondizás, sétálás, találni legalább egy hobbit, ami érdekel. Rajzolás, valami gyűjtése, moziba, könyvtárba járás, kutya sétáltatás, szakma tanulása, akár hobbi szinten, vagy OKJ. Önmagad fejlesztése testileg-lelkileg-agyilag. Levelezőtársak keresése a neten, fórumozás más témákban, 1-2 emberrel találkozni, meginni egy kávét/kólát/sört, közös programot szervezni, filmet nézni, sétálni, sakkozni, beszélgetni. Hirtelen csak ennyi jutott eszembe, de tudnék még.
2017. júl. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Megtennéd, hogy azt is felsorolod, hogy mi az, amit pozitívnak tartsz magadban, vagy ami jól ment, amit szívesen csinálsz? Mert hogy van valami az biztos.

Lehet, hogy ha az meg van, akkor az is adva lesz, hogy merre indulj...

Várom!

2017. júl. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Pozitívnak semmit nem tartok magamban, vagy legalábbis nagyon nehéz magamról pozitív tulajdonságot mondani.

A suliban a számítógépes hálózatüzemeltetés órákat szerettem, meg úgy ahogy ment is. Egy informatikai rendszerüzemeltető OKJ képzésen gondolkodtam már, de nem tudom hogy mennyire menne nekem.

2017. júl. 19. 17:12
 6/12 A kérdező kommentje:
Meg azt sem tudom, hogy mennyire tudnék vele elhelyezkedni.
2017. júl. 19. 17:13
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt szeretted, akkor képes vagy megtanulni. Utána még lehet továbbfejleszteni.

Közben úgyis kirajzolódik, hogy hol tudnád hasznosítani...


/Azért még ha nehéz is, próbálj meg több pozitívumot összeszedni - önbizalomnövelő; hidd el, tudom tapasztalatból./

2017. júl. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedbe csak jelentkeznék valamilyen informatikai (inkább hálózati irányban) okj-ra plusz ha még valamilyen nyelvtudásod is van akkor nagyobb valószínűséggel tudsz bekerülni egy nagyobb multihoz is. Plusz motivációként írnék magamnak egy listát hogy mit és hol szeretnék csinálni mondjuk 1 év múlva. Fontos hogy ne olyan célok legyenek ezek, hogy mit tudom én pl legyen egy luxusautom stb... kezd kicsiben hogy mit is szeretnél elérni és ahhoz szerinted milyen út vezethet és indulj el akkor arra. Oké nem sikerült valami jól az érettségid, az már jó gondolat hogy akkor okj. Jah és igen nagyon sok múlik azon is hogy hogyan állsz hozzá. Oké eddig nem sok sikered volt. Ne azt nézd hogy mik voltak a múltban, hanem azt hogy mit tehetsz a jövőd érdekében. Bármire képes lehet bárki csak hinni kell magadban és csinálni! Sok sikert mindenhez! ;)
2017. júl. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom merre laksz és mik a lehetőségek arrafelé, én saját tapasztalatomból annyit tudok, hogy multiknál, nagyobb üzletláncoknál mindig van hely. Nem válogatnak, hiszen ezek nem álommunkák, nehezen tartják meg a dolgozókat ezért kell az utánpótlás. A helyedben, ha találnék munkát, félreraknék pénzt, amíg nem tudnám megoldani hogy Budapesten próbáljak szerencsét. Itt több a lehetőség. Aztán a munka társaság szempontjából is jót tehet. Volt munka amit csak azért bírtam elviselni, mert sok barátom lett ott és szerettem velük dolgozni. Aztán persze volt ahol egy katasztrófa volt a közösség, ott inkább arra gondoltam hogy megéri lehúzni ezt a fél évet, mert utána lesz pénzem hogy továbblépjek a terveimben. Aztán nem kell egyszerre mindent, meg van elég sok opciód. Ha okj-ra mész, lesz tanulói jogviszonyod annak minden előnyével. Ha nappalis a képzésed, diákmunkát is vállalhatsz. Ha nem jön be, otthagyod a képzést. Csak gyűjtsd a tőkét addig is.
2017. júl. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Volt egy srác aki tetszett...mi tetszett benne?
2017. júl. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!