Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mással is volt már ehhez...

Mással is volt már ehhez hasonló "ébredős" story?

Figyelt kérdés
Valahogy nincs kedvem aludni, így majdnem reggelig fenn vagyok. Aztán hogy ne aludjam át az egész napot, beállítottam telefonon egy ébresztőt 12:00-ra. Igen ám, csakhogy az történt, hogy 10 percenként nyomtam a szundi gombot másfél órán át, aztán na mondom ez az utolsó, mindjárt felkelek, de aztán végül bealudtam, délután 3-kor keltem, szóval nem jött össze a "ne aludjam át az egész napot" tervem.

2022. okt. 20. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Olyan szinte mindig előfordul nyári szünetben és (ritkabban) hétvégén hogy ilyen 00:-1:00 körül fekszek le aztán délben kelek. A rekordot délután 2 volt. Néhány hete arra keltem hogy szól a tv q másik szobában. Na mondom jót aludtam most hány óra lehet? Aztán ranezek az órára és asszem 13:55 körüli időt mutatott. Szóval aznap ilyen 10 órás napom volt, de nem volt túl jó, pár órán belül besotetedett szinte alig csináltam bármit aznap.

Egyébként olyan még nem volt velem, az az ébresztő órás sztori.

2022. okt. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ja és azután a rövid nap után egy kis időre felborult az alvási szokásom. 3 óra környékén (hajnalban) aludtam el, rá két órára kelnem kellett, mert hétfő volt. De érdekes módon nem voltam álmos. Imádok aludni de én mondom hogy legkésőbb délben keljel föl, ha másnap szólj valakinek otthon hogy rangasson ki az ágyból ha az ebresztore se akarsz kelni


#1 voltam

2022. okt. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha más nem szólj valakinek*
2022. okt. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fent maradsz nappal is, hogy este idóben aludj aztán alakíts ki egy bioritmust.


Pl nekem fix 7.5 óra az ideális alvási idő, amire be is állt a szervezetem.


Így éjfélkor fekszem, fél 8kor kelek.


Ha pl közbejön valami, ami miatt korábban kell kelnem úgy időzítem az alvást, hogy időben magamtól keljek. Az ébresztő plusz biztonságért van, ám immár mindig előtte kelek.


Nekem herótom a "még pár percet" és püttyög a ketyere... Egyik exem volt ilyen. Szakítás egyik oka volt, hogy reggel 6 tól 7-ig 10 perces szundi módok voltak. Én meg nem tudtam kialudni magam és ingerült voltam.


Egyszer csörren, keljen az ember. Magával is kicsesznek.

Ugyanis ez azt jelenti, nem aludja ki magát az ember, azért alszik, kumkod vissza.

Az óra viszont folyamat kizökkenti a pihenni akaró agyat és ezáltal még fáradtabb, nyúzottabb lesz az ember.


A túlalvás is eredményezhet fáradékonyságot, rossz közérzetet és akár homloklebenyes fejfájásokat is.


(tapasztalat is.)


Késleltesd az alvást, hogy másik idővallumban tudj aludni, és engedd meg magadnak az ébresztő nélküli alvást (mérd innentől, hogy lefekvéstől az első magadtól ébredésig hány óra kell testednek).


+ ha alapon ugyananyit alszol csak eltolódva, attól még nem megy el a napod, ugyanannyi időd van ébren. Mindenki ideje 24 órából áll.


Ugyanúgy lejet teljes, az személytől függ.


Persze akkor szívás, ha pl szombaton csak délelőtt van bolt.


De ezek is kezelhetőek.


Minden tőled függ, hogyan kezeled.


Pl a munka, pihi, szórakozás hármas felosztása.


Anno volt, hogy 8-16:00ig meló, tusolás, alvás, este felkeltem éltem a hobbiknak, alkotásnak és úgy mentem melóba.


Így tudtam kipihenten az alkotásra fókuszálni.


Munka után esélytelen volt, így előre raktam.


Számunkra optimális megoldásokkal is lehet időt beosztani.


Mivel csak a munkának volt fixálva a start és vége, az köré alakítottam a többi dolgot, melyek ideje, elosztása tőlem függ.

2022. okt. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!