Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Félek hogy nem vagyok elég jó...

Félek hogy nem vagyok elég jó a páromnak, bizonytalan vagyok, önértékelési problémám van? Van aki keresztül ment már hasonlón?

Figyelt kérdés

Fiúk, lányok.

Fél éve együtt vagyok egy sráccal aki azért na nem néz ki rosszul és a sors úgy hozta hogy már lassan 3 hónapja együtt is élünk. Eddig teljesen magabiztosan voltam mellette viszont elkezdtek jönni a paranoiás önértékelési problémáim. Amíg még friss egy kapcsolatban általában minden jó, majd jön az hogy mindenbe bele látom azt, hogy biztos már nem szeret/biztos meg akar csalni.

Pl. Mind a ketten snapchatan napi szinten strek-elünk, ami tudom talán kicsit gyerekes, de sok barátom- ismerősöm életét tudom így követni anélkül, hogy mindennap találkoznánk. Na kapcsolatunk elején még rendszeresen megjelölt/kirakott streak-be úgymond büszke volt rám mostanában meg már semmi, ha csinál egy közös képet azt is max csak nekem küldi el. Úgy érzem mintha már nem akarná, hogy mások annyira azt lássák hogy van valakije. Persze instán van kint képe nem is egy, szóval valószínű csak bebeszélem. De egyre féltékenyebb kezdek lenni és nem érzem elég magam jónak mellé. Hozzá teszem igazából azon kívül hogy nyilván már összeszoktunk kicsit, nem lehet okom panaszra mellette. Félek hogy ezzel fogom elbaszni a kapcsolatunkat. Magamba próbáljam meg rendezni, forduljak szakemberhez vagy jobb ha megrobalom ezt vele megbeszélni?

22L



2022. nov. 12. 22:14
 1/7 Noren1989 ***** válasza:
33%
Van kezelőorvosod, amúgy?
2022. nov. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha lenne nem ide írnék. De sajnos lassan azt érzem, hogy szükségem lenne rá. Volt hogy csak láttam hogy írt neki valami és azt hittem azért nem ír vissza mert nem akarja hogy lássam....(közbe meg csak már nem volt kedve, mert másnap úgy írt vissza neki, hogy pont ott voltam) Na és nekem a gyomrom a torkomban, a pulzusom az egekben és kb 1 óra ha aludtam akkor éjszaka. (Persze neki nem hisztizek/féltékenykedek mert tudom hogy hülyeség, de valahogy mégse vagyok képes elengedni ezeket a gondolatokat)
2022. nov. 12. 22:23
 3/7 A kérdező kommentje:
Valaki* bocsánat
2022. nov. 12. 22:24
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Semmi szükséged orvosra, önértékelési problémára nem hat gyógyszer, arra csak önismereti munka hat, az meg legjobban önismereti terápiákon jön, pl. pszichoterápia. Azt papíron ugyan megfelelő képzettség birtokában orvos is (pszichiáter) csinálhatja, de a gyakorlatban ezerből egy, aki tisztességes pszichoterápiát tart, a legtöbb csak felír valami szert, ami elnyomja a problémát. Úgyhogy jobb választás a pszichológus, még azok közül se könnyű megtalálni a megfelelőt.

Már csak azért is érdemes belevágni, mert ez addig mételyezi a kapcsolataidat és a hétköznapjaidat, amíg nem jársz a végére, s csak egyre durvul majd. Most tök időben vagy, van, akinek a negyvenes éveiben jön meg az esze, hogy feldolgozza a gyerekkori blokkjait.

2022. nov. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
74%

Ennyi idősen ugyanebben a cipőben jártam, átérzem. Az önértékelési problémád mellett ugyanakkor simán benne van a pakliban, hogy nem a megfelelő ember mellett vagy.


Az idő is segít, az önfejlesztésre pedig szerintem úgy tudnál a legnagyobb energiát fektetni, ha egy ideig egyedül lennél...szerintem.


31/N

2022. nov. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Statisztikailag szakítani fogtok max 3-4 éven belül. Ha felcsináltatod magad akkor ez kitolható.


Az önbizalom olyan dolog h magaddal kell foglalkozni és akkor leszel több és többnek is fogsz látszani.


A snapchat egy felszínes dolog lehet. Elidegenít. Lehet h mindent fogsz tudni a másikról csak amikor találkoztok már azt se fogod tudni hogy szólítsd meg v h mit mondj neki.

2022. nov. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon gyerekes vagy még ezzel az insta meg snapchat dologgal.

Ideje lenni ennyi idősen felnőni.

2022. nov. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!