Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit jelent szamotokra kemenyne...

Mit jelent szamotokra kemenynek lenni?

Figyelt kérdés
Mibaz a tudas kepesseg stb amivel mondjuk kituntok a tobbiek kozul? Mia kemenykedes es kibazvaki tenyleg az?
2022. nov. 13. 21:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Alkotás, sok mindenhez értek, több művészettől egészen a szerelés-barkácsolásig.

Egy bölcs ember mondta: az intelligencia az, amit a "szegény" ember nem engedhet meg magának. Nagyon igaz.


Számtalan olyan helyzet volt, ahol a feszengő, beszólogató utca embere vulgárisan viselkedett/beszélt, majd olyan választ kapott, ami porba taposta az illetőt, az arra járók meg jót nevettek.


Embereket nagyon jól kezelem, főleg személyesen és pár másodperc alatt a személyisége gyengéjét is megtalálom.

Anno ösztönös volt, mára tudatos.


Sportolok is, jók az ösztönös reflexeim is. Számtalan balesetet úsztam meg, ahol mások figyelmetlen, óvatlan dolgait koorigáltam ki.

Bicózástól a vezetésig.


Felesleges keménykedni. Az önismeret és képességek többet érnek. A maguk módján adott helyzetekben pedig úgyis megmutatkoznak minden felvágás nélkül szolidan.


Pl már pár másodpercből látni ki az, aki rutinos rajzoló vagy rendszeresen használ egy csavarhúzót, fúrót... Stb.


Régen tiniként simán neki mentem lendülettel az idősebb kötekedőknek gondot okozva, ahogy nőttem és fejlődtem, ezt hátra hagytam. Csak önvédelem vagy más védelme kivétel.


Szerencsére ritka szituáció az utóbbi.


Ui.: máskor ügyelj arra, ha már publikusan teszel ki kérdést, tiszteld meg önmagad és másokat, hogy rendesen írsz.

2022. nov. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A magam keménységét abban látom, hogy ha valamiről van egy bevált, jó véleményem, akkor abból nehezen engedek.

Ugyanakkor (és ez szerintem nagyon jó), ha valaki szép érvekkel elmagyarázza, hogy miért tévedek, akkor ha nem is azonnal, de később elgondolkozom a nézete felett és ha az számomra meggyőző, akkor megváltoztatom a saját véleményem az övé szerint.

Ugyancsak nem szégyellek elnézést, bocsánatot kérni ÉS A MÁSIKNAK ADNI IGAZAT, ha valaki másként (bántónak, kellemetlennek, tévesnek) értelmezte valamelyik cselekedetem, kijelentésem (írásban, szóban). Ezt már párszor megtettem itt, a GyIK-en is.

2022. nov. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!