Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Honnan tudhatom, mikor vagyok...

Honnan tudhatom, mikor vagyok önazonos, és miként válhatok azzá?

Figyelt kérdés
Tapasztaltabbak javasolják célszerű önazonosnak lenni az életben. Honnan tudhatom hogy az adott helyzetben az vagyok-e, vagy a családból örökölt minták nyilvánulnak meg a viselkedésemben? Lehet tudat alatt raktározódtak el dolgok, és nem tudom őket egymástól megkülönböztetni hogy melyik az anyám/apám mintája, és melyik a tényleges énem. Lehet hogy csak azért is a szülők mintájával ellentétesen viselkedem, reagálok. Ami lehet a társadalom által mutatott minta. Vagy máshonnan vett. Olyankor se gondolom hogy önazonos lennék. Miként tudhatom meg, mi a tényleges ÉNem, hogy viselkedhetek tényleg úgy ahogy a legbelsőbb énem akar?

2022. nov. 26. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Az önazonosság egy mítosz. Nincsen egy előre meghatározott "tényleges éned". Hozd ki magadból a legjobbat minden téren.
2022. nov. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem, hogy a te olvasatodbam mit jelent az önazonosság. Ab ovo annak születsz, hiszen te vagy X Y, és belőled csak egy van. Persze ha valaki segget csinál a szájából,(vagy netalán színész :D) akkor elveszítheti az önazonosságát, ezt legfeljebb a hazugságai beismerése és tisztázása útján nyerheti vissza, már ha van benne annyi gerinc, és tud még tükörbe nézni.
2022. nov. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Pl rendszeres meditációs gyakorlás eredményeképp...
2022. nov. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy önazonos, idővel belefáradsz, és kellemetlen lesz.
2022. nov. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#2, 4: Van az a felfogás hogy lépj ki a komfortzónádból. Én is szoktam, viszont pl. ilyenkor, ezalatt aligha leszünk önazonosak. Ha ezt több tevékenységgel, hosszabb időn keresztül tesszük (arra alapozva hogy ne adjuk fel az első nehézség, fáradtság tapasztalásakor), akkor jelentős változásokon mehetünk keresztül. Akár a viselkedésünkben, személyiségünkben is. Mi az a határ, ami még én vagyok, ami ,,önazonosnak" számít, és mi az ami már totál más, nem én vagyok?
2022. nov. 27. 16:22
 6/6 anonim ***** válasza:

(4) Egyrészt sosem tudunk 100%-ig "önazonosak" lenni, mivel a legtöbb megnyilvánulásunk tanult. Szülők, kultúra, ideológiák, örökletes tulajdonságok stb. hatnak ránk. Ezeket nehezen lehet lehántani. De nem is feltétlenül kell.

Másrészt nem tudunk más emberré válni, és teljesen elveszíteni egyéniségünket, mert szabad akaratunkból fakadóan a döntéseink személyesek. Az embernek van egy legbelső magva, a lelke, ami egyedivé teszi. Persze meg tudunk változni, de ha én elkezdem utánozni pl. Ed Sheerant, abban fogunk különbözni, hogy ő nem akar más lenni, én pedig igen. Szerintem ha valaki más, mint "amilyen", de nem érzi magát a helyén, akkor az az útkereső önmaga. Jó esetben tovább tud lépni.

" Miként tudhatom meg, mi a tényleges ÉNem, hogy viselkedhetek tényleg úgy ahogy a legbelsőbb énem akar?"

"Gnothi seauton" Nagyon ősi probléma, ezért temérdek könyvet írtak már a témában.

Szerintem az ember legbelseje a szeretetre éhezik. Talán azt kéne megkérdezni, hogy mi a feladatunk, hogyan tudjuk szolgálni a nagyobb jót, Istent, és akkor az identitásunkat is kibontakozni hagyjuk.

2022. dec. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!