Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Léteznek valós jó dolgok az...

Léteznek valós jó dolgok az életben, vagy minden jónak tűnő dolog csak egy édes illúzió?

Figyelt kérdés
Nekem sajna az a tapasztalatom, hogy ami gyanúsan jó, az csak egy illúzió, és nem is tart örökké. Egyszerűen fel nem tudom fogni azt se, hogy mit jelent a "boldogságban élni" kifejezés. Szerintem ilyen egyszerűen nem létezik! Azok a pillanatnyi boldogságok, amiket az édes illúziók adnak, azok meg csak rontják a helyzetet, mikor véget érnek. Sokkal rosszabb utána, mintha eleve nem is lett volna.

2022. nov. 27. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom, hogy mennyire szeretnél elmerülni a filozófiai mélységekben, de ennyi erővel akár maga az élet is illúzió.
2022. nov. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Ha a véget érésüket nem tekinted veszteségnek, a pillanatnyi boldogságok ajándékká válnak.

Ne kötődj, ne ragadzkodj a pillanatnyi boldogsághoz, csak örülj neki amíg tart.

2022. nov. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Helyzetfüggő (miről van szó) és emberfüggő (egyik ember másképp látja ugyanazt, mint a másik).
2022. nov. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
19%
Az Istennel való kapcsolat és ennek öröme nem múlandó.
2022. nov. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Semmi sem tart örökké, sem az öröm, sem a fájdalom.
2022. nov. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Annak rosszabb a jó után, akinek élete nincsen helyén, nem építette fel.


S akármilyen jó is lesz, mindig lesznek akadályok, dolgok, melyek megoldása a mi feladatunk.


Az élet pedig alapon erről szól, küzdelem.


Nézd a természetet.


Mi emberek gondoljuk túl a dolgokat, viszont a gondolataink, tudatunk által emelkedünk ki a természetből és embertársaink közül is.


Rajtad áll.

Te tested, te elméd, te érzéseid, hát irányítsd!


Sokakban csak az ösztönös önfenntartás és formái vannak jelen.


+tudd: egy negatív impulzus, történés stb lenullázódásához 7-12pozitív impulzus kell.

(általános felmérés, valakinek több, valakinek kevesebb, egyén függő)


Gondolkodhatsz a kiírt dolgokon, ám kapjon fókuszt az életed és fejlődj! 😊

2022. nov. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
igen, a csoki
2022. nov. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!