Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mindig mástól függ a boldogsag...

Mindig mástól függ a boldogsagom. Állandóan ismerkedek,mert nem bírom a magányt. Hogy lehet ezt bírni?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok még,egy hosszabb kapcsolatom volt,ami 2 évig tartott.

Miután vége lett egyszerűen nem bírtam egyedül maradni

Mindenféle ismerkedos oldalakon beszélgettem,találkoztam másokkal

Volt,akivel úgy tűnt komoly lesz,aztán valahogy meg sem o volt az igazi.

Egy év alatt nagyjából 5 fiúval ismerkedtem és találkoztam.

Abból egy nagyon megfogott,de csak kihasznált érzelmileg,és minden más egyéb módon.

A legutóbbi pedig elhitette hogy erdeklem,de közben teljesen ellentétesen viselkedett.

Az a baj,5bol 3mal le is feküdtem.

Hiba volt mindegyik.

Az,aki nem mellesleg manipulált hónapokig,azzal többször is.

Én meg is kedveltem,de aztán kiderült róla elég sokminden.

Egyszerűen már meguntam az egészet.

Mindig minden férfiban(inkább fiuban.eros jelző a férfi szó)csalódok.

Annyira erzelemmentes a világ,én pedig annyira elrontottam.

Az egészet.

Keresem a szerelmet megállás nelkul,és folyamatosan csak kihasználnak.

Lehuznak.

Az önbizalmam egyenlő a nullával,de ebben én is tudom hogy hibás vagyok mert nem bírok egyedül lenni.

Nem bírok csak úgy lenni.

Nem bírom a magányos estéket

Kell hogy valaki lekosse a vihart ami a lelkemnek van,hogy ne agyaljal annyit mennyi mindennel vagyok elégedetlen.

Nehéz körülmények,rossz családi környezet,mentális betegségek,rossz mult,bántalmazó család.

Keresem a támaszt,de közben magamat sem értékelem és szeretem igazán.

Hogy tudnék megbékélni magammal?megszeretni magam,és végre nem mástól fuggni? 22/L

Hiába kezdek bele hobbikba,semmi nem köt le.

Zenét tanultam anno,de eltűnt a motiváció.

Ebben a mostani világban meg örülök ha megtudok élni.

Külföld is szóba jött.

De ott még maganyosabb leszek.


2022. nov. 30. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha pasi lennél azt mondanám, minden oké, zajlik az élet: próbálkozol, de még nem jött el az igazi. ...de miért ne gondolhatnád te is így, nőként? Ne úgy állj hozzá, hogy biztos a következő lesz az igazi, mert akkor csalódni fogsz. 22 évesen még semmivel nem késtél el. Vedd úgy, hogy ez még csak a teszt időszak. Szakítás után sem kell görcsösen új kapcsolatot keresni. Találkozz inkább a barátaiddal, menj el velük szórakozni. Aztán majd a többi jön magától. Nem kell erőltetni.
2022. nov. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kedves, kérdező!

Mindenképpen fejben kell rendbetenni magad. Megtanulni egész embernek lenni egyedül s boldognak lenni.


Nem egyszerű, ám nem lehetetlen.


Egyet jegyezz meg:

Ne más oldja fel a belső problémáidat, ezesetben párkapcsolat.

Mert az csak ideiglenes és Felületes kezelése a gondjaidnak.


Ez pedig kihat a kapcsolataidra, legyen szó baráttól egészen a párodig.


A személyiség és belső problémái kiülnek a külsődre, kommunikációdra.


Aki picit is ért mindehhez, nos, pár másodperc alatt rájön, kb mikkel küzdez/küzdöttél mélyen.


S ez nem vonzó az emberek számára, főleg, akik normálisak vagy rendbetették életüket.


Olyan kapcsolatok, ahol a bánat a közös pont, tényező egy kapcsolatban az toxikus, egymást húzzák mélyebbre és sok konfliktus is kialakul ilyen eseteknél.


Stb.


Az élet alapon egy küzdelem, nem poén bővíteni a problémákat, főleg nem problémás személlyel, aki melletted lenne.


Elmélkedj, érezz rá dolgokra, fedezd fel önmagad, értékeld jobban a kisebb dolgokat, magadban is!

Fedezd fel előnyeid, hátrányaid, mikhez értésed, netán tehetséged, mikhez van érzéked, jó és rossz tulajdonságaid/dolgaid.


Mindezeket pedig rendezd.

Előnyös s jó dolgaidat tartsd meg, fejleszd, amik nem jók azokat pedig próbáld fejleszteni, megoldani, ha olyan dolog akkor pedig elfogadni és úgy beleépíteni mindennapjaidba, hogy ne akadályozzanak.


Tegyél fel kérdéseket magadnak, kérdőjelezz meg dolgokat.

Miért nem megy pl a hobbi?

Erre kapot válaszodat is kérdőjelezd meg s így tovább áss mélyre.


Ha saját érzelmeid zavarnak a logikában, nem megy ez a leásás, akkor kérj segítséget.

Nem szégyen.


Sokan jártunk, sokan járnak pszichológushoz.


Sikeres, értelmiségiek is.


Nem azért mert buták vagy gyengék, csak maguknak nem tudják külső szemlélőként feltenni ezeket a szükséges kérdéseket.


A magányosabb lelkeknek pedig még fix társalgás is, ahol nem magukban tartják a gondjaikat halmozva.


Ha bármiben tudok segíteni, írj nyugodtan privit.


Bőven időben vagy.


Ha belegondolsz, fele gyerekkorodat úgy éled le, nem emlékszel dolgokra ((0-6)

Sulis dolgok maradnak meg jobban, ott is az idősebb éned.


0-tól a sulik kijárásáig inaktív úgymond az ember,

emellett önmagát keresi, fedezi fel.

A nem megfelelő környezet pedig hátráltatja az önismeretben az embert, mert elvonja a környezete a figyelmét önmagáról, előnyeinek felfedezéséről.


Rengetegen vannak így.


20 éves koruk körül kezdenek kibontakozni a gondok igazán, pl "ki vagyok én igazából?"

"mit csináljak?","hogyan csináljam?"


Stb.


Épp ezért is tolódik ki sokaknál a személyiségformálódás átlag 25éves korig.


Szóval nyugi, menni fog minden, csak ne hagyd magad padlóra kerülni!


S merj segítséget kérni.

Ez már jó kezdet, hogy mersz írni, picit kiadva magadból.


A részleteket és igaz javulást nem itt fogod elérni kommentben.


Önmagában az írás kevés is.


A kommunikáció 3 részből áll:

Verbális, vokális és nonverbális kommunikáció.


Szükséged lenne mindenképpen személyes beszélgetésre találkozó keretében.

Főleg, ha problémáid egyike a magány.


Ha közelben laksz még el is kísérlek szakihoz, ha úgy könnyebb, csak haladj előre.


Kitartás, menni fog!


Ha gondolod még könyvet is javaslok önismerettel kapcsolatban. (már ha szeretsz olvasni).


Az egyedüllétnek is, mint minden másnak vannak előnyei és hátrányai, még amiket imádunk is. Érdemes megtanulni az előnyeit és értékelni azt is.

^^


30N

2022. dec. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ui.: valószínű azért csalódsz a pasikban, mert a magány és fájdalmaid miatt nem tudsz tisztán látni. Amolyan menekülés a kapcsolatba.


Nem biztos, hogy manipulálni akart, hanem a te érzéseid sodorták az eseményeket ő pedig belement "miért ne?" alapon.


+sokan nem gondolnak bele mit okoznak ezzel a másikban.

Nem látják vagy gondolkodnak el azon, hogy neked problémáid vannak és nemet kell mondaniuk.


Sok felnőtt se képes erre, nemhogy fiatalabb.


Biztos rossz volt s emlékeidben azok, ám most ne feledd:


Jelenben élsz és van jövőd!


Alapozd meg mindezt egy szellemi javulással, fejlődéssel!


Tanulság: rendbeteszed magad és jobban fogsz tudni figyelni, választani + a helyretett éned nyitottabb lesz, így több lehetőséged nyílik meg.

Ismerkedésben, párkapcsolatban is.

2022. dec. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Kell hogy valaki lekosse a vihart ami a lelkemnek van,hogy ne agyaljal annyit mennyi mindennel vagyok elégedetlen."


Nyugodtan agyalj ezeken. Ha tudod, mi a bajod, könnyebben segíthetsz rajta. A múlttal ne foglalkozz. Mit szeretnél most? Mi kell hozzá? Hogy tudod elérni? Tervezd meg lépésről lépésre, és kezdd el megvalósítani.

2022. dec. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!