Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Elkéstem volna az életemmel?...

Elkéstem volna az életemmel? (többi lent)

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, főként tanácsokat szeretnék a tőlem idősebbektől/tapasztaltabbaktól kérni, esetleg olyantól, aki járt hasonló cipőben.

2 évvel ezelőtt elkezdtem egy szakgimnáziumot, idén kezdtem a 3. évemet, van hátra még 3, mivel technikum és angol nyelvi előkészítő(5+1 év). Én az elején is eléggé megrettentem ez a 6 év szakgimi hallatán, tudtam, hogy később még ebből gondom lesz, ismervén magamat, hogy sosem szerettem iskolába járni, tanulni.

Most így körülbelül félidőnél számomra 2 óriási problémába ütköztem, elsősorban, hogy turisztika szakon vagyok, stewardess szerettem volna lenni, de teljesen elment a kedvem. Ennek hátterében főként édesanyám áll, akinek sosem voltam elég, nem felelt meg neki amit nyújtottam. Első 2 évben 4-5 voltam minden tantárgyból, ami szerintem 9-10.ben egészen jó teljesítmény, angolból középfokú nyelvvizsgát tettem. De neki nem tetszett, hogy egyetlen tantárgyból (nevezetesen töriből) csak 3-as sikerült. Most elköltözünk messze az iskolámtól, napi 2-2 órát utazok oda-vissza, így a jegyeim látványosan romlottak, de még így is 3-4 vagyok mindenből, ennél rosszabb jegyem nincsen. Tudom, hogy csak jót akar, de a lelket is kiszekálja belőlem emiatt, miközben számtalanszor igyekeztem megértetni vele a helyzetemet.

Ott tartok, hogy teljesen megbántam, hogy erre a szakra jöttem, nem is akarok már ebben dologzni, hisz elment tőle a kedvem, számomra nem ér ennyi "szenvedést". Ott akarom hagyni az iskolát, ugyanakkor ilyenkor ütközöm abba a problémába, hogy mit kezdjek ugyan egy 8 általánossal, meg egy középfokú angollal? Közben, félek, hogy elvesztegetem az időmet, ha befejezem ezt az iskolát, mert úgysem akarok már ebben dolgozni, teljesen megutáltam, és eddig is a fejemben volt az a rendkívül nyomasztó gondolat, hogy 20 és fél éves leszek mire kijövök a suliból. Legnagyobb félelmeim egyike, hogy elvesztegetem az éveimet és nem tudok majd mihez kezdeni az életemben.

Remélem tud valaki valamilyen hasznos tanácsot adni, hogy ugyan mit tegyek, sajnos a szüleimre ilyen kérdésekben nem számíthatok.


2022. dec. 12. 19:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Most már végezd el. Utána főiskola, vagy egyetem. Meglásd, hasznát veszed a szakodnak és a nyelvnek is.
2022. dec. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"elvesztegetem az éveimet és nem tudok majd mihez kezdeni az életemben"


A tanulással töltött idő nem elvesztegetett, és a tudásod és a végzettséged fog majd segíteni neked az életedben.

2022. dec. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szia! szerintem próbáld átgondolni magadban, egyedül, anyukád beleszólása nélkül, hogy milyen munkát tudnál elképzelni magadnak, most hogy a stewardesst már nem szeretnéd.

Elsősorban az alapján gondold végig, amit eddig tudsz magadról.

Nem vagy tanulós, rendben.

De szereted es jó vagy nyelvekben.

Ahogy kivettem szeretnél egy stabil munkát és munkahelyet, és olyan végzettséget amire mindig szükség van. Nem szeretnél kockázatot vállalni.

Lehet hogy a jó fizetés is fontos, ezt csak azért gondolom, mert turisztikára jársz, de a stewardess volt a cél, pincérnő helyett mondjuk.


EGY NAGYON FONTOS: 17 évesen nagyon kevés embernek van teljesen elcseszve az élete, nem igaz hogy senkinek, nagyon szegény gyerekeknek, bántalmazottaknak, fogyatékosoknak, de nekik is csak a mi szemünkben. A velük foglalkozó embereknek is tanítják hogy ha egy nagyon szegény roma lány 14 évesen férjhez megy, és szül, az neki lehet hogy boldogság.

Én 22 éves vagyok, rendes gimnáziumba jártam, minden osztálytársamnak van diplomája, és én harmadjára váltok szakot, egy évem van meg a mostamiból, nem szocializálódom, a szüleim nyakán ülök,.és antidepresszánst szedek. Én is azt gondolom hogy el van cseszve az életem, másokhoz képest.


Gondold át azt is, esetleg kérdezd meg tőle, hogy mitől lenne anyukád nyugodt, és mi az kifejezetten ami nyugtalanítja a helyzetedben. ("fél hogy úgy jársz mint ő", azt gondolja hogy a jó jegy elengedhetetlen, bármilyen sikerhez?)


Gondold át hogy turisztika szakkal mit lehet még csinálni.

Ha találsz valamit ami tetszik, akkor végezd el a sulit. De ezt hosszabban kell átgondolni.Ne vágd rá rögtön hogy nem.


Ha mégse találnál, gondold át, hogy akkor mi más, és elérhető cél. Főiskolán esetleg gyakorlatiasabb szak. Egy rendes gimnáziumi érettségit otthoni felkészüléssel se lehetetlen megcsinálni.

Vagy gyakorlatias okj.


+1 Az angollal mindenképp haladj tovább! Járj szakkörre, keress a neten anyagokat, vegyél ki a könyvtárból gyakorlókönyvet! Egy angol felsőfokú nagyon sokat ér!

2022. dec. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!