Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, ha rettegek az...

Mit tegyek, ha rettegek az élettől, mert nem tudok beilleszkedni/alkalmazkodni egy adott közösséghez?

Figyelt kérdés

Tényleg nem tudok idomulni az iskolában senkihez,pláne osztályközösséghez nem.

Emiatt rengeteg sult megjártam már,ált.iskolában is meg most is,de nem tudom miért vagyok ilyen.

Nagyon idegesít,hogy mindenhol kiutálnak.Tudom bennem vana hiba,de nem azért,mert máskat bántok vagy ilyesmi,egyszerűen csak antiszociális vagyok,alkalmatlan vagyok közösségebn létezni.Nem tudom,hogy így hogyan fogok munkahelyen dolgozni.


2008. dec. 27. 01:04
1 2
 1/17 anonim válasza:
83%
Ha egyszerűen antiszociális vagy,akkor nem benned van a hiba...Másoknak el kell fogadni az ilyen embereket.Nem gáz ha nincsenek barátaid,vannak emberek akik csak elvannak magukban.De ha nincs életkedved akkor csak próbálj kikapcsolni,engedd el magad,csinálj valami olyat amit szeretsz.
2008. dec. 27. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Szia! Ne vedd kérlek sértésnek -segiteni szeretnék- keres fel kérlek egy pszichologost, mert igen is be kell tudni egy adott közösségbe illeszkedni, fel kell venni "bizonyos normákat", az együtéléshez. Nem kell a másikhoz tulságosan közelkerülni, elég ha van egy-két kedves szavad, hidd el ha jó a közzöség, elfogadnak tégedet olyanak amilyen vagy. De ehez neked is tenned kell, neked is áldozni kell. Amolyan adok-kapok játék. sok sikert az életben, és ne keseredj el!!
2008. dec. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%

Tovább kellene keresned olyan iskolát,ahol jól érzed magad.Esetleg magántanuló lehetnél.Nem értem,mihez kellene alkakmazkodnod,ha nincs kedved?Bemész ,leülsz.Én ezt csináltam .Gimiben nekem se volt az osztályban egyetlenegy barátnőm se,sőt általánban kinevettek,kiközösítettek(nem voltam "menő").Nemrég volt osztálytalálkozó(az elsőre nem hívtak meg),hát elég siralmasak a lányok,rájöttem nem is bennem volt a hiba...jah,most már más a helyzet,most már "kellenék",mert velük ellentétben vittem valamire,de most már picit se izgatnak...

A munkában meg nem biztos,hogy hátrány,hatékonyabb lehetsz,mint sok ember,aki csak teaháznak nézi a munkahelyét.Olyan szakmát keress,ahol egyedül is tudsz dolgozni!

2008. dec. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

De azt még mindig nem tudtam meg hogy milyen szakmát válasszak,ha szertek egyedül lenni.Esetleg tudnátok mondani konkrétumot is?

2008. dec. 27. 19:06
 5/17 anonim ***** válasza:

Mihez értesz? Milyen képességeid vannak, és mi érdekel?

Egyáltalán: fiú, lány, életkor...

2008. dec. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Lány vagyok 16 éves.
2008. dec. 28. 18:55
 7/17 anonim ***** válasza:

Semmi esetre sem kell olyan szakmát választanod, ahol egyedűl kell dolgoznod.

Ne félj elmenni egy nevelési tanácsadóba, ahol a pszichológusok fognak tudni rajtad segíteni, hogy megtaláld a helyed a világban. Ingyen van csak be kell kopogtatnod vagy telefonon kérj időpontot.

2008. dec. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ha van kézügyességed,bármelyik művészeti szak(Pl:fazekas,textiltervező,szabó),laboraszisztens,lektor,könyvelő,villamosmérnök,agrármérnök,rendszergazda.Rengeteg szakma van,ahol nem kell sok emberhez igazodni,felesleges azért nevelési tanácsadóba rohangálni,meg pszhihóhoz,mert akkor érzed jól magad,ha nem kell alkalmazkodnod másokhoz.Arra kell figyelned,hogy másokat ne bánts meg a későbbiekben(Pl nem megyek dolgozni,mert ott sokan vannak,aztán éldegélsz anyuka nyakán)Igenis élhetsz úgy ahogy akarsz,azt kell megtalálnod mi az ami érdekel+sikeres vagy benne.Én pénzügyi területen dolgozom,természetesen emberekkel is kapcsolatba kerülök ezáltal,de ez szigorúan szakmai.Nincs jópofi,mindenki egy ügy(fél),aztán ennyi.Harmadik voltam.

Egyébként ne félj,még rengeteget fogsz változni,lesznek majd olyan emberek akikkel majd szót értesz!Tudnám ajánlani a sportot is,remek barátságok szövődhetnek(én lovagolok)

2008. dec. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Gyanakszom inkább szülőknek kellene pszichológus,hogy a lányuk ilyen problémákkal küzd!Családban van olyan felnőtt,akivel meg tudod beszélni a problémáidat,meghallgat,tanácsot tud adni?
2008. dec. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok!Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Sajnos senkivel nem tudom megbeszélni a problémáimat,mert nincsenek barátaim,se rokonaim,a szüleim pedig nem foglalkoznak velem,teljesen közönyösek velem, vagy ellenségesek.

Ez azóta van amióta élek,de az is biztos hogy ők nem valók szülőknek,mert egy szülőnek segítenie kéne,nem pedig nézni a gyereke szenvedését.

2008. dec. 29. 11:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!