Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért érintenek érzékenyen...

Miért érintenek érzékenyen bizonyos beszólások?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok. Gyerekként/tiniként azt gondoltam majd felnőttként tudom ezt majd kezelni.

A lényeg, hogy valaki olyat mond, akkor napokig vagy akár évekig bennem marad és csak emésztem magam. Teszem fel a pénztáros erélyesebben szól, vagy számonkér bunkón az orvos, hogy miért nincs nálam valami amit elvileg magammal kellett volna vinnem az önbizalmam a béka sgge alá kerül. Vagy valaki szimplán beszól, hogy ma ronda a hajam, vagy ehhez nem értek stb. Tudom nem kéne felvennem, meg nem is kéne foglalkoznom vele...de idegesít és nem tudom milyen úton induljak el a megoldás felé.


2023. jan. 23. 14:08
 1/3 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Én is hasonló problémával küzdöttem 29 éves koromig. Aztán elkezdtem ezen tudatosan dolgozni. Amikor eszembe jutott egy bizonyos beszólás, ami rosszul esett vagy fájt, akkor gyorsan másra tereltem a gondolataimat. Elég bagatellnek hangzik, de nálam bevált. Persze néha a mai napig előfordul, hogy rosszul esik ha valaki bántón szól hozzám, de már nem rágódom rajta hosszú napokon vagy akár heteken át. Nem vagyok híve az önfejlesztő könyveknek, így ilyeneken nem is ajánlok Neked - hisz magam sem olvasok ilyesmit - de ez tényleg fejben dől el.


"beszól, hogy ma ronda a hajam" -> Neked tetszik úgy a hajad? Az a lényeg, más véleménye nem számít.

"vagy ehhez nem értek stb." -> Ahhoz a dologhoz nem értesz, de máshoz igen.

Próbáld így nézni ezeket a helyzeteket.

2023. jan. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ugyanez vagyok csak en még tini, remelem kinovom amugy ez az erzekenyseg miatt van.
2023. jan. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
irigyek. nem kell foglalkozni velük.
ápr. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!