Egy őszinte fiú kérdése:

Rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

Nemrégiben a barátnőm örökölt egy autót az apukájától ,(szegény elhunyt).Tudom ,hogy nagy szüksége van egy autóra mert gyerekek is vannak.Szégyellem magam,de legbelül irigykedek rà,vagyis az autójára ,mert szó szerint az álomautómat örökölte meg(Márka,típus ,még a szín is)

Félek ,hogy ez megmérgezi a kapcsolatunkat.Neki nem merek erről beszélni.Rossz vagyok? :(



2023. márc. 8. 07:26
 1/7 anonim válasza:
100%
Nem vagy rossz, de fejleszd a személyiséged
2023. márc. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

Nem vagy rossz ember azért, mert érzel valamilyen irigységet a barátnőd autójának kapcsán. Az ilyen érzelmek természetesek lehetnek, és az emberi természet részét képezik. Azonban fontos, hogy megértsd, hogy a barátnődnek szüksége van az autóra, míg neked nincs rá szükséged, így nincs semmi értelme az irigységre.


Ha az érzéseid megzavarják a kapcsolatotokat, akkor érdemes beszélned erről a barátnőddel. Nyugodtan elmondhatod neki az érzéseidet, de fontos, hogy ne hozd fel úgy, mintha neki nem lenne szüksége az autóra, vagy mintha a te irigységed fontosabb lenne, mint a szükségletei. Ha őszinte vagy, és megértő, akkor valószínűleg együtt tudtok dolgozni azon, hogy ezt az érzést leküzdjétek, és a kapcsolatotok továbbra is erős maradjon.

2023. márc. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,és megfogadom a tanácsokat.
2023. márc. 8. 11:40
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Igen rossz vagy. Nem is rossz, legalja.

Annyit tudok mentsegedre felhozni hogy a magyar tarsadalom 90+%-a is ugyanilyen tetu mint te.

2023. márc. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Furcsa, hogy egy autóra ennyire lehet vágyni. Inkább sznob vagy, ha a márka ennyire érdekel. Engedd el ezt, neked is lehet még autód, ha annyira akarod, de arra is gondolj, mennyi baleset lehet vele az utakon, én nem is szeretek autóba ülni - már úgy értem, ha más vinne - inkább választom a vonatot. A gondolkodásmódodat kellene fejleszteni, azon változtatni.
2023. márc. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy rossz ember. Az irigység csak egy érzelem. Nem tehetsz róla.
2023. márc. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szeretném megosztani veletek a tapasztalataimat,érzéseimet azóta(ha valaki még visszatér ide és érdekli).

Sokat változott ez a dolog bennem azóta.Mondhatni eltűnt.Próbálom fejleszteni a jellemem,ahogy tanácsolta itt valaki.És már tudom ,hogy ez csak egy autó.Igazából egy szavam sem lehet, a párom teljesen megosztja velem ezt is ,mint mindenét.Visszagondolva már gyerekesnek érzem ezt a kérdést,de örülök,hogy a helyére kerültek bennem a dolgok.Utólag is köszönöm a tanácsokat és a válaszokat mindenkitől :)

2023. ápr. 13. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!