Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Sorozatgyilkos leszek?

Sorozatgyilkos leszek?

Figyelt kérdés

Adott a sz.r gyerekkor, traumatikus események sorozatával, sz.r szülők stb. plusz az életben történt csalódások... Hogy is mondjam. Alapjában véve én mindig jó emberként tekintettem magamra, de semmiképp sem rosszként, nyilván meg vannak a hibáim de... Amikor még egészen fiatal voltam életvidám gyerek voltam aztán az idővel egyre sötétebb lett a személyiségem. Mindenkivel normális vagyok aki velem is az, de ezt csak egy álarcnak érzem. Igazából senki sem érdekel. De a normális énem mellett mindig is bennem voltak véres gondolatok, vagy hogy hogyan gázolnám el a főnököm mikor kilép a munkahelyről, hogyan vág ketté a lift valakit éppen, és hasonlók. Emellett nagyon érdekeltek mindig is a bűnügyi témák, különösképpen a sorozatgyilkosok, vagy olyan filmek sorozatok amik erről szóltak, és sosem az áldozatokat sajnáltam ezekben, hanem a gyilkossal azonosultam. Például ha rajongója nem is vagyok, de rendkívül érdekesnek találom Yoon Young Chul ténykedéseit. Normál esetben ha az ember ilyeneket olvas nem az áldozatokat kellene sajnálni? Nem pedig a gyilkossal szimpatizálni... Nem vagyok egy szadista ember, legalábbis állatot biztos sosem tudnék bántani, meg gyereket sem. De ettől független néha elképzelem milyen lehet valaki után osonni az elhagyatott földúton, majd hirtelen előrohanni a semmiből, és...... Szóval alapjáraton normális vagyok, de néha néha felszínre tör ez az énem, és minél több rossz ér az életben annál dominánsabb. És a legutóbb már olyan dolgokon gondolkoztam amiket le sem merek írni, és ha elvesztem az önkontrollt akkor ki tudja mire lennék képes. És pont néztem egy dokut valami sorozatgyilkosságról, és ott is pont ez a dolog jelent meg, hogy ez jellemző a sorozatgyilkosokra, hogy van egy teljesen átlagos normális énjük, és van egy ami, hát nem az!! És kicsit para, mert azért nem egészen így képzeltem eddig a dolgokat.

Vélemény?


2023. márc. 30. 09:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Nem leszel az.
2023. márc. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
57%

Nem, nem vagy alapjáraton normális, de ez kevés emberről mondható el.


Most voltak valamilyen szülők, valamilyen traumák, de a jelenlegi életedről ki dönt? Ki dönti el, milyen témában merülsz el?

2023. márc. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Amikor olvastam és még ott tartottam, hogy elgázolnád a főnököd, meg egyéb véres gondolatok, arra még azt mondom, hogy ezeket okozhatják elnyomott az stressz, harag. A való életben nem biztos, hogy meg tudnád tenni, gondolni meg mindent lehet.

De amikor azt olvastam, hogy nem is az áldozatot sajnálod, hanem még a gyilkossal szimpatizálsz, azonosulsz... jó nem azt mondom, hogy el kell sírnod egy 100-as zsepit az áldozatok miatt, de hogy érted, hogy azonosulsz? Abszolút nem ítéled el a gyilkosok tettét? Tehát meg is érted miért lettek ilyenek és őket sajnálod amiért még őket ítéli el a társadalom? Vagy mire érted ezt pontosan?


Teljesen mindegy, csak annyit fűzök hozzá, hogy ha egyszer valaki a gyerekeddel csinálna ilyet, mint azok a betegek....


De ettől függetlenül még mindig nem biztos hogy gyilkos leszel, mert legalább felismerted, hogy ez nem helyes. Szerintem a tényleges gyilkosok nem. Szimplán nincs empátiád, mármint az írásod alapján.

2023. márc. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
50%

"Például ha rajongója nem is vagyok, de rendkívül érdekesnek találom Yoon Young Chul ténykedéseit. Normál esetben ha az ember ilyeneket olvas nem az áldozatokat kellene sajnálni?"

Persze, erkölcsileg így lenne helyes. Na de létezik például egy remekmű a világirodalomban, a címe Mesterségem a halál, az auuschwitzi koncentrációs tábor vezetőjének életrajza, illetve inkább fiktív életrajza. Azért remekmű, mert ahogy olvasod, egyre inkább szimpatizálsz a főhőssel, teljesen megérted a cselekedeteit, és amikor ezt realizálod magadban, akkor elkezdesz félni magadtól, hogy mégis milyen ember vagy te, hogy megérted a koncentrációs tábor létrejöttét, sőt, majdhogynem szurkolsz neki, hogy sikerüljön felépítenie.

2023. márc. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
#4: azért nálad is vannak gondok...
2023. márc. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
#5, ezt most úgy írod, hogy olvastad a könyvet?
2023. márc. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
3-as, nem, csak érdekesnek találtam pl hogy a wc papír tartóra akasztotta az áldozatok levágott fejét, hogy kicsepegjen a vér, meg hogy úgy temette el az áldozatokat szépen egymás mellé, hogy megjelölte a sírhelyeket, hogy a következőt ne ott akarja eltemetni... De amúgy nyilván nem érzem át az indítékait, de nem ítélem el, nem tudjuk mi vitte erre az útra. Ő döntése, ennyi. Az áldozatok meg rosszkor voltak rossz helyen.
2023. márc. 30. 09:51
 8/18 A kérdező kommentje:
Bárkivel megeshet, veled is, velem is.
2023. márc. 30. 09:53
 9/18 A kérdező kommentje:
Meg az is érdekes hogy mikor elmentek a lakására és a fürdőszobábam bekentek mindent azzal a cuccal ami uv fényben világít a vértől még ha le is mosták, és még a plafon is tele volt vele. Durva
2023. márc. 30. 09:55
 10/18 anonim válasza:
Ha te nem is én biztosan..a főnököm lesz az első a listán és lehet pont ma
2023. márc. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!