Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez társ vagy kapcsolatfüggőség?

Ez társ vagy kapcsolatfüggőség?

Figyelt kérdés
Nem érzem magam önbizalomhiányosnak, sőt mondhatom azt is, hogy többnyire kiegyensúlyozott vagyok. Egyszerűen csak annyi, hogy amikor kapcsolatban vagyok, szeretek másikért "élni", törődni vele, foglalkozni vele, csinálni dolgokat, amiknek én ugyanúgy örülök, mint ő, elvinni helyekre, mutatni dolgokat, együtt csinálni dolgokat, stbstb, de ezt én nem papucsságnak érzem, mert ezeket a dolgokat konkrétan én is szeretem, de egyszerűen boldoggá tesz, ha a másiknak, akit szeretek örömet tudok okozni. Viszont, ha nem vagyok párkapcsolatban, akkor nem szeretek utazni, nem szeretek kirándulni, nem szeretek olyan dolgokat csinálni, amit a másikkal igen. Ezért (is) a szakításokat nehezen viselem. Ez társfüggőség, hogy egyszerűen nem élvezem egyedül csinálni a dolgokat? Van arra mód, hogy ezt valahogy megtanuljam leküzdeni? Persze az ember legyen azon, hogy találjon társat, de vannak olyan időszakok, amikor nem tudok nyitni a következő felé. Nem unatkozom abszolút (ki az aki manapság unatkozik), nem arról van szó, de szeretném megtanulni egyedül is "élvezni" azokat a dolokat, amiket csak a partneremmel szeretek csinálni (és most nem szexről van szó).

2023. ápr. 1. 21:37
 1/2 Marton Löke válasza:

Miért kéne leküzdened? Az ember társas lény! Inkább az szokott a baj lenni, hogy csak egyedül érzi magát valaki igazán jól.

Viszont társ (valamire, utazás, sport, hobby) nem kell, hogy mindenre társ (szex, együttélés) legyen.

2023. ápr. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A bajom csak az, hogy ezeket a dolgokat én ugyanazzal az emberrel szeretném csinálni.
2023. ápr. 8. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!