Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek jó vagy rossz...

Szerintetek jó vagy rossz dolog koraérettnek lenni?

Figyelt kérdés

Sajnos én úgy érzem az vagyok.Egy részről borzalmas,mert nem találom a helyem.Másrészről jó olyan dolgokat csinálni,keresni amiket szeretnék.Itt megint csak rossz,mert minden nap látom hogy a többiek olyanok amilyenek és ez szomorúvá tesz,nem tudom miért,ki tudja,lehet hogy a lelkem mélyén én is olyan akarok lenni.Az eszem keményen ellenáll ennek,az nem akarja hogy olyanná váljak.Tudja hogy nem lennék képes rá.

Szeretnék erről a dologról többet megtudni.


2010. okt. 8. 10:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a vicces, hogy mindenki azt hiszi magáról, hogy koraérett :)
2010. okt. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretnél erről a dologról többet megtudni, akkor máris csámcsoghatsz ezen az elméleten: Az emberek nagy része koraérett, csak direkt viselkednek úgy ahogy mert különben unalmasak lennének a mindennapok.
2010. okt. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te tulságosan elzárkózol a többiektől, meg nagyon különlegesnek érzed magad. Persze nyilván aki többmindenen keresztülment, vagy úgy nevelték, hogy komolyabb legyen az lehet kicsit bölcsebb a többieknél. Nyilván azt, aki érettebb a koránál, kevésbé lehet megszívatni.
2010. okt. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal jobb dolog gyerekesnek lenni.:D
2010. okt. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az utolsóé a pont. 20 éves fejjel is néha rosszabb vagyok mint egy 15 éves gyerek. Amikor jó kedvem van (365 napból 300 nap) csak a hülyeségen jár az eszem.
2010. okt. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egy részről jó,más részről viszont nagyon rossz is...Sőt...Borzalmas.Éljük már ki azt a gyerekkort!Abból van a legkevesebb... :S

Lehetsz komoly,de csak akkor amikor szükség van rá.Egyébként meg éld az életed boldogan és önfeledten,amíg csak tudod!Nehogy később megbánd hogy nem tetted meg azt amit csak most tehetsz meg...

13/L

2010. okt. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem tudok nem komoly lenni.Nem játszom meg magam.Nagyon pocsékul érzem magam,olyan mintha börtönbe lennék zárva mások között,egyedül teljesen másképp érzem magam.Egyedül fogom magam és kimegyek az erdőbe fát mászni meg virágokat szedni,és közben ősrégi slágereket dalolok.
2010. okt. 9. 01:22
 8/11 anonim ***** válasza:

A fára mászás és ősrégi slágerek dalolása nem a koraérettség jele. Furcsa, de sokan azt hiszik, hogy koraérettnek lenni azt jelenti, hogy téged senki nem ért meg, elzárkózol másoktól és egyedül bolyongsz mély filozófiai kérdéseket boncolgatva, és különc vagy, mert míg mindenki más nevet és bohóckodik, te ösztönszerűen komoly vagy és "művészlélek" - hatalmas tévedés. Ez nem koraérettség, csupán egy kamaszkori sajátosság, mert mint első kommentemben írtam, szinte minden fiatal úgy véli, hogy ő bizony koraérett és kilóg a társai közül.


Nem. Érettnek lenni épp annak az ellenkezője,amit te művelsz: egy felnőtt ember vagy lélek, meg tudja érteni azt, hogy alapjában véve mindannyian különbözőek vagyunk és mégis mind emberek. El tudja fogadni azt, hogy ő sem több másoknál, és a többiekben éppúgy van valami érdekes és különleges, mint benne és ösztönszerűen keresi is ezt, mert tudja, hogy a boldogságot nem lehet magányosan megélni.

Egy érett ember képes azonosulni másokkal, és nem kilóg közülük...

Ma már én is csak nevetve gondolok vissza arra az időre, mikor azt hittem, hogy sokkal érettebb vagyok, mint mások - pedig belül mindenki ugyanazt érezte, mint én vagy te :)

2010. okt. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

09:50

Szépen fogalmazol, úgy hogy mindenki számára világos legyen, sőt, egyesek még tényként is olvashatják ezt a megfogalmazást, tényleg kiváló.

De had emlékeztesselek, hogy ez csak 1 nézőpont, az is lehet, hogy csak feladtad a különcségedet, ami valóban létezett és ezt a pubertáskornak tudtad be, holott nem is az volt. ÉS az is lehet, hogy a te opciód igaz, de az is előfordulhat, hogy a többi 200 000. :)

2010. okt. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

10:13


Azért hogy mit jelent koraérettnek lenni, nem 200 ezer oldalról meghatározható dolog:))

De igen, nem zárom ki, hogy az illető talán pont valóban koraérett, mert ilyenek is vannak. Csak arra akartam utalni, hogy ma mindenki, aki az előbb felsoroltakat csinálja, és 18 éve alatt, azonnal szereti magára sütni, hogy koraérett, mert könnyebb azt mondani, hogy "én szegény koraérett vagyok", mint azt, hogy "rendben, megpróbálom megtudni, vajon mások nem ugyanaz gondolják-e, mint én, és ha igen, miért nem viselkednek így?"


De jó a feltevésed, hogy ez csak az én véleményem:)

2010. okt. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!